Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Garfield není troškař Garfield není troškař Jim Davis

Opět další díl skvělých Garfieldových stripů. Dobrá práce. Nejlepší stripy:
"Jon: Jsem rád, že jsme viděli, teto Gusto.; Teta Gusta: To já taky, Jone. - Jon: A radši zapomeň na ten svůj zálusk na Johna Travoltu. Mohl by to být tvůj vnuk. - Teta Gusta: Hlavně to neprozrazuj na mojí internetové seznamce!"
"Líza: Váš kocour se těší dobrému zdraví, pane Arbuckle.; Jon: Super. Teď si promluvme o nás dvou. - Líza: Jasně.; Jon: Opravdu? - Líza: Dlužíte mi 200 korun.; Garfield: Jak rád slyším škádlení milenců."
"Garfield: Já s písničkou jdu jako ptáček, sem tam spadnu na nos, to... - (Garfield padá do kanálu) Garfield:... se ví. - Garfield: A sakra! O městské kanalizaci se říkají strašidelné věci! - Garfield: Mluví se o mláďatech aligátora, spláchnutých do záchodu, která v kanálu dorostla do obří velikosti. - Garfield: Ale tohle je trochu moc. (vidí obří rybku, obřího kanárka a obřího aligátora."
"Vánoční básnička: Jak orli se sobí spřežení žene, vozka je pobízí, volá je jménem: Vpřed, Dashere, vpřed Dancere, vpřed , Vixene a Prancere, běž Cometo, běž Cupide, běž Blitzene a Dondere!; Garfield: Alle schnell voraus! - Vánoční básnička: Na plot a na střechu sobi vzlétněte, a lidičkové vy se rozprchněte.; Garfield: To se nemůžou prostě rozejít? - Vánoční básnička: Jak listí ve větru před velkou bouří, když na zeď narazí, vzhůru zamíří, tak na vrch stavení spřežení sedá, v saních se vezou hračky a děda.; Garfield: Nalaďte si nás zase zítra. To nejlepší teprve přijde."
"Jon: Odie, chtěl bys jít na procházku? - Jon: Dobrá... Potřebuju vodítko. - (Garfield donesl oprátku) Jon: Ty se do toho nepleť."
"Jon: To je milé! Nezmar mi přinesl noviny. - Jon: A pantofle, a fajfku! Co víc může chlap chtít? - Garfield: Co třeba ženskou (v zubech má ženskou nohu)"
"Garfield: Zajímalo by mě, jak rychle dokážu běžet. - Garfield: Zajímalo by mě, co se stane, když do těch dvířek narazím při machu dvě? - (pošťák sražený a omlácený o dveře) Garfield: Zajímalo by mě, jestli je za zabití pošťáka doživotí."
"Jon: Odie! Padej od toho stromu! Garfielde! Vylez z té písečné překážky! - Správce golfového hřiště: Pane, nevadilo by vám dodržovat řádnou golfovou etiketu? - Jon: Promiňte, ale já z těch mých zvířat snad zblázním.; Správce golfového hřiště: (ukazuje na Jonovy šaty) Mluvím o téhle maškarádě."
"Garfield: Večeře je na stole drahá. - Arlena: Je to čerstvé?; Garfield: Ha ha ha, no jistě, že jo! - Garfield: ty noviny jsou teprve včerejší."
"Jon: Ahoj, Nezmare. Ty jsi, ale roztomilý. - Garfield: A já jsem vzduch? - Jon: Ty můj chudáčku! - Garfield: Vzbuzovat soucit umím taky. - (Garfield se praštil talířem o hlavu) - Jon: To byl můj nejlepší talíř.; Garfield: To byla moje nejlepší hlava."

