LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Netuším, proč se rozhodli vydat zrovna tuhle knížku, když na Amazonu o ni zájem zjevně není a hodnocení 3.9 hvězdičky je fakt málo.
Jenže ta obálka je tak krásná, že jsem tomu chtěla dát šanci.
Bohužel autorčin vypravěčský styl mě vůbec nevyhovuje. Takže jsem se nezvládla prokousat ani k tomu, kdy se tam něco konečně začne dít.

20.03.2018 2 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

V rámci autorčiny tvorby to pro mě bylo na 4-5 hvězdiček, prostě jeden z těch lepších kousků. V rámci žánru tak 3 hvězdičky. Nějak prostě nemám pochopení pro hrdinky, které jsou naprosto nevděčné a přeemancipované a místo toho, aby se zamislely, tak nadávají do bastardů, čubčích synů a podobných kravin klidně dva odstavce po sobě.
Jinak to bylo vcelku zajímavé, líbilo se mi rozdělení knihy na několik částí, aby se vše řešilo postupně a nebyla z toho jen jedna velká nepřehledná slátanina.

21.01.2018 4 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Tak tohle bylo prostě nádherné. Všechny postavy jsem si rychle oblíbila. Přes tu jejich tvrdohlavost měli naštěstí zdravý selský rozum. Takže nebylo třeba se rozčilovat nad jejich nesmyslným jednáním, kterého v tomhle žánru je přemíra.

27.11.2017 5 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

"Neskodne" intrikujici pubertacky zasazene do klasicke hrabeci romantarny ;-)
Natesti ty intriky nejsou skodlive nebo zakerne, to bych asi nezvladla...

22.11.2017 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Rozmýšlela jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, pak mi ale došlo, o jaký žánr se jedná, a že za hodně dlouhou dobu je to jedna z těch lepších knih, co jsem četla. Pak k tomu přičtěte to překvapení, když jsem od knihy absolutně nic nečekala...
Hned úvod mě naprosto dostal, protože to, jak Lee líbal hned po prvních stránkách špatnou dívku, prostě nemělo chybu :-D
Ale Felicity mi dost pije krev. Přijde mi to trochu přehnané, jak chce hned se všemi randit a jen Leea odstrkává.

11.11.2017 5 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Mam radsi 19. stoleti, kde spolu vetsinou hlavni hrdinove jednaji s vetsim respektem, ale jak je vidno, tak i rytiri a damy umi byt rozumni :-) nebo aspon dobre umanuti a jejich chovani muze byt i pochopitelne :-)
Asi jedna z nejlepsich dobovych romanci, co se mi dostala do ruky :-)

03.10.2017 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Tak takovyhle by mely byt vsechny romanticky knihy :-)
Trocha chytrych vtipnych komplikovanych vztahu, naprosta idylka pohrouzena do chaosu a potreba cist dal a dal a jen se u toho prihlouple uculovat.
Protoze uz jen to jak byla Blue do sameho konce ohromena Jakcem... to nemelo chybu :-D
Ja se se zamilovala snad do vsech tech postav, i kdyz byly obcas nemistne palicate, ale kdo by se jim divil?

24.09.2017 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Nadhera, knizka naprosto splnila ma ocekavani... Dej, postavy hlavni i ty vedlejsi,... proste vsechno bylo presne tak, jak u tohohle zanru ma byt :-)
A hlavne jsem strasne rada za to, kolik prostoru bylo venovano Kathleen a Devonovi :-) Uz se tesim na dalsi...

15.07.2017 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Bylo to krasne, postavy si clovek rychle zamiloval a dokazal se vzit do jejich situace. I kdyz mi ke konci pripadala hlavni hrdinka az moc tvrdohlava...
A taky mi trosku vadilo, jak moc si autorka pripravovala pudu pro druhou knihu serie. Hlavni hrdiny podle me upozadovala az moc, az ctenar o jejich pribeh ztracel zajem... Mozna bych za to i v autorcine pripade ubrala hvezdicku, ale v ramci zanru je to proste na plny pocet ;-)

12.07.2017 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Nevim, jestli to neni nostalgii, jak se to vsechno krasne provazalo, ale pro me je to asi druhy nejlepsi dil serie... Hned za Bozskym bastardem, ptz. ten prvni dil nicim nejde nahradit ;-)
Fakt jsem se bavila, sexu tam bylo dost, ale tak to se u erotickeho romanu predpoklada... asi nemam, co bych tomu v ramci zanru vytkla.

