Lena79 Lena79 komentáře u knih

Vynález lorda Randolpha Vynález lorda Randolpha Stephanie Laurens (p)

Kniha se četla sama, to se musí uznat...děj předvídatelný, nelze tedy čekat nějaké to wau..Zajímavé postavy i doba, kam je příběh zasazen. Do dalších dílů série se asi nepustím.

04.01.2021 3 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Kniha se četla celkem dobře, ale konec příběhu v historické linii mi přišel nedodělaný. Myslím, že je to velká škoda. To knize ubírá na popularitě.

18.09.2020 4 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Moje první setkání s autorem nevyznělo zas tak špatně. jen mi přišlo, že z části to byl příběh a z části učebnice dějepisu. Možná má autor takový styl psaní, ale to zjistím až po přečtení některé z knih, které napsal...

03.06.2020 4 z 5

Ve stínu noci Ve stínu noci Shannon Drake (p)

Ačkoliv jsem tušila kudy se bude příběh ubírat, byla to celkem oddechovka. Musím ale přiznat, že autorka má mnohem lepší knihy, než je tato.

21.04.2020 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Kniha mě zaujala hned od začátku. Nikdy mě nenapadlo popřemýšlet o tom, čím si nemocní od samého počátku nemoci procházejí. Knihu určitě doporučuji.

17.03.2020 5 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Nápad s volbou, kudy se příběh bude ubírat mě inspiroval k pořízení knihy. Dokonce mě to i bavilo. Co se týče literárního zážitku, je to tady trochu slabší, jednotlivé sekce příběhu hodně jednoduché, občas až naivní. možná by bylo lepší nevymýšlet tolik dějových linií...

15.03.2020 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

V konečném důsledku se mi kniha líbila, jen musím přiznat, že jednotlivé charakteristiky postav mě moc nebavily. Jako odpočinková kniha dobrý.

12.02.2020 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Rozuzlení bylo pro mě docela překvapením. Kniha se četla dobře, stránky rychle ubíhaly. Děj mě bavil, pořád se něco dělo, co mě nutilo číst dál. autora ještě někdy vyhledám.

28.01.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza, další z mých oblíbených autorů. Co se týče samotné knihy, je čtivá, rychle plynoucí čas, napětí...No, Erika mi bude asi chybět.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Po knize Hadrový panák jsem chtěla znát další osudy hlavních hrdinů. Sice se někam vytratil Wolf, ale i bez něj se mi kniha líbila. Rychle se to četlo, nápad taky dobrý.

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Knihy od Cobena mám ráda, jsou čtivé. Tato není výjimkou a navíc, příběh byl napínavý. Za mě ano, doporučuji

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Psáno jednoduchým a srozumitelným jazykem, což je víceméně pochopitelné, vzhledem k tomu, že se jedná o autentický deník 17-ti leté studentky. Doporučuji.

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Kniha mě bavila, ale musím přiznat, že některé záležitosti opravdu zůstaly neobjasněné. Celkový dojem z knihy mám takový, že dobrý, ale znovu se k ní nevrátím.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tato kniha ve mně vyvolala pocit ztráty, když jsem obracela list na poslední stránku. Žádná nuda to teda nebyla, naopak. Příběh "odsejpal" jak písek v přesýpacích hodinách. Jen mě rušil fakt, že musím jít do práce a nechat čtení na později :-)

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Na tuto knihu jsem se těšila, a to velmi. Pro hlavní hrdinku to muselo být hrozné, stále ve střehu a neprozradit se, že není ta, za kterou se vydává. Pravděpodobně si od autorky ještě někdy něco přečtu

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Já Angelu Marsons prostě žeru. Kniha opět čtivá, dějové linie mě bavily. Už se nemohu dočkat dalšího dílu

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Bavilo mě to. To, že se opět objevila Alex mě nijak nevadilo, jen doufám, že se v dalších knihách nebudou postupně vynořovat pachatelé z dávno vyřešených případů. Jinak opět přečteno jedním dechem.

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, nedokázala jsem věnovat plnou pozornost tomu, co čtu. Nakonec mě nějakým způsobem příběh zaujal a mohu říct, že jsem četla i horší knihy. ke knize se ale nikdy nevrátím.

25.01.2020 4 z 5

Osudy Němců z Jizerských hor v letech 1945–1948 Osudy Němců z Jizerských hor v letech 1945–1948 Petra Laurin

Kniha vykresluje politiku odsunu německého obyvatelstva po 2. světové válce. Tady konkrétně mluvíme o oblast Jablonecka. Kniha je doplněna fotografiemi a dobovými dokumenty. Někteří odsunutí Němci se po letech přijeli podívat do města, které jejich předci pomohli vystavět.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je mi docela smutno z toho, jak se Češi krátce po válce chovali k vyhnaným Němcům. Nevěřím, že všichni sympatizovali s Hitlerem. Na druhou stranu ale věřím, že jich mnoho během toho odsunu zemřelo, k tomu jim jistě také pomohli osvoboditelé ze SSSR. A právě tato kniha se nám snaží vylíčit osudy odsunutých Němců. A daří se jí to dobře. Určitě doporučuji si knihu přečíst.