LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Bylo to krásné :-) i když pár výhrad bych měla. Některé věci se tam neustále opakovaly, až jsem měla pocit, že autorka snad okopírovala celý odstavec.
A trochu mě i zarazilo, jak snadno se vše vlastně vyřešilo, ale rozepisovat se a spoilovat se mi nechce ;-) ale přečetla jsem to prakticky na jeden zátah a moc jsem si to užila :-) proto jsem s hvězdičkami nešetřila ;-)

10.03.2017 5 z 5

Fakt si to nedovedu představit jako divadelní hru. Na začátku jsem byla děsně sentimentální, protože ta 1. cesta do Bradavic? To nemělo chybu :-)
Ale jinak jsem byla dost zklamaná. Albus se choval furt jen jako pubertální spratek. A Harry jen lamentoval, jak mizerným je otcem...
Zápletka sice nebyla špatná, ale prostě to bylo celé takové "nedomrlé".
Na druhou stranu to nebylo zase tak strašné, jak jsem se obávala, mou pozornost si to udrželo do konce. I když teda to, co udělali z Rona? Nikdy mi nepřišlo, že to byl až takový vtipálek.

14.11.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Rozhodně zajímavé. Řekla bych, že je to pro širší okruh čtenářek než Skleněný trůn, alespoň co se věku týče ;-)
Trochu mě sice zklamal až moc okatý vývoj, ale snad to následující díl zachrání. Asi by mě trochu zklamalo, kdyby to byl jen další trojúhelník bez nápaditější zápletky.

26.09.2016 4 z 5

Bohužel mě to nezaujalo natolik, abych se prokousala přes půlku, ale aspoň konec jsem si ještě dočetla ;-) Ne, že by to bylo úplně nezáživné, ale nějak to není můj styl.

23.09.2016 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Líbí se mi, jak si autorka vždycky najde něco v historii, udělá si průzkum a vymyslí k tomu zamilovaný příběh. Tady je to obrna a pašeráci.

Helena byla paličatá, ale kdo by se jí divil. Navíc, kdyby nebyla paličatá, tak by se těžko postavila znova na nohy... Minulost Dannyho se postupně odkrývala... a... prostě klasická romanťárna za 5 hvězdiček ;-)

23.07.2016 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Ze začátku mě naštval náběh na Gossip girl, ale tak nějak jsem se s tím vypořádala a byla jsem hrozně vděčná, že autorka všem těm postavám nechala jejich náturu :-)
Mockrát se nestane, že máte tolik favoritů, tolik lidí na černý listině a stejně vás to baví a vlastně fandíte všem.
Lara Jean je prostě hodná holka a těch v knížkách moc nepotkáte. A o tom to celé je.
Je hodná jen ona? jsou hodní všichni? Kdo je z nich nejzkaženější, koho jeho rodinné zázemí omlouvá a koho ne? I když je ta kniha vlastně o ničem, tak je úžasná :-)

04.07.2016 5 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Je to oficiální, tahle série je milionkrát lepší než všechny ty "Manželské" knihy... jasně, že to není nic super bomba objevného, ale v rámci žánru je to klasa... zajímaví hrdinové, kteří prochází proměnou, dobře vybrané vedlejší postavy, jejichž osud vás taky nenechává jen tak...
prostě to tentokrát vybrala fakt dobře... a fakt už se těším na pokračování... Wolfe a Gen??? to by mělo stát za to ;-)

19.06.2016 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Ten začátek byl tááák dlouhý. Sice chápu, že je potřeba se s hrdinkou sžít a pochopit všechno okolo, ale dalo se to udělat kratším a efektivnějším stylem. Kdybych si nepřečetla anotaci, tak nevím, jestli se k zápletce vůbec pročtu.
Ale hrdinku jsem si oblíbila, závěr se mi strašně moc líbil. Žádné hysterické záchvaty, zdlouhavé vysvětlování.
A asi jsem se do Gage zamilovala :-D

10.03.2016 4 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Ach jo. Mně se to vážně nelíbilo. Asi nejsem dostatečně empatická na to, abych si zrovna tuhle hrdinku oblíbila-alkoholička, která má navíc závislost na prášcích na spaní. Potřebovala bych u tohohle příběhu nějak lépe propracovanou psychologii postav, něco co by to celé lépe dotvořilo.
Od začátku mi to připadalo hodně ploché.
Nemyslím si, že je nutně potřeba, aby měl čtenář hlavního hrdinu rád, ale u jiných žánrů ;-)
Škoda docela bych si i knížku se závislou hlavní hrdinkou přečetla. Jen by musela být lépe napsaná.
Jedna hvězdička je za začátek, protože to vypadlo slibně a druhá je za nehodu a zbytek knihy ;-)

27.01.2016 2 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Další pro mě nadprůměrné fantasy. Když jsem uviděla návod na výslovnost na začátku knihy, dost jsem se zalekla, že tam těch slov k neporozumění bude až moc. Byly to plané obavy ;-)
Navíc je to celé úžasně vtipné, se spoustou náboženských narážek a všeho je tam tak přiměřeně, takže jsem neměla ani potřebu přeskakovat pasáže popisující nějaké ty násilné potyčky ;-)

