LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Na 5 hvězdiček tomu něco chybělo. Ale rozhodně to patřilo k tomu lepšímu, co v YA fantasy vychází.
Napřed mě tam dost rušily všechny ty sprosté výrazy, ale když se z nich stala hříčka mezi hlavními hrdiny, bylo to vlastně roztomilé.
Možná autorka mohla víc propracovat nějakou detektivní zápletku do příběhu. Takhle to vlastně bylo akorát o tom, kdo v minulosti s kým,...

01.11.2020 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Moc krásný oddechový příběh, který by se mohl líbit všem, co mají rádi oddychové příběhy Julie Caplin.

17.10.2020 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Dělám to vážně nerada, ale postupně musím hvězdičky autorkám ubírat, i když stále platí, že v rámci žánru přicházejí s těmi lepšími tituly.
Bohužel už mi to ale připadá jak,..., jak... K čemu to přirovnat?
Starbucks oproti menšímu soukromníkovi! Co spolupracuje s farmáři.
Zkrátka kvantita přavažuje nad kvalitou. Dostanete, co čekáte, ale ani kousíček navíc.
Hezká zápletka, je to čtivé, ale...

13.10.2020 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Rozhodně zajímavé. Musím říct, že jsem takovýhle příběh nečekala.
Celá ta posedlost krásou mi lezla na nervy, ale to byl smz. účel, takže to se autorce povedlo.
Co se jí ale nepovedlo je délka příběhu. Kniha takovéhleho rozsahu by měla být záživnější a napínavější. Spousta věcí se tam zbytečně opakovala.

30.09.2020 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Takový lepší průměr. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem při čtení měla neustále pocit, že něco takového už jsem četla milionkrát.
Svým způsobem to ale bylo roztomilé a detektivní zápletka nebyla vzhledem k žánru až tak špatná.

23.09.2020 3 z 5

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

Stačí se nenechat odradit první částí.
Ale od té doby, co se Marnie přestěhuje do Brooklynu je to fajn pohodové čtení, které mi svou náladou připomíná sérii romantické útěky. Jen je to s troškou toho "čarování".

10.09.2020 4 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Bylo to roztomilé i dojemné. O hledání sama sebe a přátelství. Líbilo se mi, že to bylo o něco promyšlenější než se na první pohled zdálo.
Ale nemůžu se ubránit pocitu, že tomu něco chybělo.

09.09.2020 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Asi jsem si neměla číst ohlasy. Měla jsem příliš velká očekávání.
Tohle postupné odhalování minulosti a hledání pozůstalých je vděčné a hojně využívané téma. Četla jsem i mnohem lepší.
Řekla bych, že tím, že jsem si nemohla zvyknout na Izzy, jsem neměla šanci si celý příběh pořádně užít.
Clary mi bylo hrozně líto, ale nějak mi to nesedělo, přišlo mi, že by tam mělo být ještě nějaké dovysvětlení, čím Henry odklizením své dcery dosáhne. Kdyby ji nechaly provdat a pak těhotnou odklidit... možná, ale takhle???

31.08.2020 3 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Popravdě mě příběh začal bavit, až tak v prostředku.
Nebo vlastně od té doby, kdy se Elle seznámila s Angusem. Do té doby to bylo takové nezáživné vyprávění, ve kterém jsem vlastně byla jen zvědavá, proč je Rhona na Elle tak naštvaná. Dost mě zamrzelo, že jsem to i správně odhadla. Asi by se mi líbilo nějaké větší překvapení.

14.08.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Nemůžu si pomoct, ale tahle autorka to prostě neumí.
Vymyslí skvělé postavy, ale její styl mi pak nikdy nesedne.
Kostra příběhu je vždy skvělá, ale to všechno okolo je jak průměrné slohové cvičení s těžko uvěřitelnými charaktery.

Furt si říkám, že kdyby ty samé postavy uchopila Colleen Hoover, bylo by to na 5 hvězd.

06.08.2020 3 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Tak vám nevím, mě to nějak moc nebavilo :-(
Na Medvědův příběh jsem se hrozně těšila, zápletka a celé to bylo vymyšlené moc hezky, ale i tak mě to zkrátka nějak nesedlo.
Možná kdyby autorka nenechala celou akci až na konec a nevystavilo to hlavně na Catině tajemství, tak by to bylo lepší.

