LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Jasně, jsou i hroší knížky, ale tohle bylo vážně špatný.
Špatně vykreslené charaktery (a Trent byl vážně pitomec), kostrbatý text i dialogy, erotické scény taky nic moc...
A i když se autorka snažila o hlubší příběh nějak se to přes všechny ty kýčovité zvraty nepovedlo.

25.06.2020 2 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Dovedu si představit, že na wattpadu si příběh získal řadu fanoušků, ale jako kniha to bohužel nefunguje.

21.06.2020 2 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Neurazí ani nenadchne. Taková YA jednohubka na krátký večer. Dostanete přesně to, co říká název.

20.06.2020 3 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Naprosto předčila má očekávání, takže i když bych dávala jen 4 hvězdičky, ta 5. tam prostě musela být.
Autorka těm svým postavám vždycky tak všechno ztrpčuje, provleče vás jejich životem od útlého dětství po dospělácké tragédie,... Ale v tomhle konkrétním případě mi to vůbec nevadilo. Na tom, jak byla Alex celý život schovaná za pseudonymem bylo něco krásného.

26.05.2020 5 z 5

Lady v přestrojení Lady v přestrojení Mary Jo Putney

Tohle se povedlo. Historická romance s detektivní zápletkou. Hlavní hrdinka, která umí bojovat a v nesnázích si zachovává chladnou hlavu. A hlavní hrdina, který je statečný dokud neuvidí krev.
Musím říct, že mě to vážně bavilo.

21.05.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Na to, aby to byla skvělá romance, byl ten začátek moc rozvleklý.
A i když se autorka snažila popsat drsné prostředí, nějak jsem tomu nedokázala uvěřit.
A i ta láska mezi hlavními hrdiny ve výsledku působila vynuceně.
A ten konec? To zkrátka bylo strašně jednoduché.

06.05.2020 3 z 5

Snad bych dala i jen 2 hvězdičky, ale to bych byla asi moc přísná.
Začátek nebyl špatný. Chlap zamilovaný do mladší ségry svého nejlepšího kámoše. On je vždy středem pozornosti a ona nenápadná šprtka. Proč ne. Tohle by ještě fungovalo. Ale... Celé to na mě působilo šíleně vynuceně. Bramovi ani Julii jsem to nevěřila. Posledních 50 stránek plných sexu se autorka ještě pokusila "vyšperkovat" zvratem, který budil dojem, že ho autorka chtěla použít už dřív, ale nějak na něj pozapomněla.
Působilo to přeslazeně a to to vlastně ani sladké nebylo. Ale to jen kritizuju. Kdyby se to proškrtalo, trochu se zapracovalo na psychologii postav, aby to bylo věrohodnější, a ten sex se trošku rozprostřel... no nebylo by to tak strašné...

14.04.2020 3 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Zvažovala jsem jen 4 hvězdičky, ale nepamatuju si, kdy naposledy jsem ten happy end hlavním hrdinům tak moc přála.
Úplně jsem tu nevědomost s Poppy prožívala :-D
Celkově byla knížka roztomile romantická a zápletka mě vážně bavila.

05.04.2020 5 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Teda uf! Přestože jsem celou dobu věděla, jak to dopadne (proto přece taky červenou knihovnu čteme, že? :-D ), tak jsem byla napnutá jak kšandy.
Romeo a Julie dvou klanů z Vysočiny.

31.01.2020 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Celé vyprávění je strhující a těžko se od něj odpoutává, je stejně strašné jako jakákoliv jiná svěděctví z holocaustu. Člověk tam najde tolik hrůz a zvěrstev, ale naštěstí i spoustu odvahy a naděje...
Jenže musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Tak nějak jsem doufala, že ta detektivní zápletka nebude tak prvoplánová a že knížku svým nápaditým příběhem od těch ostatních odliší. Bohužel se to nestalo. Prvoplánovost zůstala.
Opravdu to je skvělá knížka a chápu ty nadšené ohlasy. Na mě to působilo jak jeden z příběhů seriálu Odložené případy (ale myslím to v dobrém). Stačilo by tak málo a bylo by to na 5 *.

22.01.2020 4 z 5

Nevěsta, kterou potkalo štěstí Nevěsta, kterou potkalo štěstí Janna MacGregor

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkmi, nakonec zvítězil vyšší počet. Ono to bylo celé taaaaaak dojemné.
Mezi hlavními hrdiny to skvěle fungovalo a všechny zápletky, které tam autorka vymyslela byly zajímavé.
Hlavně je pro mě opravdu těžko představitelné, jak strašně málo práv dřív ženy měly.

13.01.2020 5 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Špatně napsané. A to by se skoro dalo říct, že na bodyguardovi, který se zamiluje do své svěřenkyně, se prakticky nedá co zkazit...
Chyba lávky. Postavy mají špatně vykreslený charakter, na to, jaký prostor se autorka snažila dát detektivní zápletce, je to vlastně hrozná nuda o ničem, navíc je to dost vulgární a místy nelogické.
A ten závěr? Nechtějte mě rozesmát... Už vidím, jak mu Abbie po tolika letech výchovy dcerku jenom tak předá. Ha ha.

09.01.2020 2 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Rozhodně lepší než první díl. Kluci se furt jen nehádali a Raven byla super sympatická s Daltonem to mezi nimi hezky jiskřilo. A fakt se mi moc líbil její bar :-)

07.01.2020 4 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Stačilo by, aby to autorce někdo trochu seškrtal a bylo by to naprosto parádní.
Skvělí hrdinové, často jak se ukazuje i v normálním životě, drsný zevnějšek a jinak to jsou spíš takoví méďové.
Snad vyjdou i další díly, na všechny chlapy jsem vážně zvědavá.

20.12.2019 4 z 5

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Téma sázek většinou bývá strašně kýčovité, ale tady tak nepůsobilo.
Celkově byla knížka vtipná a hezky romantická.
Místy tedy zdlouhavá, seškrtat tak o 50 stránek a dám 5 hvězdiček.

26.11.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi jsem prostě čekala víc. Ne, že bych se nezasmála, ale smíchy jsem rozhodně neučůrávala.

06.11.2019 3 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Danielle Steel

Nádherný příběh. I když tenhle druh romantiky není až tak úplně můj šálek kávy, je jí tam totiž pomálu a je to spíš o životě než o velké lásce.

03.11.2019 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Opravdu nádherný citlivý příběh, složený z několika časových rovin. Samantha Young opět předvedla, že prostě píše perfektní romance :-)

23.09.2019 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tenhle žánr normáln nečtu, takže to pro mě bylo moc zdlouhavé, ale jinak musím říct, že mě to bavilo. Celou dobu jsem si říkala, že s tím hororovým nádechem je to jak dělané i na filmové plátno.
Autorce se podařilo napsat opravdu čtivou YA detektivku, což je super, protože těch je vážně málo.

21.09.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Asi budu jedna z mála (ne li jediná), komu se prostě druhý díl strašně líbil a tenhle mu připadal o chlup slabší.
Ne, že by byl špatný byl opět skvělý. Hlavní hrdinka je totiž úžasně napsaná a člověk má pro její duševní "rozvoj" opravdu pochopení.
Jen mi to tentokrát připadalo maličko zdlouhavé a některé věci se zbytečně "okecávaly".

05.09.2019 4 z 5