Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Poslední čtvrtina už mi přišla strašně natažená, ač mělo jít o konečnou gradaci, zmáhalo mě to dočíst. Bylo to překombinované. Plus za otevřený konec. Klasický Hole, nic spásného, i přesto ale musím uznat, že postup vraha byl velmi originální.

26.06.2024 3 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Tři hvězdy za ten ,, bombastický " konec. To už bylo vážně hodně přitažené za vlasy. Jinak je to klasika a kdyby by byl příběh uvěřitelnější, lépe by se to četlo.

10.11.2023 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Já tedy obdivuji všechny, kdo se tím dokázali vůbec prokousat a to hned od počátečních kapitol. Už jsem dlouho neměla v ruce takto uknouranou knihu... celkově... Corrine teda vede, ale všichni jsou jaksi ,, měkčí". Bohužel, je to dáno tím, že autorka od sebe postavy nedokáže pocitově příliš rozlišit, kniha nemá grady, každý má být jiný, ale přitom je vlastně stejný. Docela zklamání!

19.10.2021 2 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Ačkoliv je příběh založen na historických faktech a ověřených informacích, je k němu přidána ta správná dávka fantazie a osudy dvou celkem sympatických sester, je kniha bohužel příšerně nudná. Jediný drobný záchvěv emocí se dostaví při čtení vzpomínek hlavní hrdinky. Velké a tahle.

23.09.2021 2 z 5

Rybář Rybář John Langan

Nejlepší část této knihy je vyprávění historky o Rybáři. Tam je ta temnota, tajemno, příběh opředený záhadou a domněnkami. Zlo a smutek. Hrdinové si vás rychle získají a musíte vědět, jak to dopadne. To se, bohužel, úplně nedá říct o původním knižním hrdinovi a když se i on se svým kamarádem dostanou do styku s Rybářem, příběh už zdaleka není tak napínavý. Spíše předvídatelný. Takový průměr.

17.08.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

To se nedá číst! Chvílemi ani nevíte, kdo právě vypráví. Jedno přes druhé a nic neříkající odstavce se stále opakují dokolečka. Autorka to podává tak, jakoby jsme my, čtenáři, už některé skutečnosti automaticky měli vědět a znát. Hrůza, nedotčeno.

07.08.2021 1 z 5

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Mnohem lepší než první díl. Mělo to spád, napětí i atmosféru, linku z minulosti a konec nebyl nijak fantaskní ani překombinovaný. Pro mě celkem veliké překvapení.

07.08.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

(SPOILER) Za mě nejslabší díl. Hvězda dolů za klasicky akčně překombinovaný konec. Celé se to tak nějak táhne.... Úplně poslední.kapitola zachrání děj v úpadku, protože, a to se omlouvám všem příznivcům, mně Tabby medí už od jejího prvního vstupu na scénu. Tajně tedy doufám, že se z toho nevyklube zase nějaký dobrý skutek nutně spojeny s největším zločincem ve městě.

19.06.2021 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tato kniha je asi o milion procent lepší než nejnudnejsi Kridak, ale i tak je to takový průměr. Ovšem čte se lehce a v čtenáři vyvolává otázky a napětí hned od prvních stran. Zklamal mě konec, ten mi přišel rázem utnuty a vše je vyřešeno. Mystický podtext za mě velmi dobrý, hororové prvky taktéž.

27.05.2021 3 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Oproti staticky nudné Husitské epopeji se Křišťálový klíč díl od dílu zlepšuje a nabírá na obrátkách. Osudy všech rodinných příslušníků zatím v nejsviznejsim díle Klíče si zkrátka nechcete nechat ujít, a to je konečně to, co mi u knih Vondrušky naprosto chybělo.

25.05.2021 3 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Vyprávění je takovým lehkým pohlazením. Nicméně jaksi bez příběhu či hlubší pointy, ale čtení vykouzlí úsměv na tváři.

02.10.2020 3 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Velice pěkná kniha. Thriller založený na životních příbězích a logické detektivní práci. Kniha udržuje lehké napětí od začátku do konce a postavy jsou velmi sympatické, uvěřitelné, Cormac přiroste k srdci. Vřele doporučuji a doufám v pokračování.

21.08.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha vás něčím vtáhne a nechce pustit, to ano, ale stále je plná zaběhnutých předvídatelností. Začátek je velmi pomalý a umělý, ostatně umělost se line celým příběhem. V přesně typických chvílich předem víte, co přijde a to pokaždé. Bylo to pro příběh dost degradující. Místy napínavé a co dodat nakonec.... Svině zůstane vždycky sviní!

03.08.2020 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Bohužel, mě tento díl nezaujal. Bez akce a napětí, příliš se vše opakovalo, ty ohavnosti navíc byly celkem k ničemu, protože výsledku se detektivové dopracovali jinak. Nejslabší Hunterovka.

15.07.2020 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nevím....kniha je velice čtivá a svižná, ale autorka má pro mě některé rysy vyprávění, které mi v každé knize vadí a to, že se Kim do něčeho zakousne a pak to ve svých myšlenkách několikrát opakuje a ospravedlňuje... až je to otrava. Tady neustále ztotožňování se s děvčaty z domova a obhajoba jejich chování a následný nepříčetný vztek mi dost vadil. Kdyby jednou...ale několikrát....Sam příběh logický, odkrývajici spoustu hnusu, ale takový lepší průměr.

09.07.2020 3 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Mám všechny knihy od autorky, ale tato se mezi nimi zřejmě dlouho neohřeje. Naprostá ztráta času. To, ze se autorka odchýlila od detektivního tématu v první linii a opustila všem fanouškům dobře známé postavy z oddělení, by ještě nebylo to nejhorší. Kniha je vleklá, první dvě kapitoly na 100 stranách by mohly byt jedna a o polovinu kratší. Hlavní postava nesympatická od začátku, ani po zásahu ,,ruky osudu" se to nezlepší. Úvahy se neustále opakují, rozhovory primitivní, detektivní práce je snad až mimo vzorec této knihy. Totální zklamání!

01.07.2020 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

No... 1/3 skvělá, okamžitě vtáhne do děje a drží, pak bohužel stisk pomalu ochabuje. Na co to bylo tak dlouhé... spousta stran o ničem, hl. hrdina se postupně spíše od čtenáře oddaluje, než aby vzbuzovala větší a větší sympatie a některé události byly tedy velice přitažené za vlasy, nebo je vyřešila extrémní náhoda, jak v případě kladase, tak záporka. Bohužel, ke konci jsem se neprokousala, přečteno tak třičtvrte knihy a stačilo.

25.05.2020 3 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Lákavé..jako vždycky, jen poslední třetina už na mě byla příliš politická a rozvláčna, i když vše vedlo k čemu mělo. Bez pompézních závěrů, to se mi líbí..a už nám otevřeli knihovny, tak hurá pro další :)

08.05.2020 4 z 5

91 procent!? A to jako za co? Že autor snad některé pasáže kopíruje z předešlých knih a jen lehce poupraví, prology .. o těch radši ani mluvit, to je otřes. V postavách se téměř nelze vyznat a to především v těch hlavních, o vedlejších se raději nezmiňuji. Příběh sám je plytký, každý řeší potíže na svém písečku... což by ještě šlo, ale ne v takovém rozměru jako jen tento. Každá kniha cca 600 stran, no potěš!

17.04.2020 odpad!

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Bylo to skvělé, napínavé od prvních řádků. Místy mi kniha připomínala To. Opravdu povedené, čtené jedním dechem a ten konec byl opravdu překvapivý, to jsek koukala. Doporučuji!

19.02.2020 5 z 5