Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Garfield široko daleko Garfield široko daleko Jim Davis

Opět další skvělý díl Garfielda. Skvěle jsem se pobavil. Nejlepší stripy:
"Jon: Garfielde, ty jsi perla., Garfield: Jé, děkuju, Jone. - Jon: A víš, jak perly v mušlích vznikají?, Garfield: Jakpak? - Jon: Stálým drážděním okolí!, Garfield: Jon se na mě asi zlobí."
"Jon: Tohle by ti mohlo osvěžit paměť, Garfielde... lasaně! - Garfield: Ne díky, Jone. Ale neměl bys nějakou tlusťoučkou šťavnatou myš? - Garfield: Tohle bych z fousů už nikdy nedostal., Jon: Bééééé!"
"(Garfield je extrémně hubený, jde po ulici, je to sen) - (hubený Garfield propadá přes mříž do kanálu, skutečný Garfield se probouzí ze sna) - Garfield: (u ledničky, cpe se) Byl to jen sen! Byl to jen sen! Byl to jen sen!"

11.03.2023 5 z 5

Garfield si dává do nosu Garfield si dává do nosu Jim Davis

Další skvělý díl Garfieldových komiksových stripů. Davisovy kresby a Garfieldův humor už přesně takové jak je známe i dnes. Nejlepší stripy:
"Jon: Myslíte, že mě ty černé brýle dělají záhadnějším?, Líza: Vy je nepotřebujete. - Jon: (v brýlích nevidí) Hele, krásko, kdy ti končí směna? - Líza: Právě jste požádal o rande věšák na šaty., Garfield: Možná, že tentokrát to vyjde."
"Garfield: Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? - (zrcadlo praskne a rozletí se) - Garfield: Střepy, střepy, kdopak je..."
"Garfield: Odie! Neběhej za auty! Mohl bys přijít k úrazu! - Garfield: K úrazu? - Garfield: Hele, Odie! Támhle jede tatra, který si dělala vtipy z tvojí mámy!"
"Jon: Garfielde, to je moje sestřenice Jarka a její děti Táňa a Šimon. - Šimon: (batole, na Garfielda) Míč! míč! - Jarka: Slyšíte?! Šimonovo první slovo!, Garfield: A taky poslední!"
"(Garfield s Pookym přichází z deště úplně mokrý) - (Garfield nechal Pookyho osušit na stole, jde okolo Jon) - Jon: Neztrácej hlavu, Jone, musí existovat nějaké jiné logické vysvětlení, než že se plyšový medvídek počůrává."

