LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Srdce z Vysočiny Srdce z Vysočiny Hannah Howell

Autorka to umí i líp, ale úplně špatné to nebylo. Nebo aspoň první půlka byla super.
Pak mi trošku začala vadit hrdinova hrdost, pro kterou jsem neměla pochopení.

18.06.2019 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Podle hodnocení jsem to čekala horší.
Vzhledem k tomu, že je to psané z úhlu pohledu namyšleného vysokoškoláka, který je atraktivní, bohatý a ještě bývalý profesionální sportovec, tak to bylo hodně vtipné. Takovým tím ultra arogantním stylem, kdy jedna hláška střídá druhou.
Jenže tady od začátku víte, že je to klaďas a ne jen arogantní vůl.
Celkově jsem si to užila, i když závěr jsem čekala torchu zapeklitější, takhle jsem si připadala doslova ochuzená. A přišlo mi, že si to autorka chtěla jen zjednodušit.

21.04.2019 4 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Nemám ráda trapný humor a trochu jsem se bála, že to bude ve stylu 3. dílu Bridget Jonesové, prostě jeden trapas za druhým. Ale ono naštěstí ne. Bylo to chytré, vtipné a úsměvné :-) A co víc, autorka se dokonce odvážila napsat to se zápletkou :D

04.04.2019 5 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

To bylo opravdu krásné! Lucy byla od začátku skvěle napsaná a díky ní jsem se vůbec nenudila.
Líbilo se mi, jakým způsobem autorka pojala vztah Lucyiných rodičů. I když mě trochu mrzelo, že se více nerozepsala o Colinově rodině a o tom, jak to bylo po jeho návratu domů.
Ale nevadí knížka byla prostě nádherná. Pravá historická romance :-)

22.03.2019 5 z 5

Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Sabine Schoder

5 hvězdiček by bylo moc. Kdybych to měla porovnávat třeba s Řekni mi tři věci, tak bych jednu hvězdičku musela ubrat, ale jinak to byla naprostá paráda. V rámci YA hodně nadprůměrná knížka.
Hodně se mi líbilo, že je to od evropské autorky. Oproti YA románkům z USA střední, tam nebylo tolik intrik a šikany a to mi imponovalo. Bylo to vtipné i dojemné a četlo se to úúúúúplně samo.

09.03.2019 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Příběh hezký. Bylo fajn, že Richard nebyl zabedněný moc dlouho a že erotiky tam bylo poskrovnu. Ale dialogy byly opravdu špatně napsané, hodně vázly a postavy se v myšlenkách i ve svých projevech strašně opakovaly.

09.03.2019 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Nebylo to tak špatné, o modrých punčochách si čtu vždy ráda :-D
Škoda, že první část neměla větší spád, ale jinak se to docela povedlo. Líbilo se mi, že i když se Isabella fakt hodně snažila a vítězila, nikdy ty její intriky neměly dlouhého trvání.

10.02.2019 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Dva příběhy byly super- Haltovy začátky a vysvětlení skvělé kondice hraničářských koní. Zbytek už se mi tak nelíbil, ale řekla bych, že je to jedna z nejlepších doplňkových knížek, co jsem kdy četla.

08.02.2019 3 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tak tohle bylo parádní! Sice jsem občas měla pocit, že se autorovi nechtěla knížka rozdělovat na dva díly, a tak tam některé věci hrdinům hodně zjednodušil, ale bylo to výborné a vtipné.

06.02.2019 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

S Horácem je to mnohem zábavnější :D

31.01.2019 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Byla mile překvapená vývojem děje, protože přestože bylo jasné, kdo je tam ten pravý záporák, tak to neodhalil Will, ale bylo to celé originálně pojaté... když už to teda byla taková "odrhovačka". Ale celkově byl tento díl slabší než ty předešlé.
Proč? 1) Will působil jako pěkný trouba (až na začátek, se Skandijci se vypořádal po willovsku) 2) děj byl příliš roztříštěný a bylo to jen jak krátká předehra k pořádnému příběhu 3) chyběl tomu Halt, Gilan a Horác, prostě to nebylo tak vtipné
Se třemi hvězdičkami jsem asi moc přísná, ale mohlo to být o tolik lepší!

