LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Bylo to fajn... Oba by občas zasloužili proplesknout, ale to v tomhle druhu knih tak prostě bývá...
Jen těch těhotných jedna dvacítek na mě bylo už asi moc.

15.09.2017 4 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Tak v první čtvrtině knížky jsem se doslova málem počůrala smíchy. Začala jsem číst před spaním, ale ten specifický humor mě naprosto probral :-D
Strašně mě bavilo jak ze sebe Cal při hloupých dotazech schválně dělal většího a většího hlupáka. A i pak jak v tom pokračoval při poznávání Jane.
Pro mě je to od autorky první knížka, takže tam schéma zatím nevidím jen cítím, ale i tak to byla pecka a strašně se těším na další! Schéma ne-schéma chci další :-D

13.09.2017 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Chvilema jsem mela pocit, ze se tema stredoskolskyma intrikama neprokousu, ze na to proste nemam zaludek... ale nakonec jsem preskakala par odstavcu a uz to zase byl takovy hezky roztomiloucky stredoskolsky romanek ;-)
Takze pokud se vam libi filmy typu Protivny sprosty holky, Moderni popelka a nebo Mezi nami devcaty, tak by vam tohle taky mohlo sednout ;-)
Jen upozornuju, ze 4 hvezdicky davam v ramci zanru ;-) jinak by to bylo spis tak na 3.

26.08.2017 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

V Cj jsem jeste nemela tu cest, ale v Aj tenhle pribeh nemel naprosto zadnou chybu a cetla jsem ho nekolikrat.
Je tam tolik momentu, ktere bych chtela znova a znova prozivat poprve...
Colleen perfektne pracuje s predpoklady a stereotypy. Jak hrdiny tak ctenare do nich necha zabrednout a pak jim je otluce o hlavu. Kdybych mluvila konkretne, tak musim spoilovat a to se mi moc nechce. Kdo si to precetl, tak nejspis vi alespon o par momentech, ktere mam na mysli.

A kdo vladnete Aj, tak Colleen toho napsala mnohem vic a kazdy ten pribeh vam zlomi srdce (minimalne jednou).

PS: Libi se vam ta ceska obalka? Mne totiz ne.

02.07.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Trochu jsem se téhle knihy bála. Důvod? V téhle sérii jsem nepostupovala chronologicky ale přesně naopak... jasně.. vždycky víme, jak to s hlavními hrdiny dopadne ale i tak... prostě jsem se bála, že ten příběh nebude tak dobrý jako ty další... ale ne... stálo to za to.

12.08.2016 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Asi hezké pro ty, co chtěly něco od "Čekanek", ale já chtěla samostatný román. Chtěla jsem Rafeho a Hannah. A těch se mi nedostalo ani z 1/3.

10.04.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Co o tom napsat? Povinná četba, která mě vážně dostala a donutila k zamyšlení. Nutno podotknout, že to se moc knížkám z povinné četby nepovedlo ;-)

22.01.2016 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Pro mě zatím nejlepší díl :-) Bylo to celé vtipnější, uvěřitelnější, vůbec mi nevadilo, že už se to neodehrává v Penny's... a zlomených hrdinů už bylo na můj vkus moc ;-)
Prakticky nemám, co bych tomu vytkla. Byla to taková oddechová jednohubka. Přesně to, co jsem potřebovala :-) Žádné sáhodlouhé hloubavé myšlenky.
Asi největší dojem na mě udělalo, že tam nebyly žádné předvídatelné trapné situace. Vždycky jsem si říkala, tak a teď ona uslyší, co on o ní říká a hrozně se naštve, kvůli tomu bude následovat 100 kýčovitých naštvaných stránek plných přihlouplých nedorozumění a dvojsmyslů a tím to autorka zazdí... ale ono se naštěstí nic takového nedělo :-)

21.01.2016 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Můj nejoblíbenější díl :-) Ale bez mučení přiznávám, že jsem napřed viděla filmy a pak až četla knihy. Takže za oblibu tohohle dílu v mém případě může hlavně filmový Aragorn ;-) a víte co? Ani se za to nestydím :-D
Jinak celé to putování má naprosto dokonalý závěr. A i když jsem napřed viděla filmy, tak knihy mě naprosto dostaly. Jen je škoda, že už jsem měla příliš předsunutou filmovou verzi toho, jak to všechno vypadá...

