LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Četla jsem to anglicky a byla jsem strašně zklamaná. Všichni to vychvalovali do nebes, ale nějak mi to nesedlo...
Jen konec byl poměrně originální. Přijde mi, že autorka ten potenciál příběhu promarnila první půlkou knihy, která působila dost nudně.

05.04.2016 3 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

4 hvězdičky, ale i tak zklamání. Po první erotické scéně jsem všechny zbylé radši přeskakovala (dávám přednost vlastní fantazii ;-) ).
O knize jsem se dozvěděla dávno před tím, než byla vydaná v Čj. Na román typu- zamilovaná do bratrova nejlepšího kamaráda- je to nadprůměrné... proto ty 4 hvězdičky.
Od začátku mi vadilo, že Wayette, není vnímaný pozitivně, všechno s ním spojené bylo ve výsledku negativní a tím pádem i okaté...

04.04.2016 4 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Četla jsem i horší! :-D Např. Eden.
Ono by to zdánlivě mělo fungovat. Je to fantasy, hlavní hrdince je 21, seznamuje vás se světem, který obyčejní smrtelníci neznají, je tam sexy amant, legrační stvoření, má to lehce detektivní zápletku... Jenže ono je to prostě celé tak divně poslepované, protože postavy nefungují samostatně a dohromady už vůbec ne. Vtipné hlášky mi nepřipadaly vtipné, napětí mezi Ivy a Renem na mě nijak nepůsobilo a Cink??? Nějak jsem si ho neuměla zamilovat.
Navíc rozuzlení bylo tak okaté, jak jen může být. Doufala jsem v napínavější a zajímavější závěr.

01.03.2016 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Roztomilá oddechovka. Ne že už by tu něco takového nebylo stokrát, ale i tak to na mě působilo jako osvěžení ;-)
Takže nečekejte, že byste byly dějem, vývojem nebo čímkoliv překvapení. Prostě se to bude číst samo, slupnete to jako malinu a budete se těšit na další jednohubku téhle autorky ;-)

29.02.2016 4 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

V rámci žánru špička ;-)
Přece jen se nedá čekat, že by byl někdo z vývoje překvapený ;-)

10.02.2016 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Velmi zajímavé a originální už od úplného začátku. Vůbec jsem nevěděla co čekat, a i tak jsem byla překvapená :-)
Mackenzie je výborně napsaná hlavní hrdinka, která mi nelezla krkem. Pasáže vzpomínek na dědu byly perfektní a asi to nejlepší z celého příběhu. Za hodně povedené považuji i to, jak různě se hrdinka stavěla ke smrti svého dědy a malého brášky.
Když jsem se pak začetla a zorientovala, tak se z toho bohužel to kouzlo pro mě vytratilo. Pak už se z toho stala spíš jen taková young adult detektivka. Chvílemi to se mnou lomcovalo a uvažovala jsem o 5 hvězdičkách, ale na ty to bohužel nakonec zkrátka nemělo.
Archiv a jeho struktura, Historie, ztráta bratra... to všechno se mi moc líbilo, jen mi to přišlo nedomyšlené.

26.01.2016 4 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Jedna z těch lepších knih tohohle současného romanticko-erotického žánru.
Celou sérii jsem přečetla v angličtině. Je to takové pohodové nenáročné čtení. Oznčila bych to z jednohubku ;-)
Oba hlavní hrdiny tady samozřejmě stíhá palčivá minulost.
Krása, mládí, úspěch... :-D Co víc si přát?

22.01.2016 4 z 5

Jak milovat lorda Ashe Jak milovat lorda Ashe Sally MacKenzie

Já se tedy vážně bavila :-D Byla jsem hodně zvědavá na Ashovo manželství, první dva díly mě na něj hezky navnadily... a tohle jsem skutečně nečekala :-D
přesně tohle u knih nesnáším... celý děj je postavený na nedorozumění a detaily tohohle nedorozumění se dozvíte až na konci, i když máte dojem, že už o nich víte prakticky vše... hrdinka v té věci má zjevně v hlavě taky guláš neb informace ze začátku jsou trochu jiné než na konci...
28 letou pannu odstrčenou na venkov, kde jí všichni opovrhují... dejme tomu... malířka aktů??? ehm.... to už asi ne :-D a korunku všemu dává její opačně orientované mužské služebnictvo :-D
30 letý panic, fešák ve vysokém postavení? to pochybuji...
Prostě co další "fakt" v ději, to další výbuch smíchu :-D

