Kubdan Kubdan komentáře u knih

Murtagh Murtagh Christopher Paolini

Jsem tak zklamán, že jsem musel přidat své první online hodnocení knihy v životě. :(

Po 13 letech čekání, poté vzrušení, že vychází pokračování je tohle jedno obrovské zklamání. Jestli 13 let čekání bylo pro tohle, s těžkým srdcem milovníka této série, který na Dračích Jezdcích vyrostl, musím říct, že doufám, že se Paolini již k Dračím jezdcům nevrátí.

Zatímco v prvních čtyřech knihách Eragon se Safirou bojují bojují proti všemu a všem, knihy byly plné napětí, bitev, zvratů, krásně a detailně popsaného světa, dalších postav.. co dostáváme v Murtaghovi?

Murtagh jako hlavní postava je absolutně slabá, nijaká, prázdná. V dřívějších knihách byli osobnosti jako Arya, Brom, Ronan, Angela, Orik, další trpaslíci, elfové atp.. Zde? 90% času pouze Murtagh a Trn v nudných pasážích. Murtagh je pro mě až překvapivě slabý jak v soubojích, tak hlavně v magii. Při každém souboji čekáte, že bude mít problém (a to i sám přiznává). Aby dračí jezdec a vlastně první polovina knihy byla o tom, že hledá kočku..?? a loví velkou rybu v jezeře.. ??to se na mě nezlobte, to je prostě málo, zatraceně málo.

V první polovině knihy se nic zásadního neděje, jsou zde pasáže 50-70 stran, kde se vlastně děj nikam neposune a modlíte se, aby se něco stalo.. Část, kde má být hlavní děj a tedy rozhřešení s “čarodějnicí je také naprosto o ničem, slabě popsaná, plytká, čtenář se nudí, protože se vlastně nic neděje.

Pro mě, jako pro člověk, který na Sérii Dračích jezdců vyrostl a knihy 1-4 jsou za mě stále nejlepší fantasy, je tohle opravdu zklamání a byl bych asi radši, kdyby vše bylo ukončeno tak, jako bylo v Inheritance a autor neměl potřebu čtenáře unudit k smrti.

24.07.2024 1 z 5

Průvodce úspěšného obchodníka Průvodce úspěšného obchodníka David Kolář

Pánové vymysleli určitě poutavý název knihy tak, aby prodal. To je ale vše. Autoři působí jako wannabe rádci obchodu, Pokud byste aplikovali jejich rady, stane se z vás nejotravnější, vlezlý a slizký prodejce pojišťovák, prodejce nádobí, či klasický OVB člověk, kterého budou všichni nenávidět.
Nejvíce jsem se zasmál nad radami typu pište zákazníkům na Instagram, posílejte jim videa sebesama na messengeru, říkejte jim, ať se přidají do vaší skupiny na FB.
Také uváděné "příklady z praxe".. to bylo něco. Očividně si je tihle guru říkali jen mezi sebou. :D
Mimo jiné se tváří jako typičtí ultraúspěšní milionáři, což o to, přej a bude ti přáno, jen dle obsahu a kvality knihy a rad v ní je to těžko uvěřítelné.

16.08.2022 odpad!