LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Ze začátku opravdu dobré čtení, pak to začalo dost stagnovat, až jsem si myslela, že to odložím. Pak přišel výborný zvrat, který na pár desítek stránek udržel mou pozornost.
Bohužel se z toho ale vytratila veškerá svěžest a pak to pokračovalo jako detektivně laděná tuctovka.

02.07.2016 3 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Zbožňuju všechny Božské a tohle není výjimka. Hlavní příjemnou změnou byl chlap, který není děvkař s egem, které by zastínilo celý New York.
I když tentokrát mi myšlenkové pochody obou hlavních postav připadali zbytečně zdlouhavé a strašně moc se opakovaly.

24.06.2016 5 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Asi bych tomu měla dát spíš jen 4 hvězdičky, protože pár výhrad bych měla, ale...
Rychle jsem se do toho začetla. Líbil se mi styl vyprávění, i když škoda, že všechny ty úhly pohledu byly vlastně napsané stejně. Zasloužilo by si to trochu víc propracovat. Mělo to spád, někam to směřovalo, vývoj byl občas i překvapivý, což je oproti těm tuctovkám, co se teď píšou velké plus. Už teď jsem zvědavá na pokračování a doufám, že se ho dočkáme :-)

23.06.2016 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krásný dojemný příběh. Přečetla jsem to doslova za pár hodin. Ale ten konec? Za ten mi nezbývá než ubrat hvězdičku.

09.06.2016 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Victoria Schwab

Krásný a dojemný příběh pro všechny generace :-) Kdyby knížka byla dvakrát tak dlouhá, tak nejspíš neudrží pozornost každého, ale v této podobě to nemělo chybu.

26.05.2016 5 z 5

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Opět to lepší v rámci žánru. Strašně se mi líbilo, jak byla do celého příběhu zapojená fiktivní postava Mathilda, o které napsala hlavní hrdinka román, to mělo šmrnc. Pak k tomu přidejte opravdu zákeřnou Joyce... Po dlouhé době jsem měla dojem, že autorka přišla aspoň trochu s něčím nápaditým.

13.05.2016 4 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Tak tohle se dalo číst :-)
To, že to s Nikolajem nebude tak jednoduché, bylo jasné každému ;-) a díky nádechu mysteriózna to celé dostalo i trochu jiný rozměr ;-) K tomu si připočtěte pak dramatický konec a hned je to o třídu lepší než óchání a áchání nad brokátovými přehozy.
A ta ochrana zvířat se mi tam moc líbila ;-)

PS: ale všimli jste si, že Ema se sice hlásí k vegetariánství, ale o pár desítek stránek dál si vychutná úplně celou hostinu? a každé soustu jí chutná? ;-) a mezi uváděnými pochoutkami jsou ryby a křepelky???

29.04.2016 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Ne, že bych neměla pár výhrad. Hlavně ten trojúhelníko-čtyřúhelník mi v Laině podání nepřipadal příliš přesvědčivý, ale jinak to byla naprostá bomba. Vlastně celkově, když nad tím přemýšlím, tak mi Laia přišla divně napsaná. Jenže já se tak strašně rychle začetla, že mi to ani nepřišlo ;-) to až teď při rekapitulaci ;-)
Strhující. Napínavé. Zajímavé. Překvapivé. Se špetkou nadpřirozena.
A po dlouhé době jsem byla hodně zvědavá na konec :-D

29.04.2016 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Ach jo...tak nějak jsem doufala, že se to vyřeší v půlce a pak se bude kniha zaobírat něčím jiným, ale ono ne... ono se to prostě muselo vléct celou knihu...
Ještě, že tam byl Shaw a sestra, jinak by to bylo ještě horší...

28.04.2016 2 z 5

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Shannon Drake (p)

Bylo to zmatené a celkově o ničem. Divné popisy, špatně vykreslené postavy... tohle mi vážně nesedlo.