16.03.2023 5 z 5

Garfield jde do ráje Garfield jde do ráje Jim Davis

Další zajímavé Garfieldovy příběhy. Vše komplet v barvě. Nejlepší stripy:
"(Líze pípá mobil) - Líza: Ahoj, Jone! Co se děje?; Jon: Ehm... - Jon: Zapomněl jsem, proč ti volám.; Líza: Tak mi zavolej, až si vzpomeneš - (Jon zavěsí) - (vzpomněl si) - (chce jí volat nazpět) - Jon: Zapomněl jsem její číslo!!!; Garfield: Staří lidé jsou legrační."
"(Jon telefonuje Líze) - Jon: Kam bys dneska chtěla zajít na večeři, Lízo? - Jon: Co třeba italskou? (Garfield se usmívá) - Jon: Ne? Tak čínskou? (Garfield o ní sní) - Jon: A co třeba pizza? (Garfield nadšený) - Jon: Nebo prostě dáme velký mastný hamburger? (Garfield v labužnické extázi) - Jon: Jo, a možná budeme muset vzít kocoura.; Garfield: 'Možná'? Není žádné 'možná'."
"Jon: Dneska mám rande, Garfielde. - Jon: Tento týden je s výběrem filmu na řadě Líza. - Jon: Upřímně doufám, že to nebude holčičí slaďák. - Jon: No tak, ať je to nějaký horor o příšerách! - Jon: Ahoj Lízo, tady Jon! Na co se budeme dnes koukat? - Líza: Vybrala jsem film o příšeře.; Jon: Jo! - Líza: 'Kráska a zvíře' (Garfield podává Jonovi papírové kapesníky)"
"(Líza zahradničí a pozpěvuje si) - Líza: To je krásný jarní den, Garfielde. - Líza: Čisté nebe... sluníčko... - Líza: Skvělý den na práci na zahrádce. - Líza: Takové dny by měli lidé oslavovat. - Jon: Přivítejte jarního skřítka!!! (Jon v přestrojení za obří kytku) - Líza: Mám se podívat?; Garfield: Máš v pořádku srdce?"

Garfield si nakládá Garfield si nakládá Jim Davis

Další skvělý díl komiksových stripů s Garfieldem. Děkuji Jimu Davisovi za více Lízy. Nejlepší stripy:
"Líza: Tři lístky do akvária, prosím.; Prodavačka: Promiňte, paní,... - Prodavačka: ale tohle budete muset nechat venku. - Jon: Zahoď tu harpunu, Garfielde.; Garfield: S vámi je nuda."
"(Jon telefonuje) - Jon: Ahoj, Lízo, chceš jít do kina? - Jon: Dnes má premiéru 'Marťanský masakr'! - Jon: Dějově předchází filmu 'Doktor Decimátor a vyhlazení Marsu'. - Jon: Víš, vlastně tvoří trilogii... třetí část je 'Vzestup Marsu: Zrození nestvůrného monstra'. - Jon: Dobrá, platí! - Jon: Půjdeme na 'Vášeň v kopretinách'.; Garfield: To zní násilně."
"(Garfield pleská novinami) - (okolo Jona projde chichotající se pavouk) - Jon: Právě jsem viděl pavouka v ochranné přilbě.; Garfield: Budu potřebovat silnější noviny."
"Jon: Garfield si mě dobíral, že jdu na balet.; Líza: Proč? - Líza: Podle mě jen pravý muž by se nestyděl vzít mě sem. - Jon: (jako na fotbale) Labutě, do toho!!"
"Jon: Tady jsem na trhu se svým prasetem. - Jon: A tady jsem se svou holkou na maturitním plese.; Garfield: Fíha! - Garfield: Takže prase s tebou jít nechtělo?"
"(Garfield se dívá na horor) Jana: Podívej, Davide, to je strašidelný dům.; David: Týjo, máš pravdu, Jano. - David: Vypadá, že by se tam třeba mohl skrývat psychopatický vrah... - David: Jdeme tam!; Jana: Dobře.; Garfield: Sotva jsme vás poznali, Davide a Jano."
"Dr. Frankenstein: Zapni proud, Igore!... Dej mému monstru život!! (zvuk elektřiny) - Frankensteinovo monstrum: Dobrý den. Opravdu jste pečlivě zvážili výhody našich pojišťovacích produktů? - Frankensteinovo monstrum: Mám tady návrh smlouvy, snad se vám bude líbit.; Dr. Frankenstein: Vypni to! Vypni to!; Garfield: Nemůžu se dívat."
"Jon: Budeme si opékat maršmelouny a vyprávět příběhy o strašidlech? - Garfield: Všechny maršmelouny jsem snědl. - Garfield: A žádná strašidla neexistují.; Duch: Hele, kdo snědl všechny maršmelouny?!"
"Garfield: Jsi tlustá. - Váha: Mám silné kosti!; Garfield: A já říkám, že jsi tlustá! - Váha: Nejsem! Nejsem! Nejsem!; Garfield: Rozdávat rány umí, ale přijímat ne!"
"(Garfield sedí s Lízou) - (okolo nich se plíží pavouk) - (Líza uvidí pavouka) - (pleskne pavouka novinami) - (čte noviny dál) - (Garfield jde k Jonovi) - Garfield: Ožeň se s ní."