30.01.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Taková pohodová oddychovka. Hezký romantický příběh o přehodnocení vlastního života. Přemýšlela jsem nad 4 hvězdičkami, ale místy to bylo hrozně zdlouhavé a hlavně se tam občas nepřehledně skákalo v ději.

24.01.2019 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Kéž bych byla zase dítětem :-) To bych to četla znova a znova a znova a netrpělivě bych čekala na každý další díl :-D Takhle se jen těším, až synové povyrostou, abych to mohla číst jim :D

22.01.2019 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Ano, překlepů a chybek tam bylo opravdu hodně. Vypadá to, že nakladatelství šetří čím dál tím víc.
Jinak knížka byla čtivá, skvěle vtáhla do děje. Příběh nádherně vystavený na rozporuplných pocitech a křehké romantice. Závěr pro mě hodně nečekaný. Tedy furt jsem si říkala, s jakým "WAU" autorka přijde, protože z každé situace, ve které jsem si myslela, že by mohla příběh utnout, se našlo nějaké východisko.
To WAU fakt přišlo. Ale nejsem si jistá, jestli se mi chce ve čtení pokračovat. Protože tímhle WAU může další díl buď rovnou úplně zazdít nebo naopak z něj udělat další parádní knížku.

19.01.2019 5 z 5

Darebákova sázka Darebákova sázka Christi Caldwell

Až zase tak hrozné to nebylo. Helena bohužel nebyla, tak chytrá, jak ji autorka popisovala. A celkově tam bylo hodně hluhých míst, ale jinak to byla taková klasika.

19.12.2018 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Poslední část knihy rozhodně stojí za přečtení :-)

15.12.2018 4 z 5

Jeho lordstvo Jeho lordstvo Suzanne Enoch

První půlka knížky byla skvělá. Znuděný Nate, který si strká do boty knoflík, a jeho střety s maldším bratrem, byli vtipné.
Druhá půlka už tak skvělá nebyla, ale vyloženě špatná taky ne. V rámci série bych to zařadila na druhý stupínek (za předchozí díl).

07.12.2018 4 z 5

Bodyguard Bodyguard Suzanne Brockmann

Tenhle styl příběhu je pro mě taková "stará škola". Ale hodnocení nelže, fakt je dobrý. S rovnoměrně dávkovaným předvídatelným i nepředvídatelným vývojem.

28.11.2018 4 z 5

Ďábelský vévoda Ďábelský vévoda Suzanne Enoch

Jak už bylo řečeno, tak je to nejlepší díl série. Sice jsou v tomhle žánru i mnohem lepší knížky, ale i tak se to řadí k vysokému nadprůměru.
Navíc jsem si oba hlavní hrdiny dost oblíbila.
U děje bych pár vroubků našla. Se Sophiinou inteligencí vážně nechápu, že jí to s těmi šaty nedošlo dřív, tohle podle mě autorka měla vymyslet nějak jinak. Adamovi a Sophii nechala až příliš nerušeného prostoru, nechala bych do děje trochu víc zasáhnout ty zákeřné postavy, aby to mělo větší "grády". A vůbec by mi nevadilo, kdyby byl konec trochu delší. V tomhle případě bych si vážně ráda přečetla, jak nadšení z vévodova rozhodnutí byli jeho sloužící, co odvrhnutý pobožný ženich nebo třeba první setkání Sophie a jejího otce ve společnosti ...

11.11.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tohle není samostatná kniha s příběhem. Tohle je novela, která vám řekne, jak na tom jsou fyzicky a psychicky hlavní akteří předchozích třech dílů, co zrovna dělají a čím se zabývají.
Takže pokud nečekáte děj, který by měl začátek prostředek a konec, tak děláte dobře.
Prostě je to takový dovětek pro opravdové fanoušky. Nebo spíš vsuvka/úvod k dalším dílům.
Možná by to bylo o něco lepší, kdyby to autorce někdo proškrtal, protože ty nánosy zbytečného textu byly hrozné.

04.11.2018 3 z 5