02.01.2016 2 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Poppy... hrozné jméno :-D Ale kniha se četla sama. Nejsem fanynkou přehnaných trapasů,... Poppy se sice uměla ztrapnit, ale UVĚŘITELNĚ... ne, neUVĚŘITELNĚ.
Celý příběh byl lehce (no dobře... spíš hodně) praštěný, jenže tím správným stylem. Bylo to úsměvné, do toho nedorozumění taky úsměvná... Sam připomínal pana Darcyho, ale Poppy měla do Bridget hodně daleko... jinými slovy přesně něco pro mě :-) a i ten Magnus a Lucinda... a Wendy a Anthony a Felix a... jééé takovouhle praštěnou slaďárnu jsem přesně potřebovala.

01.12.2015 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

V Afghánistánu jsem nebyla, z USA nejsem, neznám válečné veterány, sama jsem voják nikdy nebyla... to jen pro ujasnění, protože s touhle problematikou fakt nemám nic společného a nemíním se tu kasat s nějakou psychologií a věrohodností postav ;-)
Od začátku mě to chytlo. Hlavní hrdina je super a celkově se mi úhel chlapa líbil. Sebekritice fandím, když není přemrštěná a neblíží se spíš sebelítosti, u něj to byla sebekritika s mírnou nechutí. Překlad mi po dlouhé době přišel ucházející. Nenarazila jsem na moc vět, které by mi nešly přes jazyk... na to jak mi kniha Kde hvězdy stále září, nesedla, tohle mělo něco do sebe.

23.11.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Aneb jak jsem zase naletěla. Proč je kvůli tomuhle "paskvilu" takový povyk? Vážně nechápu. Textu v modrém kolečku na obalu nevěřte už vůbec ;-)
Co o tom jinak říct? Postavy mdlé, snaha o jejich ozvláštnění se jaksi nevyvedla, hlavní hrdina se zajímá hlavně o poprsí, je to takový ten týpek s milionem otázek, co každému leze na nervy, ale dle náznaků to je fešák... děj zmatený, vtípky na mě bohužel nepůsobily vtipně, magie i magické bytosti mě zklamaly, musí se však nechat, že taková Matka Temže, pro mě byla novinka...
Hvězdičky dávám za rychlý skok do děje, škoda že se to pak zvrhlo v sáhodlouhé zbytečné popisy, začátek byl slibný.

20.11.2015 2 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Možná za to může Archerův hlas, který jsem četla anglicky (dokonce dvakrát), možná taky ne... ale tohle bylo strašné.
Mdlé postavy, rádoby zapletená zápletka, příliš sexu, styl psaní??? tentokrát se o něm ani moc mluvit nedá.
Co se mi líbilo? Pohřeb Willow - tedy jen úplný začátek knihy.
Kdybych nečetla Archerův hlas, možná by si Leo vysloužil 2-3 hvězdičky. Jenže já ho četla, a míra zklamání tak bohužel byla nezměrná... I když kdybych to četla po knize On, asi by to vážně tu další hvězdu dostalo. "On" byl snad ještě horší než "Leo".

20.10.2015 1 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Možná je 5 hvězdiček trochu přehnaných, ale já si tu knihu vážně užila až do úplného konce. Proč? Protože jsem byla dostatečně předem varovaná, že to nebude žádné veledílo, ale prostě klasické YA fantasy. A řekla bych, že v rámci tohoto žánru je to i dosti nadprůměrné ;-)
Nevadily mi náznaky trojúhelníku, užívala jsem si nápovědy a lehce detektivní zápletku a.... prostě to bylo super a hrozně jsem se těšila, až budu moct číst dál.
Jediné, co bych vytkla, byly chybějící písmena, špatná interpunkce, zaměňování díky a kvůli... to se u fantasy knížek neplatí korektoři?