Garfield zvažuje možnosti Garfield zvažuje možnosti Jim Davis

Bezkonkurenčně zatím jeden z nejlepších sešitů Garfieldových stripů, který byly kdy vydány. Rozhodně patří do mé TOP 3, možná se bude jednat i tom vůbec nejlepší. Spousta zábavných a vtipných stripů. A tento díl je bohatý i na množství událostí, které příběh Garfielda, Jona a Odieho posunují na další úroveň. Přichází zde všemi vítané a již dlouho očekávané přání všech Garfieldových fanoušků. Nejlepší stripy:
"Jon: Napsal jsem si pár vtipných hlášek na dnešní rande. - Jon: 'Nazdárek!' - Jon: 'Kterápak vy ste?'; Garfield: Dámy a pánové, Felix Holzmann Arbuckle."
"Jon: Mám rande, Garfielde. - Jon: Ta žena je skutečně MIMOŘÁDNÁ. - Jon: Jestli chápeš, co tím myslím.; Garfield: Chodí jen s mamlasy?"
"E-mail z veteriny: Prosím potvrďte Dr. Líze Wilsonové termín veterinárního vyšetření. - Jonův e-mail: Moje milá šťavnatá Broskvičko,... - (Jonův e-mail čte recepční, velice vystrašený výraz ve tváři)"
"Recepční na veterině: Pan Arbuckle se svým kocourem jsou v ordinaci dvě, doktorko.; Líza: Zní to, jako by tam byla SLEPICE. - Líza: Dobrý den, pane Ar- - (Jon předvádí slepici) Líza: buckle.; Garfield:... a jejich zraky se střetly nad stolem z nerezové oceli."
"Jon: To snad není možné! - Jon: Líza je na rande s jiným chlapem! Ale proč?! - Jon: Možná kdybych se převlékl za francouzského číšníka, mohl bych zjistit, o co tam jde. - Jon: Ale to by byla strašná pitomost, že jo?; Garfield: Rozhodně. - (Jon se ještě chvíli dívá) - (odchází) - (vrací se přestrojen za francouzského číšníka) Jon: Jdu tam.; Garfield: Můj hrdina!"
"Jon: budété uš si chtít óbjednát papání?; Líza: Jone? Jste to vy? - Jon: No... é... Ano. Co mě prozradilo? Špatný přízvuk?; Líza: Ne... - Líza: Váš uklízeč. (Garfield převlečený za francouzského uklízeče stolů)"
"Chlap: Tak počkat... Tobě se ten chlápek líbí? - Líza: Vlastně ano.; Jon: Správně! Líbím se jí! - Jon: Líbím?; Líza: Ano.; Chlap: To nechápu.; Helena: A já si nic nepamatuju."
"Líza: Dnešní večer si mi moc líbil, Jone.; Jon: Mně taky. A navíc mám narozeniny. - Líza: Tak všechno nejlepší. (líbá Jona) - Líza: Dostal jsi něco hezkého?; Jon: Život.; Garfield: A žili šťastně až do smrti."
"Jon: Garfielde, rozbil se otvírák na konzervy.; Garfield: Žádný strach. - Garfield: Na takovou krizi jsem připravený. - Jon: To je letlampa?; Garfield: Odstup od konzervy..."
"Jon: Zajímalo by mě, co na mně Líza vidí, Garfielde... - Jon: Že by to byl můj drsný, přesto citlivý, atraktivní vzhled? - Jon: Přestaň se kousat do rtu!"
"Jon: Těším se na dnešní přednášku, Lízo.; Líza: Vážně? Většina lidí to považuje za nudu. - Jon: Já ne!; Líza: Ano? Ty jsi odborník na veterinární medicínu? - Jon: Ne, já jsem odborník na nudu."
"Jon: Tak jsem se rozhodl. Líza říkala, že má ráda poezii. Tak jsem jí koupil sbírku od Nezvala. - (Garfield překvapen Jonovým výběrem) - Jon: Taky jsem jí koupil zpívající rybu.; Garfield: Chvilku jsem si o tebe dělal starosti."
"Líza: Jone... Tvoje sedačka je pokrytá kočičími chlupy! - Líza: To se mi na mužích líbí. - Garfield: Už ji nemůžeš mít. Miluju ji já."
"Garfield: Hezké svátky, Hermane!; Myš: Tobě taky, kocoure. - Garfield: Tak jak?; Myš: Ale, už měsíc je u mě na návštěvě švagr. - Garfield: A co sis přál od Santa Klause?; Myš: Abys ho sežral."

