Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Další úžasné čtení o vynikajícím detektivu, jeho Wattsonovi nám má vždy co nabídnout. Za mně lahůdkové čtení pro všechny milovníky tohoto žánru.

07.02.2021 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Opět výtečné čtení na dobrou noc. Tento druh knihy mně nikdy nezklame a mohu jí číst kdykoliv si vzpomenu. Je to taková zvláštní závislost na dobré literatuře.

07.02.2021 5 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Mary Bard

Za mně teda nic moc. V žádném případě Mary nenavázala na úspěch své sestry Betty.

30.01.2021 1 z 5

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

(SPOILER) Krásná kniha, kterou jsem před mnoha lety přečetla jedním dechem. Opravdu vynikající vyprávění dívky, která si opravdu prožila peklo, kdy otec pod záminkou dovolené dívky vlastně unesl a nechal je svému osudu napospas v neznámém světě plným jiných pravidel a kde žena není vlastně nic, než kus hadru. Zajímavé a poučné čtení. Bohužel se pořád stejný scénář opakuje i v dnešních časech. Naštěstí to dobře dopadlo a vrátila se do rodné Anglie.

Žít láskou Žít láskou Annie Girardot

Perfektní francouzská herečka, která svoje role hrála velice přesvědčivě a vždy si zachovala svoji hrdost. Její filmy byly vždycky pro mě požitek a ráda se na ně vždycky s potěšením podívám. Také se s ní život nemazlil, ale ona se vždy se vším poprala a šla dále.

Černý baron od Botiče Černý baron od Botiče Miloslav Švandrlík

Pan Švandrlík je jako humorista pojem a jeho knihy jsou požitkem. Stejným požitkem je i tato kniha, která charakterizuje Švandrlíka úplně stejně, jak on popisuje svoje knižní hrdiny. Dobré čtení.

Kevin Costner Kevin Costner Todd Keith

Příjemný herec a pěkná kniha. Kevin vždycky na mně působil hodně mile a příjemně.

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Tuhle knihu jsem dostala k mým 15tým narozeninám a střežím ji jako oko v hlavě. Michael Jackson byl moje ikona a tudíž jeho vlastní životopis nemůže v mé obsáhlé knihovně chybět ani omylem.

Gérard Depardieu Gérard Depardieu Tereza Brdečková

Tohoto francouzského herce mám velice ráda a za mlada se mi líbil i jako chlap. Jeho život nebyl vždy procházka růžovou zahradou, ale se vším se vždycky popral a právem se nazývá ikona francouzského filmu. Jeho soukromé eskapády jsou jen jeho věc, a každý je musí brát s rezervou. Je to všechno přece jen svět filmu a tam je vše jiné.

Dana Medřická Dana Medřická Jan Jaroš

Příjemná herečka, která českému filmu a české televizi dala jen to nejlepší. Její role mají charakter a člověk věří všemu, co paní Medřická zahrála. Úžasně se do svých rolí převtělila a byly opravdové. Ať si zahrála učitelku, maminku nebo i mrchu, vždycky jsem jí to věřila.

Jean-Paul Belmondo Jean-Paul Belmondo Miloslav Šmídmajer

V 60,70 a 80 letech byl Belmondo na vrcholu svých fyzických a filmových sil. Jeho filmy jsou nezapomenutelné a jeho kaskadérské umění je opravdu skvostné. Opravdová ikona francouzského filmu. A k tomu náš český dabing, prostě skvost.

Ladislav Pešek Ladislav Pešek Viktor Kudělka

Jeden z nejlepších českých herců všech dob. Jeho role byly opravdu vynikající a pan Pešek dokázal zahrát opravdu vše. S velkou noblesou a laskavostí. Úžasný člověk, který dal filmu jen to nejlepší.

Dustin Hoffman Dustin Hoffman Miloš Fikejz

Sympatický herec, který se dokáže převtělit do různých filmových rolí a vdechnout jim punc opravdovosti. Nezapomenutelná Tootsie, nebo vynikající výkon ve filmu Rain Man. Paráda.

Claudia Cardinale Claudia Cardinale Jan Jaroš

Za mně jedna z nejkrásnějších hereček minulého století. Bylo zajímavé si přečíst o jejím životě. Všude jsou výšiny i pády. Mám ráda vyprávění o osobnostech filmu.

Josef Lada Josef Lada Luboš Hlaváček

Pana Lady si od dětství neobyčejně vážím za jeho kresby a pohádky. Laskavý průvodce dětskou představivostí, která v člověku zanechá ty nejhlubší a nejlepší stopy.

Jack Lemmon Jack Lemmon Václav Merhaut

Příjemný a charismatický herec. Nezapomenutelný ve své ženské roli Někdo to rád horké. Ráda si čtu životopisy těchto herců. Takové vniknutí do soukromí.

29.01.2021 5 z 5

Český jazyk pro 8. ročník základní školy Český jazyk pro 8. ročník základní školy Vlastimil Styblík

Čeština a příprava na přijímačky na střední školy. Učebnice jako každá jiná, ale na mně při pohledu dýchá nostalgie a krásných 14 let, takže i po létech dobrá vzpomínka. Já s češtinou nijak nebojovala, takže za mně 5*.

Přírodopis 5 Přírodopis 5 Hana Střihavková

Přírodopis jsem milovala. Opravdu příjemná vzpomínka při pohledu na učebnice z dob školní docházky na konci 80tých let. Taková nostalgie.

Přírodopis 8 Přírodopis 8 Jaroslav Vališ

Velice dobře si pamatuji na tento přírodopis. Učilo se v něm o kamenech a vše o mineralogii a o složení země.

28.01.2021 5 z 5

Tabulky pro základní školu Tabulky pro základní školu František Běloun

Z těchto tabulek mám doteďka noční můru. Byla součástí každého žáka na ZŠ a já zatvrzelý odpůrce matematiky a fyziky pro mě tento typ učební pomůcky bylo peklo.

28.01.2021 5 z 5