05.08.2020 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Hezký námět, ale zpracování mi nesedělo. Tak 2,5*

26.07.2020 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

S autorkou máme takový vztah jak na houpačce. Jednou se máme rády a pak zase ne.
Tentokrát jsme se rády neměly. Příběh byl pro mě byl nezáživný, vyloženě jsem se místy nudila a popravdě mě ani ten konec nijak nezajímal.

20.07.2020 2 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Páni. Třetí díl a nejlepší ze všech. Plný úžasně napsaných a načasovaných zvratů. Musím říct, že jsem byla napnutá jak kšandy prakticky celou knihu.
Furt jsem čekala, kdy to na Novu praskne, a jaké to bude mít následky. A i v tomhle autorka předčila má očekávání.
Spoustu zápletek z dřívějších dílů měla neskutečně promyšlených. Vážně smekám, naposedy jsem takhle smekala snad před JKR.
Občas jsem měla dojem, že se autorka u příběhu zarazila, sama sebe se zeptala, co asi čtenáři očekávají, že se stane a místo toho udělala pravý opak.
A ten epilog?! Pane jo. Tak ten jsem nečekala už vůbec.
Pak už to bylo jen skvělé.

Po dočtení musím říct, že je to asi jedna z nejlépe napsaných sérií, co jsem četla.
První díl byl teoreticky nejslabší, protože rozjezd působil pomalu, jak jsem se v tom všem měla problém zorientovat, ale víc asi autorce vytknout nemůžu.

12.07.2020 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Zaručeně zatím nejlepší díl série.
Přebudovávat hotel bylo hezky zvolené téma. Stejně tak minulost obou hlavních hrdinů.
Vlastně mi to chvílemi připomínalo takové ty klasické vánoční filmy, kde se vyzdvihují všechny tradice a rodina.

30.06.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pro mě asi nejslabší díl série. Na můj vkus tam bylo až moc postav, které mi vážně ale vážně vadily. Těch popisů jídel a poklidného životního stylu mi tam tentokrát přišlo relativně málo, protože byly zastíněny sobeckými, sebestřednými postavami.
A celkově to bylo na můj vkus až moc velké klišé.

22.06.2020 3 z 5

Venkovská svatba Venkovská svatba Barbara Hannay

Nijak mě knížka nezaujala. V podstatě se jedná o tři provázané příběhy, ale ani dohromady ani samostatně to není tak dobré, abych hodnotila výše.

16.06.2020 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Ze začátku jsem moc nechápala, proč má knížka tak vysoká hodnocení. Hlavní hrdinka mi přišla natvrdlá, naivní a lezla mi na nervy.
Jenže ono se to tak nějak rozjelo, bavilo mě to víc a víc a byla jsem čím dál tím víc zvědavá, jak to všechno dopadne :-)
Jen bacha, je to vážně pro mladší čtenářky. Žádné Dvory trnů a růží nečekejte.

14.06.2020 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Zase skvělá jízda, ale o kousek slabší než předchozí díly.
Jak to bylo s Marií a Danielem dřív, už jsme si tak nějak domysleli v prvních dvou dílech, takže i když chápu, že to autorka celé chtěla pořádně provázat a dát do souvislostí a potřebovala té detektivní zápletce dát nějaký promyšlenější smysl, tak mi tý výlety do minulosti dost překážely.
Taky to bohužel nebylo tak vtipný. Čím to? Kinga tam byla tentokrát docela málo. A co si budem, Kinga a Chladný jsou prostě njelepší postavy týhle série.
Ale nechápejte mě špatně, zase jsem si to parádně užila a těším se na další autorčiny počiny.

28.05.2020 4 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Trochu jsem se bála, že i na můj vkus bude v příběhu až moc postav a zápletek. Ale ne. Řekla bych, že na úvodní díl série, to bylo skvělé.
Nic se mi nemotalo, příběh mě bavil a často jsem se přistihla, jak se přihlouple uculuju.
Sice by si hlavní hrdinové možná zasloužili, aby jejich charakteristika byla ještě o něco propracovanější, ale to už by z toho byla tlustá bichle a já bych si stěžovala, že se to musí seškrtat.
Jinými slovy, strašně se těším na další díly a rozuzlení detektivní zápletky, která se nejspíš potáhne celou sérií.
Sabrina Jeffries opět prokázala, že si zaslouží své místo mezi mými top 5 autorkami historických romancí.

29.03.2020 5 z 5