Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Smuteční slavnost Smuteční slavnost Eva Kantůrková

Kniha se mi velice špatně četla, prostě jsem nenašla tu správnou notu. Ani film za mě nic moc, vše moc ponuré.

08.06.2023 1 z 5

Národní pohádky Národní pohádky Karel Jaromír Erben

Jak již praví název této sbírky, jedná se opravdu o národní pohádky, které si své čtenáře najdou.

29.01.2023 5 z 5

Andersenovy pohádky (9 pohádek) Andersenovy pohádky (9 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásné pohádky známého severského autora. Těmto pohádkám je třeba přijít na chuť a určitě nesednou každému. Jsou jiné, než ty naše klasické na které jsme zvyklí u nás.

Hrnečku vař! Hrnečku vař! Karel Jaromír Erben

Klasická a velmi dobře známá pohádka pro nejmenší.

Čertův mlýn Čertův mlýn Ludvík Středa

Krásné čtení pro všechny milovníky pohádek.

29.01.2023 5 z 5

Ovčí kůže Ovčí kůže Zuzana Nováková (p)

Krásné a známé pohádky.

Smrt kmotřička Smrt kmotřička Jiří Horák

Krásné a pro někoho méně známé pohádky.

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Jarmila Závadová

Krásné, známé a nostalgické pohádky na které velmi ráda vzpomínám a stále je mám v srdci.

Šípková Růženka Šípková Růženka Wilhelm Karl Grimm

Klasická a nestárnoucí a milovaná pohádka, která má své čestné místo v srdcích mnoha dětí po mnoho a mnoho generací. Krásné a laskavé vyprávění, kde láska překoná všechny nesnáze a štěstí dvou mladých lidí již nic nepřekazí.

Zlatovláska (2 pohádky) Zlatovláska (2 pohádky) Karel Jaromír Erben

Velmi krásné a nostalgické pohádky, které se nezapomínají. Pan Erben měl pro pohádky cit a díky němu se stále předávají a čtou z generace na generaci a mají své věrné čtenáře a posluchače několik desetiletí. A to je moc dobře. Takováto literatura je nádherný zlatý poklad, který nikdy neztratí svůj lesk.

Čertův mlýn, O dvou ševcích Čertův mlýn, O dvou ševcích Jiří Horák

Pohádky s čerty jsem vždycky měla moc ráda a když je chytrý člověk obelstil tak to už vůbec nemělo chybu.

29.01.2023 5 z 5

Zlatý chléb a jiné pohádky Zlatý chléb a jiné pohádky Václav Říha (p)

Všechny české pohádky jsou nádherné a mají své kouzlo a ráda na ně v dospělosti vzpomínám.

Jak silák sloužil u pána Jak silák sloužil u pána Anna Bauga

Chytrý chudák zvítězil rozumem nad hloupým a bohatým sedlákem. Dobře mu tak.

O žabce princezně O žabce princezně Antoni Józef Gliński

Krásná i když ne všem známá pohádka.

Kohout a liška Kohout a liška Alexej Nikolajevič Tolstoj

Bajky jsou krásné a hlavně poučné. Zvířata se zde vlastně chovají jako lidé, mají své chyby, temné stránky, ale i laskavé srdce a smysl pro spravedlnost.

Tři zlaté hrušky Tři zlaté hrušky Pavol Dobšinský

Krásná a velmi poučná pohádka pro všechny čtenáře i posluchače.

Zákulisí velkoměsta Zákulisí velkoměsta Eduard Škoda

Nádherná, nostalgická a velmi pěkně zpracovaná encyklopedie.

Už vím proč 2. Už vím proč 2. Eduard Škoda

Pěkně zpracovaná encyklopedie pro děti. Jak první tak i druhý díl jsou povedené a hodně nám jako dětem vysvětlila.

29.01.2023 5 z 5

Císařovy nové šaty (3 pohádky) Císařovy nové šaty (3 pohádky) Hans Christian Andersen

Velmi oblíbená a milá pohádka s velmi zajímavým a dospělým k zamyšlení koncem.

Práče Práče Jan Mareš

Kniha i film pro mnohé jistě velmi pěkné a zdařilé, ale pro mne docela depresivní. Bylo mi toho malého klučiny dost líto v té válce.

29.01.2023 1 z 5