13.12.2015 5 z 5

Asi jsem neponaučitelná, opět jsem dala na reklamu a opět jsem byla velmi zklamaná.
Nezatracovala bych to úplně, ale tohle prostě není můj šálek kávy, i když ze začátku jsem si myslela, že by mohl být, proč? Knihovnice/spisovatelka, komiks v kabelce, spiknutí... vypadalo to nadějně.
Občas úsměvné, občas smutně úsměvné, občas s podněty k zamyšlení... trochu mi to připomíná spíš severskou filmovou tvorbu s náznaky ironie, jen tomu chybí ten mrazivý realistický přesah, co dloubne do duše.

12.10.2015 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moje Colleenina nej nej nej :-) No dobře, ještě se to pere s Maybe someday.
Ugly Love je prostě moje srdeční záležitost.
Zbožňuji obě dějové linie, zbožňuji hlavní postavy, zbožňuji... všechno :-D Tenhle příběh mě zkrátka nepřestane fascinovat. Tak moc si přejete, aby oba příběhy dopadly dobře. Přitom ale víte, že ten jeden je předem odsouzený k zatracení. A jen napjatě čekáte, co se tak kruciálně zvrtlo.
Četla jsem to v Aj, tak doufám, že překlad knížku nezatratí ;-)

11.08.2015 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První díl se mi fakt líbil. Mělo to spád, bylo to napínavé, oblíbila jsem si poměrně hodně postav, popisy v žádném případě nebyly na škodu.
Sem tam něco postrádalo logiku, hrdinka se občas chovala dosti prapodivně... ale celkově jsem si to vážně užila.
Z dalších dílů jsem se přemohla jen ke druhému a pak už jsem na to prostě neměla. Takovéhle umělé šroubování děje není pro mě ;-)

03.07.2015 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Kdybych to porovnávala s Mořem klidu tak to má tak maximálně 3 hvězdičky, kdybych to porovnávala s knihou On, tak by to mělo 5 hvězdiček a možná ještě jednu navíc.
V rámci žánru to rozhodně patří k tomu lepšímu ;-) času stráveného četbou téhle knížky nelituji.
Kacey i Trenta jsem si rychle oblíbila a nemluvě pak i o všech ostatních :-)

26.03.2015 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Všem nadšeným se omlouvám, ale pro mě to byl Doktor Hollywood, pixarovský Cars a všechny tomu podobné příběhy. Aneb jak napravit zkaženého (ale ne až tak moc zkaženého!) velkoměšťáka.
Bez nápadu, příliš zdlouhavé, nijak zvlášť vykreslené postavy. Černo-bílé vnímání světa.

25.03.2015 2 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Moc dobře nerozumím tomu nadšení.
Pro mě tam bylo příliš "hlavních" postav, příliš motivů, příliš nakousnutých problémů, příliš náhledů do minulosti... všeho příliš. Jen ten děj mi tam tak nějak chyběl ;-) A konec mě zklamal ze všeho nejvíc, protože přesně "to" jsem celou dobu od autorky čekala. Jsou knihy u kterých chci konec, který předpokládám, a knihy, u kterých mě tak akorát naštve. Tohle je přesně ten druhý případ.
Kdyby to celé bylo o Clarke a Wallesovi, tak by to bylo super. Druhou knihu pak udělat o jiných dvou postavách a třetí zase o dalších, ale takhle...
Je fakt, že jsem se rychle začetla a celkově to slupla, jak malinu. Jen to se mnou prostě nic neudělalo.

09.12.2014 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Dokonalé.
V Čr je to jinak a tohle pro nás není až tak ožehavé téma, ale... Občas mě štvala ona, občas mě štval on...
Oba je miluju.
Mnohem lepší než Hopeless ;-) kdo umíte anglicky, dejte vale překladům. Colleen píše skvěle, jen v ČR nevědí, co od ní přeložit, a jak.

27.09.2014 5 z 5

Divoká Afrika Divoká Afrika M. K. Hardy

Tahle knížka mě strašně mile překvapila.
Celou dobu jsem byla zvědavá, co se z těch narážek a nejasných odpovědí vyklube.
A ten závěr? Paráda! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

25.06.2024 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Takhle nesympatickou hlavní hrdinku už jsem dlouho nezažila, dost mi to celý příběh kazilo.
V poslední čtvrtině mi jí sice bylo líto, ale bohužel předešlý děj to nezachránilo.

28.05.2024 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Četlo se to úplně samo a svým způsobem byl pro mě hlavní hrdina nečekaný. Tak nějak jsem u Shen zvyklá, že hlavní hrdina je totální hajzl nad všechny hajzly, ale vždyť on byl tentokrát v podstatě dobrák, co se mstil skrz zákonný soudní proces.

09.03.2023 4 z 5