LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zatím pro mě nejlepší díl.
Překvapivé, se skvělým závěrem, i když bych ocenila víc nápověd, jakým směrem se máme koukat.

08.02.2021 5 z 5

Rebelka z Vysočiny Rebelka z Vysočiny May McGoldrick

Opravdu povedená historická romance plná dobrodružství.
Silná ženská hrdinka v podobě lékařky mi velmi imponovala.
A i celková pointa se povedla. Sice v tomhle žánru čekaná, ale to mi vůůůbec nevadí.

16.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tak to byla dokonalá oddychovka. Na pomyslném žebříčku je pro mě hned za Cukrárnou v Paříži.
A musím říct, že se mi strašně líbí, jak autorka zvládá závěry. Není to trapné ani přehnané jen to krásně zahřeje u srdce :-)

20.10.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

To bylo tak strašně dlouhý a tak strašně nudný...

14.10.2020 2 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Tohle bylo opravdu zajímavé. I když k mé úplné spokojenosti asi chyběl větší moment překvapení. Nebo možná víc toho "zvráceného."

27.09.2020 4 z 5

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

Mně se to moc líbilo. Takový něžný příběh, co vám přiblíží svět autistů, i když to nejde moc do hloubky jen okrajově.

25.09.2020 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Mám ráda příběhy, ve kterých má jedna z hlavních postav poruchu autistického spektra. Celý příběh pak dostává takový hlubší tón, i když je to jen další erotický románek.
Tohle bylo roztomilé, dojemné a sexy. Doslova mě to zahřálo u srdíčka. Strašně se mi líbilo, jak autorka nakombinovala problémy hlavních hrdinů, a i když už mi přišlo to Michaelovo módní návrhářství trochu moc, i tak se mi to strašně líbilo.

06.09.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Autorka zjevně zraje jako víno, protože její knížky se mi líbí víc a víc.
Ne že by mi ta psychologie postav připadala až tak uvěřitelná, hlavně teda u Isaaca (ten jeho přerod byl nějak rychlý a to nošení motýlků mi k němu tak jako tak nesedělo), ale mezi hlavními hrdiny to skvěle fungovalo a strašně se mi líbilo, že se Sawyer věnovala fotografii a jak to celý děj krásně pomáhalo budovat a propojovat.
Napřed mě teda zarazila délka knížky, protože na NA romantiku, kde je v podstatě všechno jasné, by se to zdálo trochu moc, ale autorka to zvládla ukočírovat.
Na konci mi teda hodně vadilo, jak všichni najednou obhajovaly Sawyeřinu tetu. Jestli mohli mít najednou všichni pochopení pro její hnusné chování, tak taky všichni měli mít pochopení pro to, že to Sawyer může být úúúúplně jedno. Trochu mě naštvalo, že i Sawyer o krapet vyměkla. Ale co už, každý jsme jiná povaha, já zdá se nesmířlivá...

12.08.2020 5 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

V rámci žánru nemám co vytknout.
I když jsem od autorky očekávala trochu propracovanější kriminální zápletku, tak vztah hlavních hrdinů, který se vyvíjel od nenávisti k lásce, to všechno vynahradil.
Občas jsem se přihlouple uculovala a to mluví za vše.

24.06.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Opět skvělé :-) Lov se mi nelíbil. Risk strašně moc a tohle se Risku rovná. V něčem je to o maličko lepší a v něčem o maličko horší.
Moc se mi líbily problémy obou hlavních hrdinů. Tlak na úspěch je v dnešní době obrovský a je fajn, že teď vycházel od milujících rodičů.
No a i obava z toho, že dopadneme jako naši rodiče může být vážně obrovská. Autorka to do téhle erotické romance skvěle zapracovala.
Opět to bylo vtipné, sexy i napínavé. Zase jsme se tak potkali se známými z předchozích dílů a zkrátka ááách. Už aby tu byly další díly.

14.05.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

3 je málo a 5 je moc. Občas to bylo zdlouhavé a vážně ale vážně by to zasloužilo tak o 100 stránek seškrtat... Jenže bylo těžké se odtrhnout a nedočíst to.
Bylo tam tolik zajímavých dějových linek... Napřed to jejich netradiční soužití, protkané vzkazy, pak to, jak na sebe zareagují, až se uvidí, co šílenec Justin, co Kay, jak to bude Richiem, co hledání pana Whitea, co Holly. Prostě se to opravdu těžko odkládalo.
A navíc byli oba ultra sympatičtí!

