Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Jaroslav Marvan nejen o sobě Jaroslav Marvan nejen o sobě Petr Hořec

Pan Marvan se mi jako herec vždycky líbil a ráda jsem si přečetla i knihu o něm.

30 případů majora Zemana 30 případů majora Zemana Miroslav Graclík

Za mně proč ne? Každému se líbí něco jiného a komu se to nelíbí, ať knihu nečte a na film se nedívá. Rodičům se to líbilo a ve své době na seriál koukala většina národa. Také mně se líbil a seriál byl poplatný době.

Být hercem Být hercem Svatopluk Beneš

Příjemný a noblesní pan herec. Skutečný elegán a osobnost. Ostatně jako většina skvělých herců jeho generace. Od takových lidí, by se dnešní generace měla učit.

Znamení čtyř Znamení čtyř Arthur Conan Doyle

Opět další a vynikající román se Sherlockem. Všechny příběhy a povídky jsou výborné, čtivé a nějaké to překvapení je vždy jako pěkný bonus.

12.01.2021 5 z 5

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Kniha, kterou jsem jako malá ráda četla a s láskou poskytla i svému synovi, který pohádky také zbožňoval.

11.01.2021 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Krásné pohádky a nádherné ilustrace paní Zmatlíkové.

O chytré princezně O chytré princezně Božena Němcová

Pohádky paní Boženy jsou balzám na dětskou dušičku.

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

Také mi knihu četla mamka s babičkou, když jsem byla malá. A krásně se při tom čtení malé holčičce usínalo.

11.01.2021 5 z 5

Anička Skřítek a Slaměný Hubert Anička Skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Za mně jedno velké NE. Tuhle knihu jsem bohužel doslova nesnášela, takže nízké hodnocení. Prostě mi k srdci nepřirostla a nikdy jsem ji nechtěla mít v knihovně.

11.01.2021 1 z 5

Vybrané české pohádky Vybrané české pohádky Božena Němcová

Pohádky Boženy Němcové považuji za naše knižní zlato a poklad. Tomu se nedá nic vytknout.

Oči plné děsu Oči plné děsu Ambrose Bierce

Přečteno před mnoha lety. Nijak mně kniha neoslovila a to je u tohoto žánru u mně co říci. Ale abych úplně nepomlouvala, nebylo to úplně na propadnutí, ale znám lepší.

11.01.2021 3 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Číst se to dalo. Neříkám, že všechny povídky byly TOP, ale účel splnily.

Lupiči mrtvol Lupiči mrtvol Jan Zábrana

Za mě teda pecka. Já jsem na tyhle povídky takový úchyláček, mně se to líbí. Hltala jsem knihu jak ve škole pod lavicí tak doma pod peřinou s rozsvícenou baterkou. Úžasný čtení a prima mrazivé ťapání po zádech.

11.01.2021 5 z 5

Dlouhý, Široký a Bystrozraký a jiné pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký a jiné pohádky Karel Jaromír Erben

Tato kniha je takový můj malý poklad z dětství.

Tři medvědi Tři medvědi Lev Nikolajevič Tolstoj

Za mě vtipné pěkné krátké vyprávění o holčičce a třech medvědech. Moc pěkně se to poslouchalo, když mamka mně a ségře četla. Krása.

Bajky Bajky Josef Lada

Za mně opět nádherná kniha dětství. Bajky klasika a nádherné kresby pana Lady pohladí na duši a lahodí oku.

Paví očko, dobrý den! Paví očko, dobrý den! Milena Lukešová

Nádhera, na kterou se nezapomíná. Hodně stará knížečka leporela,které mělo u nás doma se sestrou v knihovně čestné místo už od malých capartů. Pro malé děti krásné kresby i povídáníčko.

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Krásná kniha mého dětství. Ach jo, kdeže loňské sněhy jsou ......

Manželkou matčina milence Manželkou matčina milence Diane D´Henri

Hezky čtivá kniha. Jen jsem kroutila hlavou, jak je všechno tohle možné. Proč tohle matka dělá své dceři? Bohužel to je realita, příběh určitě není vymyšlený. I toto se děje.

10.01.2021 5 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Čteno pouze v rámci školy v hodinách literatury. Nezatracuji tento styl, ale zároveň ho nevyhledávám. Ale jistý přínos do literatury určitě má.

30.12.2020 2 z 5