LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Začátek a konec byly fajn. Prostředek se velkl a byl nezáživný. Vzhledem k tomu, že je to jeden ze starších titulů tohohle spisovatelského dua, je vidět, že se od té doby dost vypsaly.

16.08.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodla pro tu nižší variantu, protože na Colleen mi to připadalo o něco slabší a moc velké drama.
Bylo to opět krásné, četlo se to samo a dočítala jsem hodně brzy ráno.
Příběh Clary a Millera byl jednoduše sladký.
Ale Morgan s Johnathanem mi na Colleen připadali málo originální. I když se mi líbilo, že zápletku na nás autorka vybalila hned na začátku a pak se jen řešil vztah Morgan a Clary.
Zkrátka bylo to skvělé, ale Colleen to umí i lépe.

04.08.2021 4 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

I jako u některých předchozích autorčiných titulů by se nad některými věcmi dalo polemizovat, ale i tak to pro mě byl zatím její nejlepší počin.

16.05.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo strašně jednoduchá a opravdu spíše pro mladší čtenářky, pak tam ale řeší mučení a znásilňování, které tam podle mě moc nepatřilo.
Některé věci v příběhu byly strašně nesmyslné. Jako třeba, že vražedkyně, která čeká v kobce na smrt, si vede deník, který pak uchovává ve svém pokoji, když se z ní stane ochutnavačka? A těch kravin tam bylo strašně moc! Jen tahle bila do očí hned od začátku.
Údajně chytrá hlavní hrdinka se většinu doby chovala strašně hloupě.

Ale nebylo to až tak špatné. Rozhodně to bylo zajímavé a druhému dílu šanci ještě dám.

26.04.2021 3 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Kdysi jsem ji četla anglicky a je to jedna z tech průměrnějších, co neurazí ani nenadchne...

16.04.2021 3 z 5

Překvapivé dědictví Překvapivé dědictví Susanna Craig

Potenciál 5* provedení tak 3,5*. Ze začátku se mi to totiž líbilo strašně moc, ale pak se vytratil šmrnc a vtip a působilo to rozvlekle.

15.04.2021 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Až na to, jak strašně rychle se z líné Jacquelin stala pracovitá Jackie... to byl krásný příběh :-)

13.03.2021 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Mezi Elodií a Hollisem to podle mě nejiskřilo tak, jak by mělo.
Od autorek už toho mám hodně načteného, takže mi zápletka došla až moc brzo. A trochu mi ji to zkazilo, i když vlastně byla moc hezká.
Na to, kolik bylo Hailey let chvílemi působila mnohem starší (to by mi tak nevadilo, protože holky svou vyspělostí umí vážně překvapit), ale mnohdy působila tak na 6 let.
Co mi ale nejvíc vadilo? Přišlo mi, že autorky tu knihu vlastně neměly pořádně promyšlenou. Každá si psala to svoje a moc to spolu nekonzultovaly. Byla tam spousta náznaků, které působily, že budou hrát v ději důležitou roli, a nakonec se na ně zapomnělo.
Asi bych dala i jen 3 hvězdičky, ale v rámci žánru by to nebylo fér.

09.03.2021 4 z 5

Čas předminulý Čas předminulý Danielle Steel

Tohle není styl duchařiny pro mě. Celé to na mě působilo divně.

04.03.2021 2 z 5

Oddělené ložnice Oddělené ložnice La Vyrle Spencer

Na to, že je to román ve stylu spíše pro starší generace, to vlastně nebylo vůbec špatné.
Catherin mě většinu doby štvala, ale co se dá čekat od 19 leté zbouchnuté puberťačky, že?
Škoda jen, že to bylo tak rozvleklé a vedlejší postavy tam nedostaly více prostoru.

22.02.2021 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak vám nevím. Jsem jediná, komu přišlo, že geniálnímu Hunterovi to prostě mělo dojít dřív?
Jako čtenáři jsme neměli vlastně vůbec žádné nápovědy, kdo by to mohl dělat. Ale Hunter jich měl tolik...
To mi neříkejte, že by si to nepospojoval, když se to všechno dělo kvůli něčemu, co se odehrálo v docela nedávné minulosti, a ještě se toho přímo účastnil.
To je asi jediná moje výhrada. Protože jinak to teda bylo neuvěřitelně napínavé.

12.02.2021 4 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Hrozně dlouhá nuda.

05.02.2021 2 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Kéž by se ty úhly pohledu tak nepřekrývaly. Pokud by to tam bylo párkrát pro ozvláštnění, tak by mi to nevadilo, ale v téhle míře to příběhu uškodilo.

19.01.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Na můj vkus moc zdlouhavé.

06.01.2021 3 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Kéž by to nebylo tak strašně dlouhé!
Jinak to bylo roztomilé. Oba občas paličatí, ale ještě v rámci snesitelnosti.
A Tylera mi většinu knížky bylo strašně líto.

19.12.2020 4 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

Mně se líbil už první díl.
A druhý díl byl snad ještě lepší. Kdybych měla být stručná, tak... Je to krásné fantasy.
A pokud bych se mohla i trochu rozepsat,...
Už začátek byl neuvěřitelný, protože tam bylo takových nečekaných zvratů! Sotva se čtenář stihl rozkoukat, už si připadal jak na horské dráze.
A pak se tempo trošičku zvolnilo a postavy se rozvíjely.
Přibylo pár nových postav a s tím tedy asi můj jediný problém. Já zkrátka zvládnu 3 úhly pohledu. To je moje maximum, abych si knížku fakt užívala. Další jsou navíc.
Ale tady mi to naštěstí nevadilo tolik, protože úhly pohledů se zde střídají rychle a netrvá to 100 stránek (jak už to někdy bývá). Takže velká poklona autorovi.
A co bych nejvíc vyzdvihla? Tu ekologii! Která je navíc do děje vetknutá tak nenásilně, že to snad nemůže vadit ani těm největším odpůrcům "ohleduplného" smýšlení.

26.11.2020 5 z 5

Past lží Past lží Tarryn Fisher

Že je Leah totální mrcha bylo jasné už v prvním díle, takže já se ničemu nedivím ;-)
A záporné hlavní hrdinky mi nevadí. Bylo to čtivé, ale to její drama mi vadilo. Příběh sám o sobě nebyl nic moc.

17.11.2020 3 z 5

Hříšné úmysly Hříšné úmysly Elizabeth Hoyt

Mně to vážně bavilo a protože zůstalo spoustu nezodpovězených otázek, doufám, že se dočkáme dalších dílů.

16.11.2020 4 z 5

Svatební plán Svatební plán Sophia Farago

Začátek mi přišel trochu zavádějící, Frederika na mě působila jako ta méně vyspělá. Jen co se ocitly v Londýně, tak to bylo naopak. Od poloviny mě knížka vyloženě začala bavit.
Nebýt toho prvního dojmu, tak knihu asi hodnotím lépe.

14.11.2020 3 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Knížka mě od začátku strašně vtáhla. První část byla opravdu hodně emotivní. Od té doby, co mám vlastní děti, mě tenhle druh týrání v knihách zasahuje víc a víc.
Bylo to celé hezky vymyšlené a za mě asi nejlepší kniha, co jsem od autorky četla.

I když doopravdy doufám, že tolik domácího násilí snad není.

12.11.2020 5 z 5