LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Tak tohle je opravdu velké zklamání. Já jsem taky čekala něco alá Deník princezny v New Adult podobě, ale tohle bylo hrozné. Strašně zdlouhavé, kostrbaté a nezajímavé. Jediná špetka originality spočívala hned na začátku v pižlání myší. A to bohužel knížku takové délky nezachrání. Žádný humor, žádná originalita, žádná pohádka.

11.04.2019 1 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Opravdu dobře napsaný emotivní příběh. Trochu mi to připomínalo seriál Odložené případy.
Otevřený konec si tedy dle mého autorka mohla odpustit. Ději by víc slušel jeden pořádný román a ne dvě kratší novely.

11.03.2019 5 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Nádherná romance. Od začátku nečekaně vtipná a chytrá. Postavy byly skvěle napsané a děj se nevlekl.
Strašně se mi líbilo, že i když byly postavy v nezáviděníhodných situacích, které samy nezavinily, tak nad tím moc dlouho nelamentovaly a stavěly se k tomu čelem (což je v tomto žánru opravdu výjimečné).

18.02.2019 5 z 5

Tajemství flirtu Tajemství flirtu Sabrina Jeffries

K pěti hvězdičkám chybělo málo. Jenže mi to chvílemi přišlo děsně zdlouhavé.
Jinak to bylo hezké, mezi Monique a Gregorym to správně jiskřilo a detektivní zápletka byla tentokrát na poměry romantiky opravdu vyadařená.
Nejlepší na celé knize ale byla snad autorčina poznámka :D Jak si historii upravovala k obrazu svému.

12.02.2019 4 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Podle reakcí jsem to čekala mnohem horší. Je to prostě krátká novela. Příběh by měl potenciál na knihu a vím, že autorka by ji zvládla skvěle.
V tomhle provedení ovšem hodně pokulhává, bylo by potřeba mnohem víc natáhnout sbližování se Andrewa a Caroline. Navíc se z něj stal napravený hříšník až moc rychle. Taky by bylo dobré dát větší prostor jeho špatnému vztahu s otcem atd. atd.
Navíc rozuzlení postavené na několika sexuálních scénkách je podle mě strašné odfláknutí zápletky. A morální poselství? Že vražedkyně unikne trestu? No nevím...
Jenže je to prostě krátká doplňková novela k příběhu pana Scotta a Madeline, škoda, dalo by se z toho vytřískat mnohem víc.

21.12.2018 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Sice malé zlepšení oproti prvnímu dílu by se našlo, ale stále je to strašné.
Vedle Madison vypadají Bella ze Stmívání a Ana z Padesáti odstínů, jak hrdinky hodné následování. Madison se ožírá, hulí a všeobecně většinu svých problémů řeší alkoholem. Za její slovník by se nemusel stydět kdejaký dlaždič a opravdu mám problém vymyslet byť jen jednu věc, která by mi na ní byla sympatická.
Nehledě na to, že stylisticky je to otřesné. Děj je nelogický s hodně mezerami. A to přitom děj knížku oproti prvnímu dílu aspoň trochu pozvedl. Protože na všechny ty otázky z prvního dílu čtenář konečně dostává aspoň nějaké odpovědi.
Ale celkově?! Literární odpad :D A to že já přečtu kde co.

03.10.2018 1 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Bohužel jsem knížku nedočetla. Na můj vkus tam bylo až moc načančaných slov. Možná jsem zbytečně přísná, ale tenhle druh YA "thrilerů" mi poslední dobou nějak nesedí.

03.10.2018 2 z 5

Nádherná bouře Nádherná bouře Johanna Lindsey

Další skvělá "Maloreyovka". Už z předchozího dílu jsem se na Jack s Parchantem strašně moc těšila a bylo to super. Líbilo se mi, že si spolu zbytečně moc nenadávali a spíš se snažili si navzájem odolat :D
Hlavně mám ráda Jamese, kapitána Hawka, díky němu byl příběh hned o stupeň zábavnější :-)

02.10.2018 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Knížku určitě ocení milovníci Sparkse a Moyes :-) Autorka skvěle zvolila téma amnézie. Strašně si přejete, aby si k sobě hlavní hrdinové nakonec tu cestu k sobě znovu našli. Důvody jejich odcizení jsou opravdu skvěle napsané a široké spektrum problematických témat knížku vymaňuje z prvoplánových romancí.

21.06.2018 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Začátek mě velmi zaujal. Jessovo líčení pašování knih mě hodně rychle vtáhlo do děje, bohužel už jsem asi těhlech dystopických YA četla moc na to, aby to udrželo mou pozornost.
Nějak tomu chyběl nový impulz nebo jakákoliv originalita. Čím delší dobu jsem četla, tím tuctovější mi to připadalo.