Garfield v čokoládě Garfield v čokoládě Jim Davis

Další z četných skvělých Garfieldových dobrodružství. Plus největší zajímavost: Odieho první, a prozatím jediná slova. Nejlepší stripy:
"Jon: To byla paní Fenyklová.; Garfield: ÁÁÁno? - Jon: Co to bylo s její čivavou a toaletním papírem? - Garfield: Stačí, když řeknu: Mumie se vrací!" PS: (osobní poznámka) Gratulace Brendanu Fraserovi k zisku Oscara.
"Jon: Heleno, mám chřipku. - Jon: Myslel jsem, jestli bys mě nechtěla nakrmit polévkou. - Jon: Ne, olovo by mi nepomohlo, Heleno.; Garfield: Ouvej."
"(Garfield chce Odieho shodit ze stolu) - (chystá se k nakopnutí) - Odie: (otáčí se) Ať tě to ani nenapadne!; Garfield: Odie...ty... - Odie: Už jsem tvoje šikanování snášel dost dlouho, tlusťochu! - Garfield: (probouzí se) Uff! Byl to jen zlý sen. - (Garfield chce Odieho shodit se stolu) - (chystá se k nakopnutí, ale Odie se otáčí a Garfield toho nechává)"
"Jon: Hele, Garfielde, upekl jsem bábovku! - Garfield: (s plnou tlamou) Fakt? - Jon: Ale řekl bych, že už to víš.; Garfield: Jo, jo."

Garfield velevážený Garfield velevážený Jim Davis

Další z řady skvělých knížek Garfieldových stripů. Nejlepší stripy:
"Váha: (crrng) Haló? - Váha: Ne, ne... To je v pořádku. - Váha: To bylo z Titaniku. Zahlédli na obzoru oranžový ledovec.; Garfield: Jestlipak TY umíš plavat?"
"(Garfield je znuděný) - Duch: Bubu.; Garfield: Prosím? - Duch: Bubu, jsem duch.; Garfield: Neříkej. - Duch: Ano, jsem docela děsivý.; Garfield: To tedy nejsi. - Duch: Nejsem?; Garfield: Ani trochu. - Duch: Určitě?; Garfield: Podle mě jsi docela příjemný. - Duch: Nejradši bych umřel.; Garfield: Nevím, jak ti to říct, brachu..."
"Jon: Garfielde, jsi šťastný? - (Garfield se podívá na svou prázdnou misku) - Garfield: Štěstí je miska jenom plná."
"Garfield: Je čas si schrupnout...; Jon: V naší ulici zastavil zmrzlinářský vůz! - (Garfield se nehne) - Garfield: Vypadá to, že stojíme před pořádným dilematem..."
"Jon: Rád bych si s tebou promluvil. - Jon: Řekl bych, že tyhle chlupy jsou tvoje. (Garfield je v období línání) - Garfield: Už ne."

Garfield - zatmění Slunce Garfield - zatmění Slunce Jim Davis

Opět další skvělý díl Garfieldových stripů. Bezkonkurenční kvalitní humor. Geniální a stále vtipný. Navíc skvěle oslavené Garfieldovy 25. narozeniny. Nejlepší stripy:
"(Garfield vidí, jak se jemu podobný kocour hrabe v lednička) - Garfield: Promiň, neznám já tě?; Garfield z roku 1978: Měl bys. - Garfield z roku 1978: Já jsem ty v roce 1978. - Garfield: Paráda! A já jsem nový dokonalejší ty!; Garfield z roku 1978: "Nový" ano, ale "dokonalejší", to je věc názoru. - Garfield: Podle mého názoru ano.; Garfield z roku 1978: Jenomže tvůj názor je můj názor a můj je tvůj. To znamená, že náš názor je... é... není.... é... - (oba už jsou zmateni z toho filozofování) - (oba se vrhají do ledničky)"
"Garfield z roku 1978: Slyšel jsem, že od roku 1978 se hodně změnilo.; Garfield: Co třeba? - Garfield z roku 1978: Disko prý vyšlo z módy. - (Jon tančí disko) Garfield: V tomhle domě ne."
"Jon: Právě jsem snědl celý oběd... - Jon:... a ty jsi mi ani kousek neukradl. - Garfield: Vše nejlepší k narozeninám!"
"(Garfield dřímá) - Dortíček: Čau, kámo!; Garfield: Čau, halucinace! - Garfield: Počkat! - Garfield: Co tady děláš? Vidím vás vždycky, jen když držím dietu. - Dortíček: Tak to pro tebe mám překvapení! - Dortíček: Zrovna jsem slyšel tvého pána telefonovat s veterinářkou. Za chvíli máš dietu!; Garfield: Nemám! - Pizza: Já to můžu dosvědčit.; Garfield: To ne! Pizza nikdy nelže!"

