Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Starověká Čína Starověká Čína Maurizio Scarpari

Nádherná, obrovská a velmi obsáhlá kniha o starověké Číně. Krásné fotografie a obsáhlé čtení o této starověké kultuře.

22.01.2022 5 z 5

Tajemný přízrak Tajemný přízrak V. K. Fair (p)

Pěkné, mrazivé a nostalgické čtení.

22.01.2022 5 z 5

Veselý rok Veselý rok Josef Brukner

Krásný návrat do školních let na první stupeň.

Naši savci Naši savci Vratislav Mazák

Opravdu hezky zpracovaná encyklopedie a pěkně vyobrazená zvířata. Vše srozumitelně popsané.

199 receptů Čtyřlístku 199 receptů Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Jednoduché recepty pro začínající dětské kuchaře. Velký bonus pro děti a motivace je i ten Čtyřlístek. Líbí se mi i názvy různých dobrot podle Fifinky, Bobíka a dalších.

21.01.2022 5 z 5

Vaříme se Čtyřlístkem. Kuchařka pro děti Vaříme se Čtyřlístkem. Kuchařka pro děti Marcela Šebestová

Opravdu nenáročné a snadné recepty pro dětské kuchaře a jejich vděčné strávníky.

Fifinčina hrníčková kuchařka Fifinčina hrníčková kuchařka Jaroslav Němeček

Krásná dětská kuchařka srozumitelná všem. A vaření s oblíbenými postavičkami nemá chybu a každé dítě se rádo zapojí do přípravy na dětskou oslavu s pocitem, že pro kamarády samo udělalo občerstvení.

21.01.2022 5 z 5

Vánoční pečivo na poslední chvíli Vánoční pečivo na poslední chvíli Jarmila Mandžuková

Knihu hodnotím velmi kladně. Spousta dobrých receptů, ze kterých si každý vybere. Nevím, zda jsou některé recepty na poslední chvíli, ale budiž. Já jsem spokojená a již jsem vyzkoušela pár nových receptů.

21.01.2022 5 z 5

Moučníky dříve, dnes i na zítra Moučníky dříve, dnes i na zítra Drahomíra Peukertová

Moc hezky zpracovaná kniha moučníků. Každý si vybere co mu je po chuti a co má rád. Receptů je v knize opravdu hodně, takže nehrozí, že na víkend je rodina bez sladké dobroty ke kávě.

Ovocné moučníky a dezerty Ovocné moučníky a dezerty Libuše Vlachová

Klasická kniha receptů na různé druhy sladkého. Za mně pěkná, spousta pro mně nových receptů, které stojí za vyzkoušení.

1000 rad pro domácnost 1000 rad pro domácnost Joza Břízová

I v dnešní době si z této knihy staršího data každý jistě vezme nějakou tu dobrou radu.

Rady babky kořenářky Rady babky kořenářky Anne McIntyre

Knihu mám doma již spoustu let a opravdu se najdou dobré rady.

Posedlost Posedlost Peter James

Na rozdíl od jiných knih mne tato bavila nejméně. Přečetla jsem ji silou vůle.

17.01.2022 3 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Jedna z nejlepších knih od spisovatele. Mrazivá, hororová, ale zároveň čtivá a vše pěkně do sebe zapadalo a čas s knihou plynul a já se nemohla odtrhnout a pořád četla dál a dál. Opravdu povedený tajemný a zajímavý román.

Hrajte si s námi Hrajte si s námi František Hrubín

Moc pěkná a poučná kniha pro nejmenší a i pro starší čtenáře. Moudra není nikdy dost a je jen na nás, co vše si z říkadel dobrého odneseme.

17.01.2022 5 z 5

Tři pohádky Tři pohádky Jan Alda (p)

Klasické nádherné pohádky, na které s láskou vzpomínám.

Dobrou noc, děti Dobrou noc, děti František Nepil

Pan Nepil je nezapomenutelný, stejně jako jeho knihy a příjemný hlas.

17.01.2022 5 z 5

Zeměpis pro 6. ročník základní školy Zeměpis pro 6. ročník základní školy Václav Gardavský

Já starý nostalgik si na tuto učebnici vzpomínám. Ty naše učebnice byly daleko lépe a obsáhleji zpracované než ty dnešní.

17.01.2022 5 z 5

Dějepis pro 5. ročník základní školy Dějepis pro 5. ročník základní školy Tomáš Jílek

Dějepis jsem vždycky milovala a tahle učebnice je pro mně hodně vzpomínková a hodně nostalgická. Prima první seznámení s prvobytně pospolnou společností. Za mě top.

17.01.2022 5 z 5

Český jazyk I-IV pro střední školy Český jazyk I-IV pro střední školy kolektiv autorů

Na tuhle knihu si dobře vzpomínám z dob na střední. Dobrá nostalgie.