10.03.2023 5 z 5

Garfield - nohy z dohledu Garfield - nohy z dohledu Jim Davis

Jedná se opět o velice kvalitní díl. Z té první desítky se jedná o velice nadprůměrný díl. Tady, tedy minimálně pro mě, docela dost vtipných stripů. Hlavně díky sérii stripům Garfielda s květináči. Nejlepší stripy:
"Jon: Tak jak se ti líbil první let letadlem, Garfielde?, Garfield: Kromě žaludku naruby, hučení v uších a křečích jsem v pohodě. - Letuška: Hezký den., Garfield: (naštvaně) Hezký den? - (Garfield chce letušce vyškrábat oči) Jon: Nech ji žít, Garfielde! Nech ji žít!"
"Garfield: Podle obsahu popelnice poznáte rodinu. - Garfield: Tihle mají mimino, které právě vyrostlo z kojeneckých šatů. - Garfield: Jeho otec nedávno přestal hrát golf. - Garfield: A jeho matka často peče lasaně. - (Garfield utíká před vchod v kojeneckých čatech) - Garfield: Adoptujte mě!"
"Jon: Garfielde, já vím, že jsi v tom květináči. Vidím tvůj ocas. - Jon: Co mi k tomu můžeš říct? - Garfield: (podává ruku) Dr. Emil Holub, těší mě."
"Jon: Garfielde, já vím, že jsi v tom květináči. Vidím tvůj ocas. - Jon: Co mi k tomu můžeš říct? - Garfield: (vylézá, kytka jako indiánská čelenka) Říkám, že za úsvitu přepadneme dostavník."
"(Odie přibíhá k misce s vodou) - (Odie srká a rozlévá vodu, odchází) - Garfield: Palivo pro slintaly."
"Jon: Garfielde, já vím, že jsi v tom květináči. Vidím tvůj ocas. - Jon: Co mi k tomu můžeš říct? - Garfield: Musíš mluvit víc nahlas, přes ty cikády tě neslyším."
"Jon: Garfielda čeká velké překvapení. Nainstaloval jsem do ledničky alarm. - Jon: To je první zásada pro úspěšné spolužití s kocourem. - Jon: Musíte být chytřejší než on. (v pozadí Garfield odnáší celou ledničku)"
"Garfield: (drží Odieho) Hele, Arleno, hádej kolik kil zvednu nad hlavu? - Garfield: Vsadím se, že nevíš., Arlena: Vsadím se, že mě to nezajímá. - Garfield: Teď bych zrovna vyměnil všechnu sílu za jednu kousavou odpověď."
"Garfield: Arleno, už mám po krk toho, jak si se mnou měříš vtip. - Arlena: Dobře, já toho nechám., Garfield: Stejně to není žádný souboj intelektů. - Arlena: Máš pravdu. Bylo to spíš jako přejet mouchu náklaďákem."
a mnoho dalších. Tudíž je jasné, že tento díl patří do mojí Top 5.

Garfield je na vážkách Garfield je na vážkách Jim Davis

Opět super díl. Garfield je sice oproti minulým dílům už méně aktivní, ale o to víc vtipný. Nejlepší stripy:
"Garfield: Vypadá to, že už v téhle džungli bloudím celé dny a bez jediného sousta. - Garfield: Jedl bych lesní plody, ale nemám cukr a šlehačku. - Garfield: Kde je čtyřhvězdičková restaurace, když ji potřebujete? - Garfield: Jídlo! - (Garfield vyskakuje zpoza květináčů s rostlinami) - Jon: Doktor Emil Holub osobně."
"Nezmar: Řekni, Garfielde, deprimuje tě fakt, že jsem mnohem mladší a roztomilejší než ty?, Garfield: Na to už jsem moc starý. - Nezmar: Sám jsi to řekl. - Garfield: (odpálil Nezmara) Uvidíme, jak se tvůj pichlavý humor bude líbit na Měsíci."
"Garfieldovy zákony: Kočky instinktivně znají přesný moment, kde se jejich majitel probudí, a tak ho můžou vzbudit přesně o deset minut dříve."

Garfield se užírá Garfield se užírá Jim Davis

Garfield opět válí. Davis pokračuje na slibné vlně, kterou započal v minulém díle. Nejlepší stripy:
"(Jon jede na kole, Garfield je v košíku) - (okolo Jona prochází hezká žena, Jon se otáčí) - (Jon vrazil do telegrafního sloupu) Jon: Garfielde! Jsi v pořádku? Promluv na mě!, Garfield: Nemluvím s tebou."
"Jon: Dorostl jsi do velikosti, která není pro kočku zdravá, Garfielde. - Jon: Vždyť by tě mohl zabít infarkt nebo artróza... - Jon: nebo velrybáři., Garfield: To sis nemohl odpustit, co?"
"Irma: To bereš toho kocoura všude s sebou? - Jon: Ano. My děláme vše spolu, drahoušku. - Garfield: Kromě nadbíhání ošklivým ošklivým servírkám."
"Garfield: To by mě zajímalo, co je za den. - Jon: Dneska zase začneš držet dietu, Garfielde. - Garfield: Ahóóój, pondělí."