Garfield - lepší vrabec v tlamě Garfield - lepší vrabec v tlamě Jim Davis

Velice krásné a vtipné stripy s oranžovým kocourem jménem Garfield. Velice krásné kresby Jima Davise. Nejlepší stripy:
"Hlas v TV: Moby Dick - Hlas v TV: Velryba, posedlý námořní kapitán, honička, boj,... Ahab zaklepal bačkorama, Moby odplouvá do soumraku. Konec - Hlas v TV: Další díl 'desetisekundových příběhů' uvidíte za týden.; Garfield: Příště dávají Vojnu a mír."
"Garfield: (nese lopatu s vykopanou kytkou) Odie vyhrabal kytky ze záhonu! - Garfield: A kruci. (otočil se, vzápětí se vrací vez lopaty) - Garfield: Odie vyhrabal kytky ze záhonu!"
"Doktůrek: Jone, rád bych s tebou pokecal, ale mám rande. - Jon: Podívejte támhle na tu tlustou stračenu. - Doktůrek: To je moje holka.; Garfield: Ty černobílé šaty vám moc nesluší slečno!"
"Jon: Tak copak máme na záznamnímu nového? - Stáňa: Jone, tady Stáňa. Změnila jsem si jméno. Nikdy mě nenajdeš. Ha, ha, ha! - Marta: Jone, Marta... Nemůžu s tebou chodit, protože jsem alergická na nudu. - Nikola: Jone, tady Nikola. Nechoď za mnou. Přes vodní příkop se nedostaneš. - Marie: Jone, tady Marie... Koupila jsem si bojového psa, vycvičeného útočit na lidi se špatnou kolínskou. - Sandra: Jone, tady Sandra. Ještě jednou vytoč moje číslo a zlámu ti ukazováček. - Jon: Tááák...; Garfield: Tak se zbav toho záznamníku. Jde z něj hrůza!"

Garfield něco peče Garfield něco peče Jim Davis

Další skvost v dlouhé řadě sešitů Garfieldových stripů od Jima Davise. Humor pořád na vysoké úrovni. Nejlepší stripy:
"Jon: Tak jak se máte, doktorko?; Líza: Dobře. - Jon: A jak se má váš přítel?; Líza: Žádného přítele - - Líza:... nemám.; Garfield: Madam, můžete si za to sama."
"Líza: Jsi si jistý, že ti to projde, Jone? - Jon: Ale jo... Do tohohle kina chodíme pořád. - Jon: Dva, prosím.; Prodavač lístků: Hele, Karle! Ten mrzák s ocasem je tu zas!"
"Garfield: Uff. - Garfield: Lidi, to je dneska pařák!; Zmrzlina: To tedy je.; Zmrzlina: Vypadáš, že by ses potřeboval trochu zchladit, kámo... - Garfield: Ne, ne, ne... Jsi jenom přelud, nemůžeš být skutečná. - Zmrzlina: To se nikdy nedozvíš, když alespoň neochutnáš. - Zmrzlina: No tak. Ty víš, že mě chceš... - Jon: (telefonuje) Olizuje vám sádrového trpaslíka."
"(Garfield nic nedělá) - Jon: Chytly mi vlasy! - Jon: Masožravá veverka! - Jon: Chtějí mě deportovat do Mongolska! - Jon: Kobylky! - Jon: Tvoje večeře se maličko zpozdí. - Garfield: Proč se všechny nepříjemnosti stávají jenom mně?!"

Garfield posiluje Garfield posiluje Jim Davis

Další výborný díl. Garfield zase o něco víc posiluje svůj typický humor. Skvělá práce. Nejlepší stripy:
"Jon: Sleduj, Garfielde. - Jon: Podle šatů poznáš člověka - Jon: A podle kolínské.; Garfield: Ty jsi klaun, který pracuje v rybárně?"
"Doručovatel pizzy: Vy jste ten chlápek, co si objednal extra-extra-extra-velkou pizzu.; Jon: Ano. - (doručovatel se podíval ven) - Doručovatel pizzy: Vypadá to, že budeme muset vybourat stěnu.; Garfield: Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít..."
"Jon: (telefonuje) Strašně se omlouvám... - Jon: Paní Fenyklová si na tebe zase stěžuje. - Jon: Víckrát se nesmíš nohou dotknout jejího pozemku, rozumíš?! - (Jon pije kávu) - (zvoní telefon) - (Jon se dozvídá nové informace) - Jon: Dej ten palec z jejího trávníku!!"