09.02.2020 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

To bylo skvělé!
Jasně je to YA, takže to asi nebude úplně pro každého.
A ano, občas to připomíná LOTR, ale na druhou stranu... Nepamatuji si, kdy naposledy se mi stalo, že mi nějaká knížka chvílemi nepřipomínala jinou. Možná tak, když mi bylo 10 let a ještě jsem toho neměla tolik načteného.
A teď už k věci :D Chvilku mi trvalo, než jsem se začatela. Pochopit ihned celý svět a všechny vztahy v něm prostě nejde, navíc když se odehrává ve dvou časových rovinách. Ale pak už to jelo. Bylo tam několik opravdu dobrých scének. Někdy napínavých, někdy vtipných, někdy dojemných a někdy všechno najednou.
Líbilo se mi jak autor zase do knížky nenásilným způsobem dostal ožehavé problémy dnešní doby, navíc nás ušetřil moralizování a nechal to na nás, na svých postavách a ději.
Druhá půlka knížky byla úžasná. A za závěr bych dala 6 hvězdičku, ale nemůžu říct přesně za co, abych nespoilerovala.
Každopádně jsem zvědavá, jestli se v dalším díle dočkám odpovědí, na některé otevřené otázky z minulosti.

07.10.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Mně asi chybělo prostředí střední školy. Příběh mi připadal takový neukotvený, takže jsem si tentokrát nemohla tak užít autorův styl.
Jinak to bylo hezky vymyšlené. Jak se to i těm nechytřejším lidem stává, a o to horší důsledky to mívá, tak Daniel zachyboval. Což se mi moc líbilo. Oblíbila jsem si dvě nové vedlejší postavy, jednu ze střední školy, protože ta holka prostě byla se svou snahou děsně roztomilá a pak Magdu. Ta se ve světě neztratí :D

07.10.2019 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Zdaleka to není autorčina nejlepší knížka, ale i tak je to moc hezké. I když mi to připadalo všechno až moc jednoduché.
Zkrátka a dobře pohádka.

25.09.2019 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Pro mě nečekané překvapení. Kříženec mezi erotickou romancí a severskou krimi. Hodně sexu, alkoholku, cigaret a nadávek.
Zápletka je skvělá a nenudí. Docela dobře si to dovedu představit i zfilmované.

25.08.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knížka to byla nakonec pěkná :-) Ne že bych ji potřebovala mít doma, znovu ji číst nebudu, ale četla se pěkně. Trochu mi to připomínalo Krásnou katastrofu od Jamie McGuire, jen hlavní hrdinka Allie mi tentokrát připadala sympatičtější a ne tak pokrytecká.
Líbil se mi vývoj vztahu mezi ní a Kadenem, i když to bylo chvílemi dost přehnané a postavy si občas stály na vedení... Každopádně to, co se Kadenovi stalo v minulosti bylo vymyšlené dobře. Žádný wau efekt se nekonal, ale i tak to do příběhu krásně sedlo.
V rámci žánru to prostě patří k tomu lepšímu, po čem se dá sahnout.

07.10.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Neskutečně krásně napsaná knížečka, jak je vidět, tak i v Čechách můžou vznikat výborná YA díla.
Nečekejta tedy něco napínavého s wau efektem, ale dojemný citlivý příběh dvou chlapců, protkaný lehkým humorem.
Za mě tedy klobouk dolů a doufám, že takovýhlech dílek českých autorů na nás čeká víc.

12.09.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Zase jedna vlaštovka mezi erotickými romány. Ano, i když tu najdete něco málo sexu a sprosťárniček, bude dost děje okolo, abyste si to fakt užili.
Je to vtipné, stále se tam něco děje a Drew? Jééééé jak já se do něj za tu chvilku zamilovala! :-)

20.05.2018 5 z 5

Kdo mi pomůže? Kdo mi pomůže? Judith McNaught

Dva uzasne romanticke pribehy s detektivni zapletkou??? Co vic si zena muze prat? Je tam snad vsechno... I kdyz si myslite, ze jste vse odhalily, neni tomu tak. Teprve vsechno zjistite, nepusobi to presroubovane. Navic se muzete tesit na siroke spektrum zajimavych postav.
Zrada, ohromne zklamani, poznani i prozreni... Proste 5 hvezdicek jak vysitych ;-)

30.10.2017 5 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Zase jedna krasavice, co dostala od zivota co proto. Zase nejake ty nevyrizene ucty a spousta napravovani skod, ale zase to nemelo chybu. Bylo to vtipne smutne i romanticke zaroven :-)

01.10.2017 5 z 5