Garfield slízne smetanu Garfield slízne smetanu Jim Davis

Tady začíná Davisovo, a tedy i Garfieldovo vrcholné období, které de facto trvá až dodnes. Postavy už nabírají ty kontury, jak je známe dnes. Navíc v tomto díle, který patří patrně mezi ty nejlepší, je Garfield nejvíce aktivní a dostává se i do situací, které se poté už i Davise moc neobjevovali. Navíc boží postava Garfieldova dědy, kterému je, tuším jako jedinému Garfieldovu příbuznému, věnována docela velká pozornost. Smůla, že se v pozdějším dílech už tak často neobjevuje. Nejlepší stripy:
"Garfield: Proč spolu s babičkou nevycházíte? - Garfieldův děda: Oženil jsem se s ní, protože to byla krása, která neuvadá. - Garfield: A?, Garfieldův děda: Uvadla."
"Garfield: Nashle, dědo. Dej o sobě vědět., Garfieldův děda: Napíšu brzy. - (Garfieldův děda odchází, Garfield na něj ještě z dálky volá) - Garfield: Kočky neumějí psát!, Garfieldův děda: Už ti to začíná docházet."
"(Garfield spatřuje kočku, jde k ní) - Garfield: Heleme se, pěkná kočička! - Garfield: Ta by si mohla brousit drápky o mou rohožku kdykoli. - Garfield: Rád bych věděl, jestli by dneska šla na velké mrouskání do Stromovky. - Kočka: (otáčí se) Zdravím tě, Garfielde. - Garfield: Jé, ahoj Franto."
"(Garfield je s Arlenou) - Arlena: Půjdeme žrát myši?, Garfield: Půjdeme mlátit psy? - Arlena: Jak barbarské., Garfield: Jak nechutné."

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Velice dobrý díl. Vtipné stripy, ale vrcholná Garfieldova doba teprve přichází. Nejlepší stripy:
"Líza: Řekní Á, Garfielde. - Líza: Jestli neřekneš Á, tak ti změřím teplotu. - Garfield: Á."
"Jon: Tady jsme s Garfieldem v Zoo. - Jon: Tady Garfield sedí vedle velmi vzácného papouška v hodnotě 10 tisíc. - Jon: A tady jsem já, jak solím deset klacků za Garfieldův oběd."
"Táta Jona: Jak Garfield snáší pobyt na farmě? - (Garfield se v ohradě projíždí na kvílejícím praseti) - Jon: Myslíš jak farma snáší pobyt Garfielda?"

07.03.2023 4 z 5

Garfield přibývá na váze Garfield přibývá na váze Jim Davis

Garfield je zkrátka Garfield. Byť v těchto prvních dílech to ještě není úplně ten, kterého známe asi všichni, tady trochu krutější a drzejší. Kresby Jima Davise jsou zde zatím ještě ty jeho rané. Přesto super. Nejlepší stripy:
"Jon: Ach jo... Nevím, která košile se mi víc hodí ke kalhotám. - Jon: Lymane, mohl bys mi na něco říci svůj názor?, Lyman: Jistě - Lyman: (přichází jak hastroš) Co pro tebe můžu udělat?, Jon: Už nic., Garfield: Fešák Hubert osobně."
"(Garfield zezadu praští Jona a schová se, na scéně zůstává Pooky) - Jon: (otáčí se) Hej ty! Vrať se a bojuj jako plyšový medvídek! - Jon: Co to povídám?"
"(Jon se zamilovaně dívá na Lízu) - Jon: (do jejího stetoskopu) Řekněte mi doktorko, co doporučujete zvířeti, které šílí láskou? - Líza: Obvykle předepisuju kastraci. (Jon dostává vyděšený výraz ve tváři)"

07.03.2023 4 z 5

Císař Smith Císař Smith René Goscinny

Jde o jeden z nejzajímavějších dílů s Lucky Lukem. Velice mě pobavil. Byť trochu jiným stylem než jiné díly s této série. Tady mě nejvíce bavili narážky, na některé skutečné historické osobnosti, jako například, když o sobě císař Smith poznamenává, že je protektorem Mexika, tak je to, dle mě tedy, jasná narážka Maxmiliána Habsburského, kterého tam jako dosadil právě Napoleon III., který tam bojoval se svým vojskem, tudíž měl takovou protektorskou povahu. Ostatně sám císař Smith má být parodií na Napoleona III., stejně jako on i Napoleon III. obdivoval svého strýce Napoleona I. a pokusil se ho několikrát napodobit. A podobných narážek tam bylo více.