Garfield chrochtá blahem Garfield chrochtá blahem Jim Davis

Další skvělý sešit Garfieldových stripů. Jim Davis nám vrací úder svým humorem. Nejlepší stripy:
"Cedule: Pozor jízlivý pes. - Garfield: Co má tohle znamenat. - Pes: Promiňte, pane, kdy se vám to narodí?; Garfield: Aha."
"(Garfield spí, přichází k němu jídlo) - Vepřový plátek: Garfielde,... vstávej! - Vepřový plátek: To jsem já, poslední vepřový plátek z ledničky... - Vepřový plátek: Měl jsi mě sníst, když jsi měl šanci tlusťochu,.... - Vepřový plátek: protože jsem tě přilepil k posteli a sám mám letenku na Seychely! - Vepřový plátek: Sbohem a šáteček! (Garfield se probouzí z noční můry) - Garfield: UÁÁÁÁH.; Jon: To zní zas jako ta noční můra o vepřové plátku."
"Jon: Haló? Ano, to jsem já. Rande?... se mnou?! V pátek večer?! - Jon: Štípni mě, mně se to snad jen zdá! (Garfield ho štípne) - Jon: (probouzí se) Bééééééé!"
"Garfield: Jak to, že jsi pořád, tak roztomilý? - Nezmar: To je prostě dar, buřte... - Jon: Co jsem to slyšel? Spláchnutí?; Garfield: Poslal jsem Nezmarův dar k vodě."
"Jon: Příště, až vás dva uvidím, očekávám, že budete dělat něco užitečného. - Garfield: Chápeš, co to znamená, Odie? - Garfield: Už nikdy Jona neuvidíme."

Garfield žije plnými doušky Garfield žije plnými doušky Jim Davis

Po minulém díle velice skromném na větší porci humoru se Garfield vrací v plné palbě. Nejlepší stripy:
"Garfield: Celý vystrojený, ale nemá kam jít. - Chlapeček: Mami, podívej. Cirkusáci! - Matka chlapečka: Ne, zlato.; Chlapeček: Ale ten pán je oblečený jako klaun! - Chlapeček: A tohle je určitě cvičené prasátko! - Matka chlapečka: Ne, zlato. Ten pán má jen nevkusné šaty.; Chlapeček: Bééé! - Matka chlapečka: ... a obézního kocoura.; Chlapeček: Bééé. - Matka chlapečka: Promiňte, pane, nemohl byste si na obličej plácnout dort nebo tak něco.; Garfield: Už tě někdy kouslo prase, mladej?"
"(Garfield se chystá jíst) - (Garfield se nacpává) - (zazvoní telefon) - (telefon zvedne Garfield) Líza: Haló, Jone? Tady Líza. - Líza: V kolik pro mě večer přijedeš? - (Garfield krká do sluchátka) - (Jon si pobrukuje) Jon:... rande mám, s dívkou snů....; Garfield: Už ne."
"Pes: Raf, raf, raf, raf! - Garfield: To neumíš nic jiného? - Pes: Skákal pes, přes oves, přes zelenou louku...; Garfield: Když se nechám pokousat, možná přestane."

Garfield se roztahuje Garfield se roztahuje Jim Davis

Velice výtečný díl, ale něco málo tomu chybělo. Málo opravdových pecek. Nejlepší stripy:
"Jon: Viděl jsi tu nádhernou ženskou? - Jon: Usmála se na mě! - Garfield: Předtím nebo potom, co na tebe ukázala a rozesmála se?"
"(Jon je v obchodě) - Hlášení: Pozor, pozor! - Hlášení: Prosíme majitele červeného vozu... - Hlášení:... poznávací značky TB-312... - Hlášení:... aby se vrátil ke svému vozu. Má zapnutá světla... - Hlášení:... už zase. (Jon vychází z obchodu naštvaně) - Jon: Odemkni ty dveře.; Garfield: Přinesl jsi mi něco?"
"Jon: Nechám tu televizi opravit, Garfielde. - Jon: Nevydržím se dívat na to, jak koukáš z okna... - Jon: a mačkáš ovládání.; Garfield: Přepni se ksakru!"