07.07.2017 5 z 5

Unesené snoubenky Unesené snoubenky Jill Barnett

Na to, ze je kniha v modrych cislech se mi i libila. Vlastne mi misty pripadala velmi vtipna. A hlavne jsem docela chapala vsechny 4 zucastnene strany.

05.07.2017 4 z 5

Moje drahá Caroline Moje drahá Caroline Adele Ashworth

Docela me prekvapilo, ze ma knizka v prumeru nizke hodnoceni a mne prisla pritom tak krasna!!!
Oba stejne umanuti a u obou bylo jejich chovani dosti pochopitelne... a navic o genialni hrdince uz jsem dlouho necetla :-)

27.05.2017 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Tak tohle se mi opravdu nelíbilo. Po 35 stránkách jsem to prostě vzdala. Měla jsem dát na varování, že to nemám číst ;-) Ale když ta obálka je tak krásná!!!

26.01.2017 1 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Tak přesně tenhle druh hrdinů mám ráda :-D vnitřně zraněný, co se straní společnosti :-) moc moc se mi to líbilo :-)

23.01.2017 5 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Pro mě bylo až moc nanicovatého povídání okolo. Kdyby se to omezilo na Poppy a Martina, tak neřeknu, ale ten zbytek postav nebylo třeba rozebírat tak obsáhle.
Ano, téma je aktuální, je to silné téma, které se neomezuje jen na jednu část problematiky, ale i tak... prostě tomu něco chybělo. Připadalo mi to jako sledování několika denních zpráv, u kterých jsem zvyklá něčemu věřit a něčemu zase ne.
Nejvíc mi vadil věk postav. Kdyby autorka tvrdila, že jim je o deset let víc, tak tomu spíš propadnu.
Čekala jsem extra silné emoce a dech beroucí příběh jako u kryci-jmeno-verity-kryci-jmeno-verity-258472
Bohužel jsem se nedočkala.

18.01.2017 2 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Dokonalé. Už po pár stránkách jsem věděla, že knihu budu odkládat jen s největšími obtížemi.
A to jsem se ze začátku na převyprávění Šeherezády dívala dost skepticky.
Ale ono to bylo napínavé s úžasnými zvraty, sympatickými hlavními hrdiny... S odpověďmi, o které jste vlastně nestáli a kterých jste se báli... Zkrátka a dobře super a už aby tu byl druhý díl!

15.01.2017 5 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

A já se celou dobu tak uculovala :-) na jednu stranu chápu, že to není tak oblíbené jako když si lady bere lorda...
Dokonce jsem měla radost, že hrdinka není 35 letá úchvatná panna, kterou chtějí všichni (od hejsků po barony) , že je v tom aspoň trochu hlubší zápletka...
Na druhou stranu... ne že by se to celé nedalo proškrtat a uchránit čtenáře všech těch trapností...

05.08.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kdybych to k něčemu měla přirovnat., musela bych sáhnout do kinematografie. Aneb - čekala jsem Lásku nebeskou a místo toho jsem dostala slátaninu Na sv. Valentýna.
Nebo asi takový pocit jsem měla ;-)
První příběh byl otřesně napsaný. Druhý mi nepřipadal tak zajímavý, jak se ze začátku zdálo a se třetím už jsem prostě neměla tolik trpělivosti.
Bylo to pro mě jedno velké zklamání.

26.06.2016 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Nebylo to tak úsměvné jako 1. díl selekce... Rozhodně ne ve stylu milionář hledá manželku... asi proto s tím má tolik lidí problém...
Najednou to je o holce, která celý život musela plnit ta nejvyšší očekávání, a tak je namyšlená, cílevědomá a ukřivděná... prostě nesympatická... ale abych pravdu řekla, je pro mě uvěřitelnější než America..

PS rádoby SPOILER: WTF?! jediný co mi fakt vadilo, bylo, co se stalo z Americy... taková upejpnutá mamina...

16.06.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Opět je 5 hvězdiček asi moc. Těch překlepů a chybějících písmenek!!! Opravdu by měli zainvestovat do pořádného korektora.
Pak několik dějových nesrovnalostí a chybek v příběhu... ale i tak jsem četla prakticky na jeden zátah.
SPOILER: Nejvíc mě asi hned na začátku naštvalo, jak oba její nápadníci byli znechucení z toho, jak rychle začala pro krále chladnokrevně vraždit, ale když pak Chaol zjistil, že to tak není...

25.05.2016 5 z 5