LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Rusalka Rusalka Ivana Nováková

Co se mi líbilo? Že je hlavní hrdinka sice krásná, ale jinak normální slušná holka, nelibuje si jen v oblečení. Pak taky postava jejího táty spisovatele byla parádní.
Akorát by příběh chtěl trochu seškrtat a sem tam poupravit, ale jinak to bylo skvělé čtení :-) Určitě si od autorky ještě ráda něco přečtu.

20.12.2020 4 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Naše oblíbená :-)

09.12.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Nemůžu si pomoct, nějak mi to nesedlo.
Připadalo mi to rozvleklé, moc se hrálo na city a působilo to na mě kýčovitě.
Ale zase to nebylo tak špatné, abych tomu dala jen 2 hvězdičky. Zkrátka jsem byla zklamaná, těšila jsem se na silný příběh, ale tenhle pro mě nebyl.

06.11.2020 3 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Tak to se autorce nepovedlo. Hrdinka byla sice na puberťačku docela hezky vymyšlená, ale nějak mě to vůbec nebavilo.

17.10.2020 2 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Čteno v angličtině. Strašně jsem se u toho nasmála. Moc si nedovedu představit, jak některé slovní hříčky adekvátně přeložit do češtiny.
Williamovo kleptomanství bylo úžasné a ta jeho síň slávy taky. Strašně se mi líbilo, kolik prostoru dostali Bruce s Natashou.
No zkrátka pravá romantická oddychovka.

13.10.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Doopravdy mě to bavilo. Nazvala bych to takovým komerčním dobře čtivým thrillerem.

17.09.2020 5 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

O chlup lepší než první díl.
Zotavování a podlomená psychika tomuhle příběhu slušely. I tak mi to ale přišlo strašně zdlouhavé a brutálně přeslazené. Ale jako vždy, hodnotím v rámci žánru.

13.09.2020 3 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Tak i pro mě to bylo nečekané :D Také jsme si myslela, že dostanu klasickou romantickou pohádku a ono ejhle...
I když mě to asi nešokovalo tak, jak by mělo. Po Him (On) od Elle Kennedy už mě asi v erotických romancích nedokáže nic překvapit :D
Každopádně to bylo čtivé a opravdu rychle to ubíhalo.
V rámci erotických romancí je to naprůměrné, ale 5 hvězdiček s čistým svědomím prostě dát nemůžu.
A ta obálka je zkrátka dokonalá!

20.06.2020 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Prostředí se mi strašně moc líbilo. Jednotlivé příběhy už tolik ne. U Estelle to bylo všechno strašně překombinované a u Fabienne takové nijaké.

03.06.2020 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Ať si kdo chce, co chce říká. Tahle knížka bylo první YA, co jsem četla.
A po Harry Potterovi taky první série, u které jsem netrpělivě čekala na pokračování.
Jasně, že Bella není zrovna hrdinka hodná následování a Edward má spoustu much, ale...

11.05.2020 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Není to první knížka, ve které jde o to si méně stěžovat. Jen tady je jen o nestěžování, nekritizování... V těch jiných to byla spíše kapitola.
Myšlenka samotná je samozřejmě skvělá, a ne že bych dělala výzvu, ale pokaždé, když si přečtu podobně naladěnou knížku, tak se opravdu cítím pozitivněji naladěná.
Bohužel mi neseděl styl, jakým to celé bylo podané, proto nemohu dát víc hvězdiček.

09.05.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Jedna z autorčiných slabších knížek. Je to sice krásný a dojemný příběh, zamilovaný a místy i vtipný (jenže fekální styl humoru zrovna nemusím). Ale tentokrát se tam vážně nic neděje, takže to působí trochu nudně a roztahaně.
Za mě The Wall of Winnipeg and Me, Kulti a From Lukov With Love jsou Zapatiny top knížky, které můžu číst opakovaně.
Zbytek její tvorby je sice hezký, ale už to není ono.