23.02.2023 5 z 5

Máma Daltonová Máma Daltonová René Goscinny

Velice zdařilý díl s Lucky Lukem. Navíc také první, a asi i jediný, kde pociťuje strach. Tento díl, jako jeden z mála, také úspěšně adaptován jako jeden díl ze seriálu Lucky Luke s Terencem Hillem.

23.02.2023 5 z 5

Černé hory Černé hory René Goscinny

Opravdu trochu slabší díl. Ale dílčí momenty v příběhu jsou i vtipné. Stále zajímavý příběh.

17.09.2022 4 z 5

Na stopě Daltonovým Na stopě Daltonovým René Goscinny

Sice trochu slabší než některé jiné díly, ale nakonec je to nekonečné stopování Daltonových Lucky Lukem a Tramtabumem přece jen zábavné.

Psychoterapie Daltonových Psychoterapie Daltonových René Goscinny

Jedná se o velice povedený díl. Daltonové nás opět nezklamali.

Tramtabumovo dědictví Tramtabumovo dědictví René Goscinny

Opět jeden z nejlepších příběhů Lucky Luka. Nejlepší představení Tramtabuma. Naprosto úžasná válka gangů ve Spojených státech.

Bílý kavalír Bílý kavalír René Goscinny

Pokud jde o Bílého kavalíra, tak musím říct, že již od dětství, se jedná o jeden z nejoblíbenějších, ba dokonce o nejoblíbenější příběh s Lucky Lukem. Skvělé dobrodružství Lucky Luka a Jolly Jumpera. Velice inteligentní humor. S tímto může soupeřit snad už jen díl Ve stínu vrtných věží.

Velkovévoda Velkovévoda René Goscinny

Rozhodně velice zajímavý díl. Skvěle jsem se u něho bavil. Goscinny dokázal velice zajímavě podat linku neúspěšného atentátníka ne velkovévodu.

17.09.2022 5 z 5

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VII - Praha a okolí Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VII - Praha a okolí kolektiv autorů

Velice příjemná encyklopedistická série týkající se hradů, zámků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tento díl se týká tedy Prahy a jejího okolí. Tento díl je jakžtakž dobře zpracován. Samozřejmě vnímám fakt, že tato série je inspirována hlavně sérií Augusta Sedláčka či jiných autorů. Asi nejméně zajímavá kniha z celé série.

09.09.2022 4 z 5

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VI - Východní Čechy Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VI - Východní Čechy kolektiv autorů

Velice příjemná encyklopedistická série týkající se hradů, zámků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tento díl se týká tedy Východních Čech. Tento díl je docela dobře zpracován. Samozřejmě vnímám fakt, že tato série je inspirována hlavně sérií Augusta Sedláčka či jiných autorů.

09.09.2022 5 z 5

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku V - Jižní Čechy Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku V - Jižní Čechy kolektiv autorů

Velice příjemná encyklopedistická série týkající se hradů, zámků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tento díl se týká tedy Jižních Čech. Tento díl je docela dobře zpracován. Samozřejmě vnímám fakt, že tato série je inspirována hlavně sérií Augusta Sedláčka či jiných autorů.

09.09.2022 5 z 5

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku IV - Západní Čechy Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku IV - Západní Čechy kolektiv autorů

Velice příjemná encyklopedistická série týkající se hradů, zámků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tento díl se týká tedy Západních Čech. Tento díl je docela dobře zpracován. Samozřejmě vnímám fakt, že tato série je inspirována hlavně sérií Augusta Sedláčka či jiných autorů.