LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

MADELININ SLOVNÍK "slib, -u m Lež, kterou chcete dodržet"
Povedené. Sice je Vám jasné, k čemu to celé spěje, ale absolutně to není na škodu, protože konec ani tak není zklamáním :-)
Díky ilustracím, projektům atp. se to četlo až nebezpečně rychle. Některé hlášky naprosto neměly chybu.
Hlavně Madelinin slovník se mi líbil ;-)

01.03.2016 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Chtěla jsem prvoplánovou romantiku, s dobrým koncem, bez rádoby hloubavých myšlenek. To jsem taky dostala, ale ani 4. díl téhle "smluvní" série mě nenadchl. Nevyhovuje mi styl psaní ani vyprávění. A všechny ty postavy a jejich problémy mi prostě připadají divné (tady i v těch předchozích dílech).
Ale Wolfe by mohl být zajimavý ;-)

25.02.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Četla jsem to anglicky. Docela jsem se těšila, většinou si totiž chlapský úhel pohledu užívám, ale tohle mi nějak nesedlo. Nevím, jestli to nebylo tím, že Padesát odstínů šedi jsem četla několikrát, ale prostě mě to nudilo.

17.02.2016 1 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Je mi to vážně líto, ale kniha mě nenadchla. Kdyby to natočili jako film, tak se na to ráda podívám, ale takhle mi to přišlo strašně zdlouhavé a o ničem. Okolo 200 strany se konečně začalo dít to, nač jsem čekala. Bohužel okolo 300 strany jsem zjistila, že ani ten zdánlivý zvrat nezapříčinil nic, co by děj rozpohybovalo. Námět byl opravdu zajímavý, ale čekala jsem trochu něco jiného. Vlastně úplně něco jiného.
Možná, že kdybych si napřed přečetla komentáře o tom, že se jedná o elegantní román, tak by mé hodnocení vypadalo jinak. Nebo bych knihu vůbec nevzala do ruky. Kdo ví...

05.02.2016 2 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Co je nevýhodou druhého dílu trilogie? Prostě víte, že to neskončí zrovna růžově ;-)
Jinak knížka byla zase super. Nadprůměrná, co se žánru týče.
Hlavní postavy zajímavé,... ale je to prostě druhý díl. Tak je jasné, jaké schéma v rámci trilogie, se tam asi tak může odehrávat.

22.01.2016 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, protože... kurnik kam se poděl všechen ten dokonale vyškrtávaný text?! Ale... pak mi došlo, že to k tomu prostě patří. Hlavní hrdinka se změnila a tak se změnilo i její uvažování.
Vysvětlení některých událostí z předchozích dílů se stalo skvělými zvraty a pomohlo to vše lépe pochopit.
Hlavně se mi doopravdy strašně líbil vývoj postav, protože kdyby byly stejné jako na začátku, vůbec by to nedávalo smysl. Takhle to aspoň pomohlo celkovému rozuzlení.
Kdyby byl takhle dobrý závěr každé knižní série, tak se snad ani nebudu zlobit, že jim nestačilo napsat jen jednu knihu :-D

17.01.2016 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Jsem na rozpacích. Je to pěkné, ale...
Píseň krve si mě získala hlavně díky stylu vyprávění. Druhý díl už je psaný jinak, už to není jen Vélin a kronikář.Teď je to Frentis, Vélin, Lyrna... Normálně by se mi to tím pádem už tolik nelíbilo, ale ono se mi to i tak líbí! ;-)
Je to zajímavé, já jsem zvědavá, co se s každým z nich bude dál dít, jen horko těžko knihu odkládám a strašně se těším, až budu číst dál... Jen nevím, jestli bych z téhle knihy byla tak nadšená, nebýt úžasného prvního dílu-za tu nejistotu ubírám jednu hvězdičku, i když je to možná nespravedlivé.

Ale stejně jako u prvního dílu se musím pozastavovat nad tím, že to v ruce nejspíš neměl žádný korektor a je to děsná škoda... to je druhý důvod, proč to přišlo o jednu hvězdičku. Bylo tam těch chyb už prostě moc.
Jinými slovy nadšená jsem stále a hodně!
Rozhodně to pro mě není propadák jako pro některé. Jen je potřeba se smířit s tím, že se to od prvního dílu dost liší. Ale proč by to mělo být špatně? Kdyby to bylo prašť, jak uhoď, tak taky budou všichni remcat ;-)

11.01.2016 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Výprava pro jablko mě ze začátku moc nebavila, ale Spock a Kirk??? Lamentování, proč z toho lidé neudělali náboženství, že by to bylo super...
A pak už si stačilo jen přečíst pííívo a panáka s Ježíšem :-D vypravit se na pořádnou výpravu s vlkodlakem, upírem... a 5 hvězdiček bylo na světě. Tenhle díl byl prostě mnohem lepší než ten druhý.

