Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Sedmero krkavců a jiné pohádky Boženy Němcové Sedmero krkavců a jiné pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Božena Němcová se někdy ve svých pohádkách s ničím nepárala a naservírovala nám i sem tam nějakou tu morbiditu. Ale i přesto všechno jsou její pohádky překrásné, milují je děti po dlouhé generace a jsou naším národním pokladem. Krásně vše popsané, čtivé a kouzelné.

Ptačí hlava a srdce Ptačí hlava a srdce Božena Němcová

Krásná trochu pozapomenutá pohádka, ale stejně dobrá, jako všechny ostatní od Boženy Němcové. Jako malé mi přišla maličko morbidní, ale vše se v dobré obrátilo a šťastný konec vše napravil. Ale tak je to správně v pohádkách, to nejlepší na konec a vše dopadne dobře.

O bílém hadu (2 pohádky) O bílém hadu (2 pohádky) Božena Němcová

Krásný návrat do dětství. Ostatně jako se všemi pohádkami člověk rád na chvilku odletí do říše fantazie a snů a odprostí se od starostí všedního dne. A to je dobře. Vždyť je to kouzelné.

07.01.2022 5 z 5

Kytička krásných pohádek Boženy Němcové Kytička krásných pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Už jenom ten název knihy probouzí v člověku krásno. A krásné jsou samozřejmě i naše zlaté národní pohádky, které mají své kouzlo více než sto let a věřím, že stále nachází nové a nové vděčné čtenáře.

Martínkova čítanka Martínkova čítanka Eduard Petiška

Pan Petiška měl na mě v dětství velký vliv. Jeho knihy jsem zbožňovala a jeden čas četla pořád. Tito autoři mají své kouzlo, umí si malého čtenáře získat a nic nepředstírají. Vcítí se do dětí a odměnou jim za to jsou příznivci zastoupení mnoha generacemi. Za mě nostalgie jak vyšitá. A krásná.

05.01.2022 5 z 5

Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Vítězslav Kocourek

Opravdu krásné pohádky ze všech koutů světa. Krásná kniha, kterou mám ve své knihovně od dětství jako svůj poklad. Je stará snad 60 let a mám jí od svojí mamky . Od mala jsem knihu milovala a ráda na ní vzpomínám. Nádherný svět fantazie, dobra, kouzel, ale i nepravosti, zlo a faleš. Ale vše se v dobré obrátí. Bylo krásné v každé pohádce z jiného koutu světa zjistit, kdo je jaký hrdina a jaké činy se od něho vůbec očekávají. Každý má svoje udatné bojovníky, princezny a jinou formu kouzel a dobra a zla. A ty nádherné kresby, ty celé knize dodávají ten pravý nefalšovaný nádherný rámec.

Co mi liška vyprávěla Co mi liška vyprávěla Jiří Mahen

Liška je a byla vždycky neuvěřitelná potvora a falešnice. Ale její vyprávění je krásné a punc tomu dodají krásné kresby, který vytvoří z čtení knihy velký zážitek a člověk tu lišku prostě musí milovat. I Večerníček s liškou je báječný a krásně namluvený.

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Božena Němcová

Krásné národní pohádky, které neztratí nikdy své kouzlo, jsou nepřekonatelné a jsou náš národní poklad. Jsou oblíbené mnoha generacemi a jistě budou okouzlovat mnoho a mnoho dalších generací.

Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka Alena Munková

Vždycky jsem tyhle dva psíky a jejich dobrodružství milovala. Vždycky mi přišli neuvěřitelně vtipní a proto jsem byla ráda, když mé oblíbené pohádkové postavičky byly jak v knižní podobě tak i jako Večerníček.

Česká mše vánoční Česká mše vánoční Josef Lada

K zimě a Vánocům Ladovy obrázky prostě patří. Jeho kresby jsou nezapomenutelné, nostalgické, krásné a mají své kouzlo a čtenářům či nejmenším mají vždycky co nabídnout.

