LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Atlas mraků jsem sice viděla jen v kině, ale při čtení téhle knihy jsem si říkala, že je to taková jeho méně náročná verze ;-)

09.02.2017 4 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Doufala jsem, že se to dějově někam posune. Škoda...

26.01.2017 2 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Rozhodně jedna z nejlepších knížek tohoto žánru. Hned na začátku jsem si říkala: "Ne, už zase!" jenže ono se to vyvíjelo úplně jinak, než bych čekala a přitom to furt bylo tak strašně zamilované, až běda, a končilo to přesně tak, jak jsem si hned na začátku představovala ;-) u knížek tohoto typu si prostě překvapení vážím ;-)

20.01.2017 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Nádhera. V mnohém sice podobná dalším jiným knihám tohoto ražení, ale přesto si zachovala velkou míru originality. Hlavně je krásně svěže napsaná a čte se úplně sama :-)
A ten konec!

10.01.2017 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Škoda, že se podle anotace nedá poznat, jestli je ta kniha dobrá nebo špatná. Já se na ni totiž hrozně těšila a to zklamání bylo o to větší.
Oba byli celkem sympatický, celkem rozhodně ne úplně. Ale bylo to tak nezáživné...

07.10.2016 2 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Pro mě asi nejvydařenější z celé série :-)
Trauma z války, šmodrchanice s dopisy, Albert... to vše dalo příběhu korunku :-)

19.08.2016 5 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Pěkné. S detektivní zápletkou, i když lehce otravnými vedlejšími postavami.
Děj se vyvíjel dost okatě, ale i to je jeden z důvodů, proč tyhle romány čtu, aspoň někdy vím, co čekat ;-)

17.07.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Proti Marcovi nic nemám, naopak je to obdivuhodná postava...
Ale Hannah mi dost lezla na nervy. Fakt si nedovedu představit holku z takhle úžasný rodiny, která by nakonec byla tak moc psychicky labilní, i přes ty patálie, co ji potkaly...
Ale co, i tak se mi to líbilo víc než většina těch paskvilů, co teď vydávají ;-)

14.07.2016 4 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Moc pěkné čtení. Asi nejlepší z celé série.
Samozřejmě to bylo předvídatelné, ale už jen to, jak ona byla trpělivá a on se vyhýbal pozlátku... to prostě působilo trochu jinak.
Už mě prostě unavuje, jak jsou všichni nádherní a bohatí... už bylo na čase, aby měli aspoň nějakou tu chybku ;-)

13.07.2016 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Ze začátku se mi to líbilo. Svěže chytlavě napsané... pak už to bylo jen zdlouhavé a nebavilo mě to vlastně až do konce...

15.06.2016 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Velmi zajímavé a poutavé, ale znovu to číst nebudu. Docela bych se podívala na zfilmovanou verzi, takhle mi to chvílemi připadalo příliš zdlouhavé.

01.06.2016 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

:_( jak já jsem se na tuhle knihu těšila... nevěřila jsem recenzím na Amazonu ani komentářům tady...
Bohužel je to fakt bída. Celkově je to strašně nedotažené. Základy ujdou, nápad je velmi chytlavý, ale to provedení?! Všechno je to prostě polovičaté.

18.05.2016 2 z 5

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

Je to on, není to on? ;-) A tahle ohraná zápletka v tomto případě ani není tak špatná.
K tomu si přidejte Lařinu touhu pomoct každému a jakési nastínění společenské zodpovědnosti a vyjde vám z toho v celku slušný červený románek ;-)

10.05.2016 4 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Povedené, i když mi Logan ke konci pěkně pil krev... Vždyť Madeline od začátku říkala, co má v úmyslu, tak mi fakt trochu hlava nebrala, co ho na konci tak dobírá... ale co je to červená knihovna :-D a protože to postrádá logiku, tak to přece čteme ;-)

14.04.2016 4 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Mnohem lepší ne 2. díl ale horší než ten 1. ;-)
Musím říct, že tenhle úhel pohledu a občasné prolnutí se Zapleteným mi vůbec nevadily. Jen tomu do jedničky chyběla spousta vtipných a arogantních přirovnání.
A Dee jsem si fakt oblíbila, i když klidně mohla být ještě o něco víc cáklá.

12.04.2016 4 z 5

Vévodkyně v přestrojení Vévodkyně v přestrojení Eloisa James

To bylo zábavné. Přesně takové, jaké jsem potřebovala. Občas úsměvné, zamilované a s pořádným happy endem.

08.04.2016 4 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Bylo to krásné a oddychové... ale, kdybych nedávno z podobné knihy nebyla zklamaná, tak by to na 4 hvězdičky nedosáhlo. Daisy není takový snílek, za kterého ji autorka vydává a Swiftovo rozuzlení pro mě bylo velkým zklamáním.
Jenže jsem se nemohla odtrhnout a fakt jsem byla zvědavá...

03.04.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Absolutně jsem nečekala, že se od takovéhohle dívčího románku nebudu moct odtrhnout. Lara Jean pro mě byla úžasná postava. Taková hodná holka od začátku do konce, která se nenechá zmanipulovat, je sama sebou.
Bez školní lásky a sesterského drama se to neobešlo, ale bylo to napsané tak hezky a neotřele, že jsem se až divila, proč že mi to vlastně dřív tyhle zápletky vadily.
Jak já miluju holky Songovky a jejich tátu, Petera i Joshe! Až jsem v pokušení si od autorky přečíst něco dalšího ;-)

22.03.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tak koukám, že se s většinou z vás neshodnu.
Na začátku zjistíte, že hlavní hrdinka přišla o sestru. Formou dopisů, pak postupně odhalujete okolnosti. Akorát ty dopisy jsou "dopisy". Spíš než dopisy to je prostě deníček. Zaměňte "milý Kurte" za "milý Deníčku" a ani vám to nebude připadat divné. Asi proto mě to tak zklamalo.
Námět se mi líbil, ale když to porovnám s jinými knihami na podobné téma, dost to za nimi zaostávalo. Navíc forma dopisů (nebo sms, e-mailů) mě z nějakého důvodu nevyhovuje. Není to záležitost jen téhle konkrétní knihy, mám s tím problém všeobecně.
Radši si přečtěte Poslouchej! a nebo Proč? 13x proto.

16.03.2016 2 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Musím říct, že potřetí ta samá zápletka mě už opravdu nebavila. Toho ohromení přepychem a přitažlivostí synů Travisových už prostě bylo nějak moc. Další člověk ze špatného rodinného zázemí... Kdybych četla ty díly s ročním odstupem a ne po sobě, tak mě to možná bude i bavit, ale takhle? Ne.

I když zase platí, že v rámci žánru je to z těch lepších děl. Takže pro někoho, kdo si chce oddychnout a užít si sladký happy end, je to to pravé ořechové. I proto dávám tři hvězdičky, i když je to pocitově tak na dvě.

15.03.2016 3 z 5