11.03.2023 4 z 5

Garfield - čím větší, tím lepší Garfield - čím větší, tím lepší Jim Davis

Další skvělý díl Garfieldových stripů. Opět velice krásný cynický Garfieldův humor a spousta dalších jeho slavných hlášek. Nejlepší stripy:
"Jon: Líbí se ti můj nový oblek?; Garfield: Definuj 'líbí'. - Jon: Dnes večer mám zvláštní rande.; Garfield: Definuj 'zvláštní'. - Jon: Obdivuje, jak se oblékám.; Garfield: On chodí s klaunem!"
"Váha: Ach, už je to tady! - Váha: Miluju přehlídky (vojenská hudba) - Váha: Hele, mami, tankový prapor!; Garfield: Nenávidím tě."
"Garfield: Je úplněk. Víko rakve se za strašidelného skřípání pomalu otevírá a pak... - Garfield: (vychází ze dveří) Hrabě kocour se opět plíží temnotou! - Jon: Garfielde! Přines ten ručník zpátky!"
"Garfield: Jó, já svého času sežral spousty ptáků.; Nezmar: Fakt? - Garfield: Jednou jsem byl na severním pólu a sežral jsem tučňáka.; Nezmar: Týjo! - Garfield: A taky jsem byl v minulosti a snědl pterodaktyla.; Nezmar: No tak počkat!"
"Jon: Garfielde, moje rybička je fuč! - Jon: A v akváriu je brambora! - Jon: Myslíš, že jsem tak hloupý?; Garfield: Už 14 dní tu bramboru chodí krmit."
"Jon: Rande dopadlo příšerně. - Jon: Šli jsme do cirkusu. - Jon: A klaun mě obvinil, že se oblékám jako on.; Garfield: ten klaun už se víc ponížit nemohl."

Garfield drží tlustou linii Garfield drží tlustou linii Jim Davis

Další skvělé komiksové stripy s Garfieldem od Jima Davise. Další nové super pecky. Nejlepší stripy:
"(Jon nemůže otevřít dveře) - Jon: Garfielde, pusť mě dovnitř! - Jon: No tak, kamaráde, odemkni. - Jon: Otevři ty dveře!! - Jon: Dělej než bude pozdě!! - (sousedi pozorují dům) Garfield: Už je pozdě.; Soused: Pyžamo se zajíčky?; Sousedka: Dupačky?; Jon: UÁÁÁÁÁÁÁHHH!!!"
"(Jon telefonuje) Garfield: Telefonní účet mluví za všechno. - Hlas z telefonu: Hele, ty máš ale bicepsy, chlape! - Garfield: 2456 korun za službu 'Zavolej si pro lichotku'"
"(začíná show Máme rádi zvířata) Moderátor: Jedeme? - Moderátor: A nyní vám přestavíme nové talenty! - Moderátor: Alois Šmidlák a Pepíček! (papoušek zpívá) - Moderátor:... Tereza Hrubá a Ještík! (ještěrka provazochodec) - Moderátor:... Patrik Mirko a Očko! (rybka skáče v akváriu přes obruč) - Moderátor:... Petra Široká a Hubert! (prasátko jezdí na malém kolečku) - Moderátor:... Jon Arbuckle a Garfield!; Patrik Mirko: Očko! Bééé!; Garfield: (drží obruč) Pojď, prasátko, pojď."
"Garfield: Tedy, byli jste úžasné publikum! - Garfield: Prostě skvělé! Zůstaňte takoví, už kvůli mně! Miluju Vás! Dobrou noc!... - Garfield: Mami. (Garfieldova matka celou dobu tleská sama)"

Garfield to vyklopí Garfield to vyklopí Jim Davis

Fajn. Smolná éra Jima Davise, která začala dílem 23, skončila. Už je to zase ten Garfield napěchovaný dynamitem z humoru. Nejlepší stripy:
"(Jon slyší třísknutí dveří) - (Garfield naštvaně tříská dveřmi) - (jde k dalším dveřím) - (Garfield opět tříská dveřmi) - Garfield: Když mám vztek, vždycky třískám dveřmi. - (Jon čeká na naštvaného Garfielda) - (Garfield třískne Jonem o dveře)
"Jon: Moje rybička! - Jon: Koukej ji ihned vrátit, Garfielde! - (Garfield po čase vrátí do akvária kostru rybka) Jon: Garfielde!"
"(Garfield a pes běží, pes štěká) - (oba běží ještě rychleji, pes štěká hlasitěji) - (oba se zastaví) Garfield: To nemá cenu. Ten zmrzlinářský vůz nedohoníme."
"Jon: Tak se setkáme v sedm, Lindo. - Jon: Já?... No, jsem vysoký, pohledný s výrazným svalstvem. - Jon: Miluju rande naslepo.; Garfield: Dojdu ti pro nafukovací bicepsy."

Garfield se vytahuje Garfield se vytahuje Jim Davis

Jednu hvězdu dolů. Tento díl je z těch všech asi nejslabší. Ostatně od dílu 23 je to takový mírný sešup, takže doufám, že tento trend nebude již dlouho pokračovat. Jim Davis měl asi velice špatné období. Nejlepší stripy:
"Jon: Lidé mají mnohem větší mozek než kočky. - Garfield: Ty určitě. - Jon: Kruci, jak fungují ty dveře?; Garfield: Velký a prázdný."
"Jon: Tady jsme byli na matějské pouti. - Jon: Dům hrůzy byl fakt strašidelný.; Garfield: Museli nás vyvést. - Jon: Ječel jsem ještě hodinu potom.; Garfield: Splašil poníky."