05.01.2022

Česká říkadla Česká říkadla Josef Lada

Nádherná kniha s kresbami pana Lady je pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší i menší je to forma tzv. škola hrou a pro nás starší generaci neopakovatelná nostalgie a návrat k dětství, kde nás knihy pana Lady provázely celé dětství. A doteď má jeho tvorba svoje kouzlo.

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Vynikající oddechové čtení, které je vtipné a kniha se čte sama. Knihu jsem si dlouho přála přečíst, ale postupem času jsem na ní zapomněla a před několika týdny mi jí sama knihbudka nabídla. S radostí jsem se dala do čtení a opravdu mně potěšila. Napsaná je pěkně a ihned se s autorkou ocitneme v nám tak neznámém a vzdáleném prostředí. Úplně jsme se ponořila do děje a měla pocit, že jsem s nimi v Africe a prožívám s nimi slasti a strasti na rovníku.

25.09.2021 5 z 5

Jabloňová panna Jabloňová panna Karel Jaromír Erben

Nádherná kniha z pera pana Erbena. Za mně takový malý poklad, který jsem jako dítě milovala a když mám splín, ráda si sem tam i nějakou tu pohádku pro radost přečtu a hned je mi lépe. Prostě naše krásné klasické pohádky hladí a hojí duši.

20.09.2021 5 z 5

Hrnečku vař! Hrnečku vař! Karel Jaromír Erben

Kdo by neznal tuto krásnou, jednoduchou a zároveň líbivou pohádku a kdo z nás nechtěl mít takový hrneček a uvařit si tu výbornou kaši s lesníma jahodama. Neskutečná klasika a nostalgie.

20.09.2021 5 z 5

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Moc hezká kniha, která nás provede životem slavného Francouze. Synové pana Funese nám poodkrývají roušku tajemství jejich otce, ne jak ho vidí veřejnost, ale jaký doopravdy byl, jeho radosti, starosti a slabosti. Byl to člověk jako my, nepodlehl slávě, penězům a byl stále skromný a učil to i své syny. Ti svého otce nijak nepovyšují na něco lepšího, naopak upřímně popisují povahu svého otce jak jeho negativa, tak pozitiva.

31.07.2021 5 z 5

Elizabeth radí jak zhubnout, být hezká a šťastná Elizabeth radí jak zhubnout, být hezká a šťastná Elizabeth Taylor

Tuto knihu po hodně létech opět čtu. A je to příjemné čtení. Elizabeth popisuje svůj boj s nadváhou, ženám radí ze života a předává své zkušenosti. Líbí se mi, že k nám promlouvá, ne jako filmová hvězda, ale jako žena z mnoha, která si ve svém životě také něčím prošla a radí, jak některé situace zvládnout a jak si připadat opět jako žena. Na mně kniha působí svěže a hezky se mi čte.

25.07.2021 5 z 5

Šumavský upír Šumavský upír Miloslav Švandrlík

Vynikající, čtivé a vtipné povídky výborného humoristy. Některé povídky se sice opakují v dalších jeho dílech, ale to ničemu nevadí a kdo chce, tak přeskočí a kdo ne, rád si již po několikáté danou povídku s chutí přečte.

01.05.2021 5 z 5

Chorvatské pobřeží - Dalmácie Chorvatské pobřeží - Dalmácie Daniela Schetar

Užitečné informace pro všechny návštěvníky Chorvatska a této oblasti. Každý si najde tu svoji informaci a není podstatné, zda jste v Chorvatsku poprvé nebo zda jste již v této oblasti někdy byli. Vždy je dobré mít po ruce užitečného průvodce, který poradí co a jak.

O Sněhurce O Sněhurce Věra Plívová-Šimková

Kniha i film jsou velmi pěkně zpracované. Není pro všechny a každého samozřejmě nemusí oslovit, ale v 80 letech to byla součást našeho dětství, takže si myslím, že je na co vzpomínat.

Drobné povídky a obrázky Drobné povídky a obrázky Alois Jirásek

Pan Jirásek je pro mně národní poklad a jeho knihy jsem vždy milovala a v mé knihovně mají čestné místo, stejně jako Erben, Němcová a další české klenoty.