LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Volba lady Harriett Volba lady Harriett Rachael Anderson

Co do vtipnosti se prvnímu dílu nevyrovná, ale tentokrát jsem si vůbec nepřipadala ochuzená o nějaký konec nebo jiné dovysvětlení. V tom se opravdu autorka pochlapila.
Postavy byly napsané vzhledem k předpokládanému věku skvěle. A i když mi Hariett občas lezla na nervy, autorka ji napsala uvěřitelně.

26.07.2019 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Tak to bylo povedené, ehm. kdyby to byl příběh ze SŠ :-) Nějak se mi nechce věřit, že se takhle chovají vysokoškoláci ale co už :D Jinak ultra jednoduchá zápletka, kterou autorka celkem zvládla.
Hodně se mi líbilo, že hlavní hrdinka měla ADHD.
Fitze mi bylo líto. Joho rodiče byli vážně na odstřel.
Ale nemůžu si pomoct, na pátou hvězdičku tomu něco chybělo. Taková autorčina klasika. Skvěle zvládnutá rutinní práce.

22.05.2019 4 z 5

Vzestup slečny Notleyové Vzestup slečny Notleyové Rachael Anderson

Oproti prvnímu dílu to nebylo tak vtipné. A hlavně tam chyběla spousta doplňujících informací o Jonathanově rodině - jak se dívají na volbu jeho vyvolené, jaký má vztah se svými bratry, jestli rodina souhlasila s tím, aby si vůbec kupoval nějaké panství, jestli je s nimi vůbec v kontaktu...
Jako by autorka úplně zapomněla napsat ještě cca takových 50 stránek. Bohužel bez nich té knize hodně chybí.

29.04.2019 3 z 5

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Můj oblíbený druh historických romancí. Trocha humoru, neústupní hrdinové, mezi kterými to hezky jiskří, trošku detektivní zápletka, ale jen tak na okraj, aby se neřeklo :D
A pro vysloužilé zraněné vojáky mám v tomhle druhu knížek vážně slabost :D Takže, co víc si přát? No, možná by Vicky nemusela být až tak moc zatvrzelá, ale to už je jen detail.

25.04.2019 5 z 5

Hříšný lord Julian Hříšný lord Julian Hannah Howell

Nebylo to špatné, ale na můj vkus příliš zdlouhavě napsané. Jinak Chloe byla skvěle napsaná hrdinka :-)

07.04.2019 3 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Opravdu nerada dávám knížkám takhle nízké hodnocení, ale tohle se opravdu nepovedlo. Tak strašně nesympatickou hrdinku už jsem dlouho nezažila. Tedy zažila, jenže tady to nebyl záměr! Sam byl o něco lepší, jenže autorčin styl mi přišel strašně NEčtivý. Přiznám se, že jsem si ve výsledku přečetla jen prvních pár kapitol a pak konec.

01.04.2019 1 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Něco tomu chybělo.
Dobrodružství? Výrazné postavy? Silnější prvek fantasy? Větší rozkol mezi tradicemi a novým náboženstvím? Prostě něco, čeho bych se mohla chytnout.
Začátek mě poměrně rychle vtáhl do děje, ale postupně jsem se víc a víc nudila.

12.03.2019 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Autorka to měla dost nedomyšlené a dost s tou Maddinou schopností manipulovala, jak se jí to zrvona v ději hodilo. Ale jinak to bylo super čtivé a děj návykový. Přečetla jsem to během jednoho dne, protože jsem byla strašně zvědavá, jak to všechno dopadne.
A víte, co je divné? Že hlavní hrdinka 3/4 knihy NIC NEDĚLÁ. Nesnaží se ty vraždy vyřešit, nedělá nic s tím, že ji šikanují, nestrká svou mámu do protialkoholní léčebny,... Prostě fakt nic nedělá. A co je na tom divného? Že mi to po všech těch super-ranařkách, co zachraňují světy a utlačované menšiny připadá neskutečně osvěžující :D

05.03.2019 4 z 5

Selected Selected Jakub Pachol

Knížku jsem rozečetla, ale nedočetla jsem ji až do konce.
Trochu to může připomínat Hunger Games, ale postavy zde působí poněkud hloupě a celkově mi děj připadá rozvleklý a nedotažený.
Dovedu si to seškrtané představit jako část nějaké jednodílné dystopie, kdy tenhle trénink patří k 1/4 nebo 1/5 knížky, ale v téhle podobě pro mě Selected nefungovalo.
Na druhou stranu musím říct, že autorův styl mi vážně sedl. Pokud by přišel s něčím propracovanějším, ráda bych si to přečetla. A to myslím i do budoucna, šanci mu ještě ráda dám.