03.04.2018 2 z 5

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

Za me rozhodne nejpovedenejsi dil serie. I kdyz je prvni, cetla jsem ho jako posledni a jeste ze tak ;-)
Christina i Lyon byli naprosto uzasni. Oba byli skvele napsani, nektere z Christininych prereku byly neskutecne vtipne (teda hlavne nejspis v originale, ale prekladatelka se snazila to co nejlepe prizpusobit i cj, aby pointa zustala zachovana).

07.01.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvezdickami, ale posledni dobou tech hezkych romanku ze stredni skoly vychazi tak malo, ze tenhle mezi nimi vycniva.
I kdyz preklad "panicka ataka" mi pekne pil krev ;-)
Hlavni hrdinove byli sympaticti, knizka mela trochu pomalejsi rozjezd, ale zaver bez zbytecnych trapnosti a vycitek to vynahradil.
I kdyz konec se prvoplanovosti nevyhnul, tak nekolik ozvlastneni v deji se naslo ;-)
Takze, kdo chce totalni oddychovku, tak tohle by mohlo byt ono ;-)

29.12.2017 5 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Vyjimecne napsany krehky pribeh :-) Vetsinou jsou tyhle rytirske romany (natoz pak ty z Vysociny) plne urazek a ponizeni, nez se dej ubere rozumnym smerem. Tohle bylo naopak nadherne napsane hned od zacatku. Hezky rozvinute postupne poznavani, budovani respektu a duvery.

21.11.2017 5 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Pro me nejlepsi kniha autorky :-) Ani jednomu z hlavnich hrdinu se neda nic vycitat. Vzhledem k situaci, ve ktere se ocitli...
Jako vzdy spousta intrik, hlupaku a krivd, ale stalo to za to... I ta zaverecna cast :-D To jsem se docela bavila, kdyz tam napred naklusal pan hrabe a pak Shemainina rodina s markyzem :-D

05.11.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Moc hezky vymyslene, i kdyz bych ocenila, kdyby tam bylo vic fantasy motivu... ale treba v druhem dile ;-)
Pohnutky obou hlavnich hrdinu byli pochopitelne, oba jsem si celkem rychle oblibila. I kdyz doporucuji moc nad tim nehloubat. :-D Ale co Sklenenemu trunu jsem tu nelogiku mladych postav taky odpustila :-D
Akorat mi to prislo chvilema dost zdlouhave napsane. I kdyz uplny konec byl naprosta pecka :-)
Takovy lepsi prumer v zamilovanych YA fantasy.

15.10.2017 4 z 5

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

To bylo opravdu povedene po vsech strankach. Ale abych popsala, co se mi na tom vsem tak libilo, musela bych strasne moc spoilerovat a to se mi nechce.
Hlavni hrdinove byli proste svezi, bojovali proti svym vlastnim predsudkum i predsudkum toho druheho. Vyrovnavali se s neblahymi okolnostmi, ale co me nejvic potesilo byl prekvapivy zaver.

10.10.2017 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Tak to byla hruza... Autorky se snazily dat postavam hloubku, ale jaksi se to minulo ucinkem. Prirovnala bych to k hromade jinym YA, ale ty knizky bych tim zostudila ;-) Pribeh byl jako vsechny ostatni a v nicem to nevynikalo.

08.10.2017 2 z 5

Mrazivé sny Mrazivé sny Kay Hooper

Zacatek a konec byl dobry... prostredek byl omacka o nicem.

28.09.2017 3 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Nečekané překvapení :-) Knížku jsem si vzala mezi novinkami v knihovně jen na základě anotace a byla jsem mile překvapená :-) Hrdinka je sympatická, paličatá jen tak akorát, aby to nebylo protivné a hlavní hrdina je taky super :-) Vzhledem k jejich věku je to prostě skvěle napsané.
Jasně, že je to celé předvídatelné, ale o to přece v tomhle žánru jde. Nebo se snad pletu ;-)
Prostě jsem dostala, co jsem očekávala... nebo vlastně spíš víc, většinou se k českým autorkám neuchyluji a knížku jsem vzala spíš z nouze... Teď už jen hurá na další autorčiny knížky :-)

13.08.2017 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Krásný příběh, ve kterém chápete pohnutky obou hrdinů. Žádná několika set stránková trapná nedorozumění, kdy jeden druhého jen obviňuje... Taky je hezké, jak autorka jednotlivé příběhy na sebe nabaluje :-) většinou ta propojení postav v jednotlivých dílech tak propracovaná nejsou...

22.03.2017 5 z 5