07.05.2020 3 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Samantha Young zkrátka miluju a tahle její knížka je úžasná. I když to není čtení úplně pro každého.
V téhle knížce to hýří emocemi a postavy dělají rozhodnutí, která čtenáře ne vždy potěší, erotiky je tam přiměřeně. A co se romantického příběhu? Zkrátka nádhera i se závěrečným trochu nervydrásajícím drama.
Český překlad malinko ublížil písničkám, ale ono u textů písniček není co vyčítat, ty se překladájí vždycky hrozně blbě.

18.04.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Z toho pocitu zklamání bych snad dala i jen 3 hvězdičky, ale to by bylo nespravedlivé.
Ono to bylo celkově moc pěkné. Líbilo se mi, že tentokrát se nejednalo o šlechtu ale o něco obyčejnější vrstvu lidu.
Bylo to vtipné i zajímavé... A bylo to hrozně fajn.
Ale taky to bylo strašně zdlouhavé.
Zdánlivě useknutý konec mně osobně navadil, přišlo mi, že ten k povahám hlavních hrdinů sedl.

25.02.2020 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Tak jo... s Amo Jones končím. Opravdu její popularitu nechápu.
Charakteristika postav je otřesná a stejně tak autorky styl.

12.10.2019 odpad!

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Ty 2 předchozí díly se mi nelíbily, ale tenhle byl skvělý. Toma i Ambru jsem si ryche oblíbila, zápletka byla povedená a vůbec jsem se nenudila.

27.09.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opět spousta úžasých myšlenek k zamyšlení.
Musím říct, že mě to bavilo snad ještě víc než první díl.

15.09.2019 5 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Skvělá YA romance z českého prostředí :-)
Dala bych i 5 hvězdiček, ale... Přišlo mi, že některé věci by tam přece jen mohly být dotaženější, já bych si s chutí přečetla třeba takových 50 stránek navíc- což je lichotka, protože většinou bych spíš proškrtávala a proškrtávala.
V první části by to rozhodně chtělo přidat více motorkářské tématiky ve spojení s Izabelou.
Bylo by hezké, kdyby se už na Mácháči objevilo víc náznaků o Erice a Justýně.
A hlavní hrdinka by mohla projevit o něco víc pochopení pro svou mamku nebo se minimálně trochu víc zamyslet nad svým tátou. Pak by to doopravdy nemělo chybu :D
Knížka se vyrovná zahraničním YA titulům a některým dává na frak. Je to místy vtipné i úsměvné, postavy jsou sympatické a je to takové ideální letní dívčí čtení.

08.09.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na obtíž je teoreticky klasická Colleen -zakázaná až nemožná láska, nepěkná tajemná minulost, hromada problémů v současnosti,…
Za normálních okoloností máte Colleeniny hlavní postavy rádi, v případě téhle knížky to bohužel není až tak pravda. Tady je možná problém v tom, že tu nejsou žádné dva úhly pohledu. Prostě jen ten Meritin. A to je nejspíš ta největší chyba. Merit je dost nevyrovnaná, a i když ji částečně chápete, nějak nejde si ji úplně zamilovat. Sagan je naopak úžasný. Jeho úhel pohledu a větší náhled do jeho života a psychiky bych uvítala. Jenže vzhledemu k tomu, jak je to celé koncipované, a co autorka potřebuje čtenáři zatajovat, aby nepřišla o zvraty a o pointu, to prostě není reálné.
Knížka je svým způsobem super, navíc zbožňuju Meritinu posedlost poháry, které nevyhrála :-D To je prostě úžasná úchylka! Ale asi bych v knížce potřebovala fakt mít někoho ráda hned od začátku, ne jen čekat, co se z toho všeho vyvrbí. Protože i když Sagana zbožňuju, dost dlouho se chová jako pokrytec. To mu prostě nejde tak jednoduše odpustit. A číst celou dobu o tak moc nefunkční rodině je mírně depresivní. Což sice zjistíte, že byl celou dobu ten největší záměr, ale i tak... Zážitek z knížky mi to nevrátí, podruhé se mi do ní nechce a navíc tam není žádný zvratový wow efekt, který by vás donutil se na to podívat jinýma očima a číst znovu.

24.05.2019 3 z 5

Krásný příběh, který mě zjevně neomrzí v žádné podobě, protože komiksy prakticky nečtu, ale tenhle se mi mooooc líbil.

14.05.2019 5 z 5