16.02.2019 2 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Zatím nejdojemnější ze všech Flanaganových knížek a přitom stále vtipná, chytrá a napínavá.
A víte, proč nevadí, že je tam Hatla tak málo? Protože z Willa se stal Halt :D

08.02.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Mínusy? Po všech DC a marvelovských filmech prostě u superhrdinů nic nového nevymyslíte, každý výjimečný má svou super přezdívku ale i celé civilní jméno a v tom aby se čert vyznal.
Plusy? Adrian s Novou jsou úžasní. Chybují i pochybují. Každý stojí na opačné straně barikády a ještě ke všemu máte často pocit, že se svými názory by Adrian měl být spíš u Anarchistů a Nova u Renegátů. Děj je pestrý už jen tím, že máte dva úhly pohledu a oba hrdinové mají svá tajmeství a své vlastní cíle. A konec. Protože i když jsem něco takového čekala, rozhodně jsem to nečekala... Takhle :D

04.11.2018 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Další kniha, u které vážně nechápu, proč se to překládalo.
Strašně dlouhé nudné pasáže. Zakomplexovaná naivní hlavní hrdinka, což dobře může někomu imponovat ve stylu "ta je ještě horší než já a stejně si nakonec chlapa najde", ale je to vážně hrůza a číst se to nedá. Ještě mě děsí představa, že si z hlavní hrdinky někdo vezme příklad a začne podnikat podobným stylem.

08.10.2018 1 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Taky jsem se bála, že když to nebude vyloženě pohádka o šlechtě, že mě to nebude bavit, ale jak moc jsem se spletla!
Garrett je obdivuhodná hrdinka, Ethan se k ní skvěle hodil. Příliš dlouho se nechodilo okolo horké kaše a příběh měl parádní spád. Hlavně mi ta knížka přišla neuvěřitelně vtipná. Nepamatuji si, že bych se kdy takhle u historické romance nasmála.

02.10.2018 5 z 5

V bouři V bouři Sabrina Jeffries

Sabrina Jeffries opět dokázala, že umí :-) Je to jedna z těch historických romancí, které vás vtáhnou do děje. Postavy mají hezky vykreslenou psychologii a příběh se vůbec nevleče :-)

20.09.2018 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Rozhodnout se mezi 4 a 5 hvězdičkami byl tentokrát kumšt. V rámci žánru je to rozhodně jedna z těch lepších knížek, ale v Alfa samcovi Vi Keeland předvedla, že to umí i lépe.
Každopádně hned úvodní scéna je parádní, opět je tam spousta vtipných situací a hezké dialogy. Hrdinové sympatičtí...

31.07.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Po dlouhé době distopie, která stála za přečtení.
Sympatičtí hrdinové, spousta morálních otázek, na které neexistuje žádná 100 % správná odpověď a celkově úžasné počtení.

24.07.2018 5 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Mia opravdu nebyla hrdinka pro mě. Zahleděná sama do sebe, neochotná poslouchat, s klapkama na očích...

10.07.2018 2 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

Celé to bylo takové poklidné. Žádný pořádný záporák. Hlavní hrdina i hrdinka teoreticky až moc rozumní a zápletka příliš čitelná, čekala jsem, že aspoň závěr pořádně vygraduje a bude to napínavé, ale... bohužel. Prostě tomu něco chybělo.

10.07.2018 4 z 5

Začátek byl super, Ester hezky vymyšlená postava s její zálibou pro kostýmy a láskou k Harry Potterovi bylo jasné, že si ji hned oblíbím. A celkově úvod na scénu nebyl špatný.
Bohužel ten spád, co to mělo na začátku, se vytratil. A postupně všechny ty obavy a fóbie přestaly být zajímavé. Stala se z toho nuda se spoustou okecávání.

30.06.2018 2 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Rozhodně lepší než jednička, proto dávám plný počet hvězdiček. Jinak by to bylo spíš tak na 4.
Strašně se mi líbilo, že se tam zdánlivě nic neděje, vždyť celý díl šlo jen o to, jestli se tedy Rafe s Liou dostanou pryč nebo ne. Většinou takhle jednoduchá stavba příběhu na knihu prostě nevydá a je to šílená nuda. Jenže tohle bylo neskutečně pestré a vážně napínavé. Ne, že by to nebylo předvídatelné, ale celkově to mělo šmrnc. A autorce se vážně povedlo z černobílého světa udělat svět pořádně šedivý.

25.04.2018 5 z 5