Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Remoska, 300 receptů: Receptář a návod k použití Remoska, 300 receptů: Receptář a návod k použití kolektiv autorů

Přesně tak, jak praví komentář pode mnou. Tento sešitek s recepty jsem dostala v roce 2000 když jsem si kupovala tuto remosku. Remosku jsem nedávno vyhodila, sloužila dobře hodně let a knihu receptů mám doposud a pořád z ní čerpám. K remosce jsem tuto speciální kuchařku uvítala, protože by mně nikdy nenapadly vařit takové recepty, které se v remosce mohou dělat. Za mě dobré.

01.12.2020 5 z 5

Gérard Depardieu - Svobodný život Gérard Depardieu - Svobodný život Elsa Zimmerman

Vyprávění, životopis a antologie tohoto pro mně charismatického pana herce. Takový jaký je ,tak prostě vypráví své zážitky z natáčení, dětství, rodiny. Popisuje vše svými vlastními slovy ,tak jak je zvyklý mluvit. Něco se tam okecává, ale která kniha tu nepotřebnou omáčku kolem všeho nemá, že?

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Chudák, takový konec si fakt nezasloužil. Ten hajzlík si tu jeho popravu fakt vychutnal. hanba.

Christina Christina Stephen King

Kniha i film jsou výborně zpracované. Doporučuji. King nezklamal.

Cínový vojáček Cínový vojáček Hans Christian Andersen

Klasický Andersen, který není pro každého. Svérázné, ale pěkně napsané dílko, které není vždy tak veselé, jak by pohádky měly být. Ale krásné.

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Sněhová královna je pro mě klasika. Trochu jiná pohádka, takové ty naše klasické české od Erbena či Němcové. Ale i zde je jádro a pointa stejná. Dobro a zlo. Opravdu krásný příběh dvou dětí, plný lásky a odhodlání pro kamaráda třeba i zemřít.

Známky života Známky života Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Pandémia Pandémia Robin Cook

Nano Nano Robin Cook

Genéza Genéza Robin Cook

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Agonie Agonie Robin Cook

Toxin Toxin Robin Cook

01.12.2020 5 z 5

Velké kriminální případy III. Velké kriminální případy III. Václav Pavel Borovička

To už je hodně dávno,co jsem četla tuto knihu. Mně se hodně líbila, bylo to něco jiného, než jsem byla zvyklá doposud číst. Pamatuji si, že jsem hltala stránku po stránce a připadalo mi to senzační čtení. Když jdu zpět, tak opravdu musím říci, že se mi kriminální případy velmi líbily. Čtivé, mrazivé a místy i hodně smutné. Ale o tom bohužel jsou kriminální případy dle skutečných událostí. A lidi budou stejně pořád nepoučitelní a budou strkat dobrovolně hlavu do oprátky v domnění, že se na nic nepřijde.

30.11.2020 5 z 5

Čínske vraždy v bludisku / Čínske vraždy klincom Čínske vraždy v bludisku / Čínske vraždy klincom Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

Červený pavilon Červený pavilon Robert van Gulik

Fantom chrámu Fantom chrámu Robert van Gulik

30.11.2020 5 z 5

Lakový paraván / Červený pavilón Lakový paraván / Červený pavilón Robert van Gulik

30.11.2020 5 z 5

Strašidelný kláštor / Motív vŕbovej halúzky / Opica a tiger Strašidelný kláštor / Motív vŕbovej halúzky / Opica a tiger Robert van Gulik

Záhada čínského bludiště Záhada čínského bludiště Robert van Gulik