27.04.2016 2 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

"Nejkrásnější léta života jsou ta, která jsme ještě neprožili."
A když si počkáte, až se to z té zamilovávací fáze knihy přehoupne k tomu thrilleru! tak rozhodně nebudete litovat ;-)
nevynucená překvapení, láska, napětí... má to prostě všechno, co to má mít a navrch?! to v čem si autor libuje... taková ta jistá/nejistá fatalita- mělo to tak být? nebo to byla jen náhoda? kdo ví? ;-)
zkrátka a dobře, byla jsem napnutá jak kšandy a odmítala knihu odložit ;-)

PS: a asi poprvé ve svém životě jsem fakt četla poděkování a ten zbytek! za to je ta 5. hvězda, jinak by byly 4 ;-)

20.04.2016 5 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Tak tentokrát se mi to nelíbilo. Celia mi jaksi nesedla a hlavně mi to připadalo dost překombinované.

19.04.2016 2 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Podle obsahu by mě fakt nenapadlo, že nakonec budu číst i o Robinu Hoodovi, princi Janovi, králi Richardovi... tuhle část historie jsem vždycky milovala a skrytými identitami se to tam jen hemží, což mám taky ráda :-D
A asi za to jsou ty 3 hvězdičky. Protože jinak se hlavní hrdinové chovali jak dva fracci a těch míst, co jsem musela přeskakovat tam bylo až až.

15.04.2016 3 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Považuji to za velmi zdařilé, napínavé se spoustou příjemně nečekaných zvratů a už se těším na další díl.
ALE! musela jsem přeskakovat, protože to chvílemi bylo příliš popisné, vysvětlující...
Naštěstí ty dobré originální momenty byly četnější. Skoro mi to připomínalo jako poprvé vidět Shreka ;-)
Tady je třeba Bazil- urozený jinoch, co se učí na princeznu a ne na rytíře. Proč? protože jeho matka si strašně přála dceru, on je jejím 22. pokusem a další těhotenství a porod nepřipadají v úvahu :-D Měla bych ještě tak tunu podobných maličkostí, ale to by byly spoilery ;-) Takže vám musí stačit Bazil. A nebo Troll Rumplšmikfrak (chápej Rumpl-šmik-frak :-D ), co je nejlepší krejčí široko daleko :-D

14.04.2016 4 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Začátek mě docela bavil. Myslím, že každý, kdo četl první díl, tak se na Jasona vážně těšil... Ale stejně jako u prvního dílu mě i tady bavil jen ten začátek. I když mi to tentokrát připadalo uvěřitelnější než příběh "bezdomovce" Colta.

12.04.2016 2 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Lepší než všechny manželské smlouvy a pasti dohromady ;-) I když byli oba dost tvrdohlaví a vzpurní a ke konci už to bylo moc natažené, ale prostě to bylo zatím to nejlepší, co jsem od autorky četla.

06.04.2016 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Opravdu velké zklamání. Abigail je neslaná nemastná a R. F. Jackaby? Ehm. opravdu se z něj snažil autor udělat detektiva ve stylu novodobého pojetí Sherlocka Homese... Bohužel se mu to nepodařilo. Od začátku mi to přišlo nudné a divné.

01.04.2016 2 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Úplně jsem zapomněla, že jsem se to už jednou snažila číst. Bylo to anglicky, proto mi to hned nedocvaklo. Ale tohle je už od začátku opravdu hrůza.
Špatně napsané charaktery a celé přitažené za vlasy až běda.

18.03.2016 2 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

To byla taková nuda!!! Příliš rozvleklé seznamování čtenáře s prostředím a celkově to bylo takové dost o ničem. A autorky oblíbené téma zjevně je chudí vs. bohatí, protože přesně o tom byl i Můj život u sousedů.
Ale je to škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé. Postavy se mi líbily, nebyly dokonalé, měly spousty chyb a i jejich životy měly k dokonalosti daleko.

09.03.2016 2 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Rozhodně jedna z lepších knih tohohle žánru. Ale autorka/překladatelka by se mohla zamyslet nad synonymy. Přišlo mi, že hrdinka dostala na každé druhé stránce pěstí do břicha.

07.03.2016 3 z 5