Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

ABCD ABCD Alena Ladová

Knihy paní Ladové jsem měla vždycky ráda a neobyčejně si vážím i pana Lady, který dal mnoho cenného malým i větším čtenářům, včetně nádherných a nezapomenutelných kreseb.

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Knížku jsme se ségrou milovaly. Líbily se nám i kresby, které dávaly knize zvláštní atmosféru.

26.01.2021 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Velice nudné čtení, které naštěstí nebylo formou povinné četby, ale jen při hodině literatury.

26.01.2021 1 z 5

Příjemná oddychovka na dlouhé zimní večery.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Zajímavá kniha, ale film byl lepší.

26.01.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Velice známá klasika z pera Vrchlického.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Nádherný a fantastický svět, viděný očima malého chlapce. Rovněž film byl vynikající. Vrátil člověka do dětství a do jeho krásných snů.

Žhářka Žhářka Stephen King

Kinga miluji a jeho knihy jsou pro mně vždycky zážitek.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Tak 50 na 50. Číst se kniha dala, ale znám lepší. To film byla jiná jízda, ten se mi líbil daleko více.

26.01.2021 3 z 5

Nic pro mně. Nic proti Hrabalovi, ale jeho tvorbu jsem nikdy neměla ráda a filmy taky ne.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Ať je to jak chce, tak kniha ani film mi k srdci nikdy moc nepřirostly. Ani postupem času.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tenhle druh čtiva není pro mně. Mnohokráte jsem se snažila knihu přečíst, ale vždy odložila a nedočetla. Je to asi škoda, ale já se nemohla nějak vnořit do děje. Zřejmě jsem zvyklá na jiný druh literatury.

26.01.2021 2 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Za mně bohužel ne.

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Tady se přiznám, že jsem knihu nečetla, ale viděla pouze film. A opět musím konstatovat, že film je opravdu povedený kousek a vynikající herci té doby udělali z dílka opravu vtipný skvost.

Radovan Lukavský Radovan Lukavský Viktor Kudělka

Úžasný, jemný, elegantní herec, představitel mnoha nezapomenutelných a velice charakterních rolí. Skvělý člověk.

17.01.2021 5 z 5

Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Jan Hrušínský

Pan Hrušínský je pro mně pan herec. Netřeba k tomuto výbornému a významnému českému herci dalších vět. Za mně skvělý člověk a herec, který dal českému filmu jen to nejlepší.

Hvězdy českého filmu II. Hvězdy českého filmu II. Václav Merhaut

Příjemné čtení o známých hercích, kteří nás bavili už před mnoha a mnoha lety. Hezký návrat do dětství, kdy nás herci bavili a milovali jsme je v pohádkách i dalších nesmrtelných filmech a seriálech.

Hvězdy českého filmu I. Hvězdy českého filmu I. Václav Merhaut

Ráda si počtu o hercích minulé generace.

Každý den radost Každý den radost Josef Bek

Pan Bek na mně vždy působil úžasně pohodově a srandovně. Jako herec též nezapomenutelný. I jako muž nebyl k zahození.

17.01.2021 5 z 5

Hvězdy nad Barrandovem. Svazek první, To byl český milovník Hvězdy nad Barrandovem. Svazek první, To byl český milovník Viktor Kudělka

Tenhle typ knih se mi líbí a ráda si je přečtu, kdykoliv mám možnost.