Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Smrtící praxe Smrtící praxe Leonard S. Goldberg

Pro mně jedna z nejlepších knih z lékařského prostředí. Pořádně mrazivé a vystupňované čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Opravdu velká lahůdka. Od začátku do konce čtivé a závěr úplně parádní.

06.12.2020 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Tyhle povídky mně kdysi hodně dostaly. Ráda se k ním občas vracím. Pro milovníky této literatury taková "povinná" četba.

06.12.2020 5 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Krásná kniha našeho dětství. Vynikající příběhy hajného, jeho jelena a dívky Josefky. Laskavé a zároveň velmi vtipné vyprávění, kde mají své místo i další roztomilí záškodníci včetně medvěda, pana Kotrče a jiných.

05.12.2020 5 z 5

Hodinu nevíš. Příběh nemocničního vraha Hodinu nevíš. Příběh nemocničního vraha Daniel Svátek

Velmi dobře napsaný příběh i zfilmovaný na motivy skutečné události. Hodně syrový a mrazivý děj. Ale film opravdu koukatelný od začátku do konce. Zvláštní události uvedou člověka do světa zločinu ze kterého již není cesty zpět. Zvláštní, zajímavý, dojemný.

Pražská strašidla Pražská strašidla Miloslav Švandrlík

Prostě a jednoduše Švandrlík. Ten dá veškerému svému vyprávění takovou porci vtipu a srandy, že není možné ty jeho knihy nemilovat. Tentokrát si bere na mušku strašidla a má to opět švih a čte se jedním dechem.

Princezna na hrášku Princezna na hrášku Hans Christian Andersen

Snad jedna z nejznámějších pohádek Ch. Andersena. Pěkná, jako všechny ostatní.

O Jeníkovi a Mařence O Jeníkovi a Mařence Jacob Ludwig Carl Grimm

Grimmovi předběhli dobu. Jejich pohádky mají šmrnc a šťávu a trochu i toho hororu.

Pohádka o rybáři a rybce Pohádka o rybáři a rybce Alexandr Sergejevič Puškin

Klasická pohádka, která neztrácí kouzlo ani po letech. Já navíc ještě při názvu pohádky vidím tu hranou pohádku, kde rybáře hrál pan Kemr ale úplně excelovala paní Galatíková, která teda hrála dokonalou semetriku. Super počin.

Národní báchorky a pověsti Národní báchorky a pověsti Božena Němcová

Opět paní Božena a její soubor báchorek a pověstí. Krásné čtení, které pohladí po duši nejen děti, ale klidně i dospěláky s dětskou duší. České pohádky, pověsti a báchorky mně nepřestávají fascinovat ani postupem let. Krásné, uklidňující čtení, které člověka přenese do říše snů a fantazie.

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Národní poklad.

05.12.2020 5 z 5

Princ Bajaja a jiné pohádky (5 pohádek) Princ Bajaja a jiné pohádky (5 pohádek) Božena Němcová

Krása, kterou není třeba představovat.

Tajemství zabíjí Tajemství zabíjí Carolyn Keene

Úžasně čtivá a prima detektivka pro mládež. Za mě oddychové čtení .

Byl jednou jeden krtek Byl jednou jeden krtek Eduard Petiška

Tuhle knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Protože nějak tenkrát nebyla k sehnání. Ale Krteček je a byla klasika, protože je srozumitelná a kresby jsou nádherné. Velice oblíbené dětské čtení. A kdo ještě neumí číst, tak stačí koukat na obrázky a netřeba slov.

Kdo si se mnou bude hrát? Kdo si se mnou bude hrát? Jiří Žáček

Tuhle knihu milovala moje sestra. Jako jedné z mála knih jsem já knihomolka, nepřišla této dětské skoro klasice nikdy na chuť. Ale sestře jsem jí ráda četla.

Broučci na pouti Broučci na pouti Hana Vrbová-Piskáčková

Vše dokonalé a kouzlo tato klasika neztrácí ani po létech.

O perníkové chaloupce O perníkové chaloupce Vojtěch Kubašta

Opět nádherná dětská knížečka, která byla součást mého dětství.

Pracujícím Pracujícím Jiří Wolker

Pěkné, člověk musí panu Wolkerovi přijít na chuť. Ne každý má zájem si jeho dílo přečíst.

Balada o očích topičových Balada o očích topičových Jiří Wolker

Mně se Wolker líbil. Ráda jsem vybrané knihy četla a přišly mi zajímavé.

Velká policejní pohádka Velká policejní pohádka Karel Čapek

Vždycky se mi líbily ty názvy pohádek. Takové přesné, že člověk věděl, o čem bude. Trochu jiná pohádka, ale opravdu zajímavá i ve filmové verzi.

Velká doktorská pohádka Velká doktorská pohádka Karel Čapek

Klasická pohádka, která mně zaujala i ve filmové verzi. Opravdu pěkné čtení i pokoukání v televizi.