PS: Taky jste si ve filmu všimli, že když Aragorna umyli a udělali z něj toho krále, už to nebylo ono? ;-)

11.01.2016 5 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Už dlouho se mi nestalo, že by takhle dlouhá kniha z Young adult udržela mou pozornost až do konce.
Ne že by to nemělo mouchy, ale prostě to mělo spád, zajímavé postavy a konečně to bylo takové jiné, než všechny ty tuctovky z VŠ s hodnou holkou a bad boyem, nadupané jen sexem ;-)
A ani konec v tomhle případě nebyl zklamáním. Doufám, že se dočkám pokračování, protože tohle je příběh, který mě zajímá... a těch otázek co bych k tomu ještě měla! :-D
Je to takový lehký odvar z Kmotra pro holky ;-)

18.12.2015 4 z 5

Kam zmizla Kam zmizla Gayle Forman

Aneb když je 2. díl o třídu lepší než ten 1. ;-)
Díky tomuhle pokračování získává 1. díl dokonce nový rozměr. Četla jsem to anglicky a musím říct, že mě chvílemi až mrazilo. Možná jsem zrovna prožívala nějaké citlivé období, ale prostě to najednou dávalo smysl :-)
Líbilo se mi to celé. Od začátku do konce, se všemi odbočkami, nejasnostmi, ukřivděností a nedorozuměními.

13.10.2015 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Bomba, bomba a ještě jednou bomba! Takovejch recenzí, takovejch superlativ... Tak strašně moc jsem se na tu knihu těšila a o to víc jsem se pak bála, že budu zklamaná...
Nebyla jsem zklamaná ani trochu. Naprosto zbožňuju vyškrtávání vět. Toho, co si Juliette pomyslí, protože ví, že takhle by přemejšlet neměla a tak to nahradí tím, jak by to cítit měla. Prostě super!
Konečně zase jednou něco z post-apokalyptických děl, co stojí za to číst. Takhle nadšená jsem naposledy byla z prvního dílu Hunger Games a Divergent :-)

13.12.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tak tohle mě opravdu mile překvapilo. Echo mi nijak nepřirostla k srdci. Zlomených, znásilněných, zraněných holek už bylo v YA víc než dost. Ale to i kluků, co přišli o rodinu nebo ji nikdy neměli a stali se z nich pověstní BAD BOYS! Tenhle Noah ale nebojuje se ztrátou rodičů nebojuje ani sám za sebe. Bojuje o mladší sourozence a bojuje proti systému. To se mi líbí :-)
Nemyslím si, že by ta kniha byla tak špatná, jak moc jsou mnozí zklamaní... spíš je to neznalost prostředí a systému. Tady je to prostě jiné, ale v USA je to velká problematika

30.08.2014 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Chyběl tomu jen epilog s restaurací a pivovarem :D

06.05.2024 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Normálně tyhle příběhy, kde je hromada postav a úhlů pohledu nemusím, ale tady mi to vůbec nevadilo. Vzhledem k negativním recenzím, co jsem potkávala, jsem se dost bála, co mě čeká,...
Hvězdičku ubírám, protože si nedovedu představit, že by všichni mávli rukou nad tím, jak jim hlavní hrdina narušuje soukromí... To bylo totálně přes čáru.
Ve výsledku jsem ovšem byla mile překvapená a už teď jsem zvědavá na další díl.

13.12.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tomu říkám závěr série! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout.

10.10.2023 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Makiia Lucier

Naprosto skvěle napsané. Povedená detektivní zápletka, sympatický hlavní hrdina, trocha té romantiky a špetka duchařiny. Vážně doufám, že budou další díly, protože těch příběhů, co by se ještě okolo Case a Leny mohlo odehrát, tuším spoustu.

12.03.2023 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

V životě by mě nenapadlo, že mi nějaká knihomolka bude lézt na nervy, ale stalo se.

29.09.2022 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Jsem tým Rhen a Harper. V podstatě jsem celou dobu byla jen zvědavá, jak se vyřeší "situace" z epilogu předešlého dílu. Grey mě nebavil :-(

28.08.2022 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Dokonalost. Tahle knížka je pro mě jak ušitá na míru. Postavy, se kterými se život nemazlil, propracované vztahy, trocha toho nepředvídatelného osudu a happy end.
Půjčeno v knihovně a kupuju si vlastní výtisk :-D

19.08.2022 5 z 5