lukas42 lukas42 komentáře u knih

Dědici Remiey Dědici Remiey Anna Tausigová

Kniha Siverai mě velice zaujala i přesto, že nejsem úplná cílovka. Příběh je vyprávěn poutavě a barvitě. Postavy se chovají celkem konzistentně a v kontextu k daným postavám to dávalo smysl. Autorce se daří budovat fantazy svět, který sice není úplně originální, ale žije podle vlastních pravidel a to je dobře.
Ač je příběh zajímavý ne vždy se daří udržet pozornost. Některá místa jsou trochu hluchá, případně mi neseděly s dynamikou předchozích částí. Bohužel musím vytknout i ne vždy dobře strukturovaný text, kdy jsem si musel danou část přečíst vícekrát, abych se zorientoval v tom, kdo co vlastně říká. Rušivě taky působí časté mlaskání a vrnění postav :-D.
Celkově však musím knížku hodnotit velmi pozitivně. I přes některé nedokonalosti se mi však knížka četla dobře, na postavách mi záleželo (ale jako devadesátkové "dítě" jsem se ze začátku těžce přenášel přes alfy. ALF!!!! :-D ), vybudovaný svět se mi líbil a jsem zvědavý na pokračování. Když navíc vezmu v potaz, že se jedná o prvnotinu 17 leté holčiny, tak klobouk dolů!
Knížku určitě můžu doporučit!

28.06.2024 4 z 5