11.03.2023 4 z 5

Garfield bradami vzhůru Garfield bradami vzhůru Jim Davis

Další z řady povedených a vtipných knížek s Garfieldovými stripy. Navíc zde první posun v Jonově vztahu k Líze. Nejlepší stripy:
"(Jon si pobrukuje, se zvířaty je na veterině) Garfield: Tohle nesnáším. - Jon: Tak jak je na tom?; Líza: Dobře. - Jon: A co Odie?; Líza: Dobře. - Jon: A jak se máte vy?; Líza: Dobře. - Jon: Můžu zaplatit kartou?; Líza: Dobře. - Jon: Půjdete na rande?; Líza: Dobře. - Jon: Jo, jo!; Líza: To nebylo fér!; Garfield: Když je nenalákáš, musíš je napálit."
"Jon: (na rande s dívkou) Tvé vlasy jsou jako pole zlatavé pšenice v poledním slunci... Tvé oči jsou bezedné studánky... - Jon: Tvůj nos je jako sekáček na led zaražený do vrat stodoly. - Jon: (s plesknutým talířem do obličeje) Kruci.; Garfield: Měl jsi přeskočit nos a jít rovnou ke rtům."
"Garfield: Dle tvého příkazu již nadále nebudu škrábat nábytek svými drápky. - (Garfield odchází, Jon za chvíli vyděšen) - Jon: Polož tu brusku!"

Garfield - kilo ke kilu Garfield - kilo ke kilu Jim Davis

Nejdéle sháněný díl, ale stál zato. Další porce Garfieldova skvělého humoru a místy až i cynismu. Nejlepší stripy:
"(cink) - (cink, cink) - (cink, cink, cink) - (cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink, cink) - (cink, cink, cink, okolo naštvaných Garfielda a Jona prohopská míček) - (cink, cink, cink, Odie za ním běží) - (cink, cink, Garfield pleskne Jona) Garfield: Ty jsi mu prostě musel dát k Vánocům míček s rolničkou, co?!"
"Jon: To jsem zvědavý, jaká bude v tom cukroví věštba. - Jon: 'Krásná vysoká blondýna změní váš život." - Jon: Jé.; Garfield: Jone, za dveřmi je dvoumetrová ženská s motorovou pilou."
"Garfield: (dívá se na televizi) To vypadá jako Jon. - Moderátor v TV: Dnes se podíváme za chovateli koček, jejichž život je nekonečné utrpení. - Garfield: Jasně, je to Jon."
"(Jon s Garfieldem se dívají na televizi) - (ding-dong) Jon: To musí být pošťák. Dojdu tam. - (Garfield čeká) - Garfield: Jon už je pryč moc dlouho. - Garfield: Počkat! Dnes je neděle! Pošta se v neděli neroznáší!" (běží ven) - Garfield: Ty zrádce! To byla dodávka pizzy!; Jon: Nechával jsem půlku pro tebe, přísahám Garfielde! - (v pozadí Garfield mlátí Jona, dvě děti to komentují) Chlapeček: Divné.; Děvčátko: Vypadá to, že i oranžová kočka znamená neštěstí."

Garfield škvaří sádlo Garfield škvaří sádlo Jim Davis

Opět další díl skvělých Garfieldových stripů. Skvělý Jim Davis. Velice jsem se bavil. Nejlepší stripy:
"Garfield: Jeden filozof řekl: 'Myslím tedy jsem.' - (Odie hopká vedle Garfielda) - Garfield: Chudák Odie, ani neví, že neexistuje."
"Strýček Štěpán (televizní bavič): Ahoj kluci a holky! Mám vás rád takové jací jste!, Garfield: Já tě mám taky rád strýčku Štěpáne. - Strýček Štěpán: Dneska jsem v sádře, protože mě včera přepadl Šáša Váša. Ale to nic, protože ho mám taky rád takového jaká je... - Strýček Štěpán: za mřížemi!, Garfield: Strýček Štěpán je zřejmě taky jen člověk."
"(Garfield - nápisové okénko, tentokrát stylizované do podoby Hvězdných válek, Garfield jako Luke, Arlena jako princezna Lea a Odie jako Obi-Wan Kenobi) Arlena: To je Odie-Wan Kenobi, má mocnou sílu., Garfield: Dobře ji skrývá."