Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Krásná kniha i telenovela. Oboje pěkně zpracované.

17.01.2022 5 z 5

Vražda v Manhattanu Vražda v Manhattanu Jessica Fletcher (p)

Jessicu a její příběhy miluji, pěkně zpracované, napínavé. Vše co má detektivka mít. Příjemná oddychovka.

Návrat do ráje Návrat do ráje Rosalind Miles

Pěkné, napínavé a perfektní. Je dobré si přečíst knihu a i sledovat film či seriál. Obojí dá hodně.

Sever a Jih - 2. díl Sever a Jih - 2. díl John Jakes

Krásné. Velice obsáhlá a čtivá sága o dvou rozdílných amerických rodů a jejich pohled na americkou kulturu, otroctví, válku a vztahy mezi lidmi. Klasické je i filmové zpracování, které si našlo i mnoho vděčných diváků. Opravdu hezky nafilmované a příjemní hlavní hrdinové. Fešáci.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

I přes to, že mám ráda přírodu a zvířata, tak mne tato kniha neoslovila.

Indiana Jones a Chrám zkázy Indiana Jones a Chrám zkázy James Kahn

Vše má svoje pro a proti. Tady ta nestárnoucí klasika má spíše to PRO. Výborný děj, skvělé dobrodružství a úžasné prostředí exotiky to vše dává tomuto nestárnoucímu dílu a i filmu punc nesmrtelnosti, nostalgie, pořádného dobrodružství a romantiky. Za mě perfektní.

E.T. Mimozemšťan E.T. Mimozemšťan William Kotzwinkle

Na tuhle klasiku našeho dětství se nedá zapomenout. Jeden z mála filmů, který oslovil snad každého kdo vyrůstal na přelomu 80 a 90tých let. Krása, která působila jako zjevení a dlouho jsme na tento zážitek nemohli zapomenout.

Slunce, seno, jahody Slunce, seno, jahody Petr Markov

Pecka, na kterou se prostě nedá jen tak zapomenout. A hlavně klasika , ke které je každý komentář zbytečný.

Bota jménem Melichar Bota jménem Melichar Jana Knitlová

Další nostalgická pecka na kterou se nedá zapomenout. Knihy našeho dětství a dospívání, které vždycky měly svoje kouzlo a pro pubertální holky pěkné čtení, které jsme tak trochu braly i jako návod, co si vlastně počít třeba s první láskou a nebo co dělat, když nás balí kluk. Úsměvné, ale úžasně milé a krásná doba, kdy člověku bylo 16 let.

Mravenci nesou smrt Mravenci nesou smrt Vladimír Vítek

Kniha nenadchne a neurazí. Film je daleko propracovanější.

17.01.2022 2 z 5

Sedm bílých plášťů Sedm bílých plášťů Vladimír Přibský (p)

Perfektní detektivka, která mně opravdu bavila a byla jsem velice překvapená tím závěrem. Sice starší, ale kvalitě nic neubírá ani po létech. Viděla jsem i krátkou inscenaci a také pěkné. Za mně doporučuji.

Fantóm opery Fantóm opery Gaston Leroux

Děsný. Mně tato kniha ani divadelní adaptace či muzikál nikdy neuchvátila. Přijde mi to neuvěřitelně stupidní a nikdy jsem přesně nepochopila, proč je to taková populární pecka.

17.01.2022 1 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Knihy od pana Basse mně nikdy neoslovily, stejně jako filmová zpracování. Působily na mně těžkopádně. Ale jistě je to krásná literatura pro všechny milovníky tohoto žánru.

U Veliké řeky U Veliké řeky Eduard Štorch

Knihy E.Štorcha byly pro dětské čtenáře v době normalizace hodně populární. Pamatuji se na ně velmi dobře, jsou nostalgické. Popisují život pravěkých kmenů a opravdu vtáhne do děje. Krásná vzpomínková kniha, která potěší.

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Klasika, kterou ani není třeba představovat. Hodně legendární, která nás provází již několik století.

Zmoudření Dona Quijota Zmoudření Dona Quijota Viktor Dyk

Krásné čtení a skvělé myšlenky. Citáty, které jsou pravdivé v každé době.

Dieta při otylosti Dieta při otylosti Jiří Šonka

Brožurku mám doma. Je to vydání z roku 1977 a řekla bych, že i při jejím stáří si z knihy člověk vezme hodně. I když samozřejmě čtenáři musí brát ohled na dobu, ve které kniha byla vydaná a že názory ohledně hubnutí se od dnešní doby velice liší. Ale doba jde kupředu a co bylo neznámé před 40 léty je dnes normální. Ale dané věci ohledně hubnutí a diet, jsou v každé době pořád stejné. Hýbat se, nejíst sladké a méně solit a omezit tučné. Brožurka je pěkně sepsaná, jsou zde i recepty. Každý si zde stejně jako u každého jiného čtení vybere pro sebe co uzná za vhodné. Mně se to líbí. Jídelníčky, recepty. Přehledy, tabulky. Za mně dobré.

16.01.2022 5 z 5

Smrtící léčba Smrtící léčba Michael Palmer

Krásné, příjemné a oddychové čtení. Romány z lékařského prostředí jsou vždycky prima a mají své fanoušky.

09.01.2022 5 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Krásný, čtivý román z lékařského prostředí. Pro milovníky tohoto žánru požitek.

09.01.2022 5 z 5

Tři zlaté vlasy děda Vševěda (13 pohádek) Tři zlaté vlasy děda Vševěda (13 pohádek) Karel Jaromír Erben

Zbožňované pohádky našeho dětství.

07.01.2022 5 z 5