Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Donald Bain

Celá série je moje srdcovka a jsem velká fanynka této amatérské vyšetřovatelky a charismatické spisovatelky. Za mně nostalgie a pěkné zpracování.

09.06.2023 5 z 5

Rum a břitva Rum a břitva Jessica Fletcher (p)

09.06.2023 5 z 5

Malý vánoční zločin Malý vánoční zločin Jessica Fletcher (p)

Ať žijí duchové! Ať žijí duchové! Pavel Sýkora

Krásné nostalgické dílko, na které s láskou vzpomínám.

Ecce homo Homolka Ecce homo Homolka Jaroslav Papoušek

Úplně perfektní a bláznivá rodina, která nestále s něčím zápasí, hádá se, hledá chyby a cesty z průšvihů vem. Skvělá rázná Heduš a trošku uťápnutý Ludva, rozjívení harantíci dvojčata, kterým lumpárna svítí z očí, nedoceněná babka Homolková a rozšafný děda Homolka dávají tomuto skvělému románu a filmu ten správný punc. Myslím si, že se v nich spousta z nás i vidí.

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Ztřeštěné bláznivé dobrodružství, komické situace, hlášky a sympatičtí hlavní hrdinové. Za mě perfektní, hlavně film.

Pomáda Pomáda Ron de Christoforo

Kniha ani film mně absolutně nezaujaly a přišlo mi všechno děsně uhozené. Asi moc přeamerikanizované a hodně pohádkové. Nic extra, co by stálo za další komentář. Jistě má film i kniha své velké nadšence a obdivovatele, nikomu nic neberu, ale já se v tom prostě nenašla.

09.06.2023 odpad!

Život na zámku - Dokončení, Happy End Život na zámku - Dokončení, Happy End Jan Míka

Kniha a seriál se mi líbily a nemám co vytknout. Samozřejmě i tady jsou nějaké hlouposti, jako v každé knize, ale jinak prima oddychovka, třeba klidně i na dovolené či při nemoci.

Princezna ze mlejna Princezna ze mlejna Vratislav Marek

Krásná, laskavá a vtipná pohádka, která neztrácí nic ze svého kouzla ani po létech.

Byl jednou jeden polda Byl jednou jeden polda Jaroslav Vokřál

Velká sranda, klasika a oddychovka. Kniha a film mají své příznivce a příjemně nás pobaví vtipnýma hláškama.

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

Dětská klasika, kterou pamětníkům netřeba představovat. Krásný dětský svět plný kouzel a divů.

Doktor Dolittle Doktor Dolittle N. H. Kleinbaum

Miloučká knížečka pro děti. Hodný a citlivý zvěrolékař se díky jeho umu mluvit se zvířaty stává vyhledávaným lékařem, který si poradí i s těmi nejzapeklitějšími případy. Není nad to, když se s pacientem lékař vždy domluví ..................

Život na zámku - Pokračování Život na zámku - Pokračování Jan Míka

Moje hodně oblíbené dílo. Postavy se sice někdy chovají jak trdla, ale to je prostě život a těžko soudit, jak bychom se zachovali právě my v jejich kůži a situaci.

09.06.2023 5 z 5

Madam Doubtfire aneb Táta v sukních Madam Doubtfire aneb Táta v sukních Anne Finne

Sympatická ptákovinka, která potěší každého milovníka tohoto žánru. Komické situace, záměny, převleky, hlášky. Neuvěřitelně vtipný příběh a sympatické postavy.

Buffy, zabíječka upírů Buffy, zabíječka upírů Richie Tankersley Cusick

Sympatická ptákovinka, která byla velice populární v 90tých létech. Zajímavé čtení a příjemná hlavní hrdinka, která upíry mydlí hlava nehlava.

Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku A. L. Singer

Moje milovaná kniha a i film. Tak dlouho jsem ji jako děcko sháněla. Mně se příběh líbil, Kevin byl sice někdy na pěst, ale kdo by se zachoval v jeho situaci jinak, že?

Kačenka a strašidla Kačenka a strašidla Vojtěch Steklač

Krásná nostalgie. Sympatické čtení a pěkně natočený film.

9½ týdne 9½ týdne Ingeborg Day

O tuhle knihu jsme se doslova rvali. Jako puberťačky jsme si za každou cenu nutně potřebovaly přečíst tento román a načerpat samozřejmě do života ty nejlepší rady.

Létající Čestmír Létající Čestmír Petr Markov

Krásná nostalgie. Sice všechno bláznivé a postavené na hlavu, ale pro nás, jako děti to byl zážitek docela silný a každý z nás chtěl takovou rostlinku.

Pan Tau a tisíc zázraků Pan Tau a tisíc zázraků Ota Hofman

Pan Tau byl vlastně sám o sobě takový malý zázrak pro děti vyrůstající v 80tých létech min. století. Fascinující kouzelný klobouček, sympatický nemluvný pán a jeho dobrodružství v nás zanechává krásný pocit, že ve světě kouzel a čar je přece jenom život jednodušší a svět lepší.