Navíc po úžasné originální napínavé vtipné... jedničce byl druhý díl takový... Přirovnala bych to k počátečnímu vývoji HP. Kámen mudrců byl super, dvojka stagnovala a trojka se konečně někam zase pohnula :-D

07.01.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Moc pěkné :-) a hlavně jen trilogie! Takže děj tentokrát není až tak překombinovaný jako u všech Měst. Dost se mi líbilo i propojení jednotlivých sérií až jsem skoro měla chuť, přečíst si Města ještě jednou ;-)
Je to čtivé, napínavé, se zdravou dávkou záhadna. Co se mi líbilo? Že i když to Městům předchází, stále je co ve světě Lovců a magických bytostí objevovat.
A docela mi i sedly postavy ;-) Nebyl tam nikdo, kdo by mě celou dobu jen iritoval (tedy pokud to nebylo autorčiným záměrem, tj. pak něco jiného ;-).

13.10.2015 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Ubírat hvězdičky za to, jak moc mi jsou postavy nesympatické, nebudu :-D
Doufala jsem, že mi to zkrátí čekání na další díl - Winter, bohužel nezkrátilo, ale byl to hezký výlet do minulosti :-) A musím říct, že se mi Levana v tomto podání líbí. Inteligentní ale emocionálně labilní šílenec :-D

16.09.2015 4 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Mně se to prostě a jednoduše líbilo :-) vodítek tam byl dostatek, aby všem došlo, kdo co udělal a aby byl čtenář zvědavý, jak se to všechno vyvine a vyřeší...

04.09.2015 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Prostě nádherné a omračující.
Tak strašně moc bych k tomu něco chtěla napsat, ale nejde to.
Celý příběh mluví sám za sebe.
Dokonalý styl vyprávění a úžasné postavy se spoustou chyb.

08.08.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Jak jsem byla z Eleanor a Parka zklamaná, tak teď jsem mile překvapená.
Elenor mi hroozně vadila, kdežto Cath jsem si zamilovala.
Ne, že bych to zrovna hltala plnými doušky a nemohla se odtrhnout... bylo to prostě takové příjemné čtení, na které jsem se vždy těšila.
Jo, a patřím k těm, kterým úryvky ze Snowa ani trochu nevadily ;-)

29.07.2015 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Nečekejte Harryho Pottera ani klasické fantasy. Už vůbec si od toho neslibujte romantickou zápletku ve stylu young adult... a pak se vám to možná bude líbit :-D
Já jsem čekala, co jsem čekat neměla. Začátek proto pro mě byl o nucení se ke čtení a zvykání si na neotřelý styl.
Nakonec jsem si knížku užila a těšila se na pokračování :-)

20.07.2015 4 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Četla jsem anglicky, a i když jsem se stále snažila si připomínat, co je to za žánr, a že bych to měla podle toho taky brát s rezervou... prostě mi to vůbec nesedlo.
Radši si znova přečtěte Božskýho bastarda a Dublin street ;-)

02.07.2015 1 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Tak jsem fakt ráda, že nejsem zklamaná sama.
Začátek sice sliboval, že to bude čtivé a lepší než zbytek YA/NA, ale... Přišlo mi to opravdu nezajímavé, tak nezajímavé, že jsem v půlce přestala číst a prostě si přečetla dvě poslední kapitoly. A? Byla jsem zklamaná.
Naprosto souhlasím s Lenorou - zápletka průměrného až podprůměrného hororu.

26.06.2015 2 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Jedním slovem? Roztomilé.

Zápletka pěkná, žádné zbytečné okolky, hlavní hrdinové sympatičtí...

19.06.2015 4 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Možná jsem se dvěma hvězdičkami až neobvykle přísná, ale tuhle knihu jsem četla anglicky a měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Úplně jsem na ni zapomněla a omylem si ji půjčila z knihovny. No, po 20 stránkách jsem si říkala, že je to nic moc a že mi to něco připomíná (mimo jiné asi tak 20 jiných dalších knih ;-) ). A pak mi to došlo...

11.05.2015 2 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Skoro se za své *** hodnocení stydím, měla bych dát spíš **, protože...
Ze začátku to bylo fajn, dostávala jsem se do děje a říkala si, že pokud to bude gradovat, tak to na těch **** až ***** dosáhne, ale...
Ono to negradovalo, spíš naopak. I styl začal být nudný, postavy nezajímavé... takové moc povrchní. Mám radši, když je aspoň jedna postava pořádně rozpracovaná.
A konec?! Za mě hrůza.
Jen protože mám autorku ráda, dám šanci i druhému dílu.

02.01.2015 3 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Opravdu milé překvapení, vůbec jsem netušila, že je tahle kniha na světě.
Líbilo se mi, jak se tam stále něco dělo a autorka ze všeho jen nedělala obrovské záhady a překombinované zápletky. V podstatě mě nakonec nadchla jednoduchost s jakou se přistupovalo k řešení situací.

01.01.2015 4 z 5