13.09.2015 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Už obálka je zavádějící. Ne že bych zrovna kvůli obálce ubírala knihám hvězdy ;-) ale hlavní hrdinka je dle popisu zrzavá a má světlé oči :-D
Ale jinak? Styl vyprávění? Nic moc. Eden? Natvrdlá a lezla mi na nervy... děj?

Radši takhle: pokud vás baví téma cestování časem, ale nemusí to být zrovna něco opravdu dlouhého a opravdu složitého... tak si přečtěte Čas mezi nám. A pokud máte radši svižnější děj, více akce a více otázek, tak vřele doporučuji Včera tě budu milovat.

19.06.2015 1 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Jedním slovem? Nedotažené. Sice se to četlo hezky, ale....
Spousta hezkých momentů a maličkostí, které by si zasloužily více prostoru. Takhle byly jen zmíněné a konec. Dál se s nimi nepracovalo a byla to hrozná škoda.
Možná autorka měla zvolit jedno téma a toho se držet. Pak by to působilo uceleněji. Možná je to přísné, když některým prvoplánovým červeným knihovnám dávám 4 hvězdičky, ale takové knížky si na nic nehrají a dostanete od nich přesně to, co čekáte.

A teď ještě spoiler, kvůli kterému kniha přišla o hvězdičku.
Fakt mi hlava nebere, že někdo nechá pedofila, aniž by na něj podal trestní oznámení. Že to neudělá oběť, to ještě beru. Ale, že to pak neudělají ostatní, kteří o tom ví?! Když nejsou v žádné bezvýchodné situaci?!

15.06.2015 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Ne, že by to bylo úplně špatné, ale na mě to nijak velký dojem prostě neudělalo. Takový horší průměr.

21.04.2015 3 z 5

On On Carey Heywood

Za mě fakt hrůza. Nebyla jsem schopná souvisle číst a musela jsem přeskakovat.
Nechápu, že ze všech knížek, které v USA vychází, vybrali zrovna tohle.
Jo, a četla jsem oba díly anglicky. Takže i když český překlad může být tragický, předloha o moc lepší nebyla.

05.04.2015 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak jsem si říkala, co na té knize všichni vidí. Pak jsem si přečetla, o čem je, a pomyslela si, že to bude děsný kýč. Takových diskusí jsem na toto téma četla, absolvovala jich na SŠ i VŠ...
A pak jsem si tu knihu přece jen přečetla, znalá závěru, a stejně mě to naprosto odrovnalo. Sice knihu v nejbližších letech číst znova nebudu (s ohledem na naše prostředí, protože bych zase posmrkala tunu papírových kapesníků), ale rozhodně bude patřit k mým nej nej nej.
Jediné, co mě zamrzelo byly úhly pohledu jiných osob. Vůbec nebyly potřeba, protože je čtenář z kontextu jejich jednání tak jako tak vycítil. Jako by se autorka prostě některých situací nechtěla účastnit a tak je vynechala a nasadila tam místo Lou někoho jiného.

12.02.2015 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Já teda nevím, ale za mě je ta 5. hvězdička právě díky konci.
Klasický: "A žili spolu šťastně až do smrti," mi prostě k jejich road tripu nesedí. Vlastně celkově k tématu knihy.
Hrozně rychle jsem se začetla a nechala se unášet společně s Amy a Rogerem. Hlavně jsem si je oba fakt zamilovala, což se mi moc často nestává, většinou mi aspoň jeden z aktérů leze krkem ;-)
A proč jsem chtěla dát "jen" 4 hvězdičky? Ve 3/4 mi přišlo, že se to začíná dost vléct.

10.12.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čtivá romantická a hodně naivní oddychovka. Nečekejte žádnou hlubokou psychologii. Jen reality show ve stylu "milionář hledá manželku."
Vím, že 4 hvězdičky jsou divný, vzhledem k tomu, že nemám ráda trojúhelníky a holky, co se neumí rozhodnout :-D, ale já se celou dobu, co jsem četla, tak přitrouble uculovala, že si to ty 4 hvězdičky prostě zaslouží.

Všechny díly jsem přelouskala anglicky ;-)

09.12.2014 4 z 5