LilianaFalcon Online LilianaFalcon komentáře u knih

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Mnohem lepší než předešlý díl. Ale i tak tomu něco chybělo. Sice to bylo vtipné, ale asi jsem čekala, že se to přece jen bude víc točit okolo záchrany než je trénink žonglování a zneškodňování lapků.
A ten useknutý konec mě tentokrát vyoženě naštval.

21.01.2021 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

S autorkou si prostě nerozumím. Její knihy mi připadají přeplácané. Vezme klasický koncept a ten přežene.

16.12.2020 2 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Nazvala bych to postřehy k výchově. Někdy asi mezi moderními rodiči ne příliš populárními.
Sem tam se mi tam některé formulace opravdu moc líbily a hned jsem je převyprávěla dál, každému, kdo byl ochotný mě poslouchat :D
A autorům dávám za pravdu. Opravdu není jednoduché být dobrý rodič.

12.11.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nečtěte anotaci!!!
Já ji nečetla a pak jsem byla i z první části knížky, která se zdánlivě vlekla, překvapená.
Pokud bych si anotaci přečetla, tak myslím, že bych se tak 150 stránek nudila.
Jinak je to naprostá pecka.
Opět o něco lepší než předchozí série, ale je tam znát autorčin rukopis, tak se vlastně bojím dalších dílů...

24.10.2020 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Téma autismu v knížkách vyhledávám.
Tahle byla možná i nejlepší, co jsem četla, ale...
Vadilo mi časté střídání úhlů pohledu. Bylo jich tam moc, a i když mě příběh bavil, bylo to dost rušivé.
Navíc mi přišlo, že v procesu už dávno někomu z těch všech odborníků a zasvěcených do jeho osobnosti mělo dojít, že Jacob říká jen svou doslovnou verzi pravdy.
Postava Emmy byla úžasná, myslím, že maminky "speciálních" dětí se v ní často mohly vidět.

21.10.2020 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Zatím nejhezčí knížka, co jsem od autorky četla. Ale i tak mi ty její dialogy moc nesedí.

19.10.2020 4 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Nejlepší je stejně jeho převyprávění Romea a Julie :-D

18.10.2020 4 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Asi ještě nejsem ve věku, kdy bych podobný příběh dokázala pořádně docenit. Bylo to hodně emotivní, ale nijak mě to neoslnilo.

18.10.2020 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

To bylo roztomiloučké. Mnohem lepší než některé ty středoškolské románky plné intrik, nenávisti a včelích královen.

15.10.2020 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Jedna z nejlepších YA, co jsem kdy četla.
Knížku jsem neustále odkládala, abych ji četla co nejdýl... ehm. i tak jsem ji přečetla za dva dny. Ona se prostě nedá nečíst.
Je tam spousta nádherných momentů, které vás chytnou za srdce. Je to napínavé, úsměvné,...
Hlavně Reva nejde nemilovat.
A je super, že tam Declan má tolik prostoru.

09.10.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Wau. Rozhodně lepší než první díle, který působil roztříštěně.
Tohle bylo napínavé, zvrácené a přitom vážně dobré. Těším se na další pokračování.

02.10.2020 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Při čtení takovýhlech knížek si neustále říkám, proč jsou lidi i v dnešní době tak netolerantní a vždycky je mi z toho strašně smutno.
Tohle bylo opravdu povedené, i když musím přiznat, že hlavní hrdina mi někdy lezl na nervy. Působil trošku zabedněně a nevyzrále na to, že už mu mělo být 13.

29.09.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Ten příběh mohl být tak skvělý!!! Nechápu, že z něj autorka nezkusila vykřesat víc. Chtělo by to míň sexu a víc děje a psychologie :D Pak by to nemělo chybu, protože ta úvodní zápletka je parádní.

26.09.2020 3 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Příběh úžasný, ale zpracování už míň. Možná by bylo lepší, kdyby hlavní hrdinka byla smyšlená nikoliv reálná osoba.

12.09.2020 3 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Skvělá zápletka, ale asi bych to trochu osekala, aby to nepůsobilo tak nudně.
Tím, že se tam řešilo Reganino dětství, rodina, přátelství, do toho Shields, Lewis,... to působilo hrozně roztěkaně, i když to spolu vlastně všechno souviselo, tak to prostě byla dost nuda.
Úplně v tom všem balastu zanikl vztah hlavních hrdinů.

01.09.2020 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

A tak to já jsem zase nadšená!
Je mi jasné, že se to spoustě lidem nebude líbit, protože Rhen a Harper jsou v tomhle díle vedlejšími postavami a ještě ke všemu Rhen není zrovna za sympaťáka, ale...
Grey byl úžasný už v prvním díle, takže mi to vůbec nevadí.
Navíc je vidět, že i Grey chybuje, že měl Rhenovi víc důvěřovat a...
Strašně se mi líbí, jak autorka nechává své postavy chybovat.
No a ten epilog?! Ten mi ještě dlouho nedá spát.
Jsem vážně zvědavá, jak to autorka všechno zakončí.

PS: Sice jsem si taky občas posteskla, že by Rhenův úhel pohledu nebyl od věci, ale takhle je to mnohem napínavější!

16.08.2020 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Jedna z nejsmutnějších knížek, co jsem kdy četla.

16.08.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Co o knížce říct? Je vážně dobře napsaná. To se autorce musí nechat.
Příběh je strhující a napínavý, takže i když se mi to vlastně nelíbilo, zkrátka jsem potřebovala číst dál.
Jinak mám dojem, že se autorka jen snažila vytvořit co nejzvrácenější verzi světa a že to bylo vážně hnusné.
Asi nejvíc z celé knihy se mi líbil závěr. Pointa je krásná, skoro na hvězdičku navíc. Ale jen skoro.

15.08.2020 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Opět je to báječné :-) Sedí tam toho na mě opravdu hodně. Ale autorky mi bylo chvílemi vážně líto. Až tekhle nejistá sama sebou jsem si nikdy nebyla.

02.07.2020 5 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Mám velmi rozporuplné pocity.
Jednou až dvakrát jsem ochotná odpustit zápletku, která je přitažená za vlasy, když je knížka čtivá.
Tahle čtivá byla, děj byl přitažený za vlasy, ale v téhle sérii už po tolikáté, že už to prostě autorce odpouštět dál nemůžu.
Willovi a Sáře strašně fandím. Ale horzně mi leze krkem vztah Sáry a Leny. Jednou by mi to úplně stačilo a ne to do série zatahovat znovu.

01.07.2020 3 z 5