madem madem komentáře u knih

Fit Recepty 2 Fit Recepty 2 Lucia Wagnerová

O trochu lepší než 1. díl. Ale stále mi nepřijde, že by se zde nějak úžasně vařilo. U některých věcí je i vidět, že nedrží pohromadě (str. 47 - borůvkový moučník, str. 160 - tvarohovo kokosový koláč).

07.12.2020 2 z 5

Fit Recepty 1 Fit Recepty 1 Lucia Wagnerová

U kuchařky čekám, že mě zlepší ve vaření. Tato knížka má recepty tipu: nakrájíme jablko a namažeme arašídovým máslem (str. 30), nebo smícháme tvaroh vejce, ochutíme a upečeme (str. 130). To pro mě není vaření.

07.12.2020 1 z 5

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle Dallas Hartwig

Nesouhlasím s myšlenkou tohoto 30denního programu, ale oceňuji na knize, že je dobře zpracovaná, zní velmi nadšeně a pozitivně.
Jednotlivé recepty mě často přišly nepoužitelné, ale spíše mě zaujaly některé kombinace potravin.

07.12.2020 2 z 5

Liduška a její štěstí Liduška a její štěstí Bessie Marchant

Kniha vyšla v originále v roce 1928, dnes je komické jí číst. Je to starým jazykem, ale i tehdejšími názory:" ...černoši jsou leniví, bez iniciativi a podnikavosti. ..."
Jinak je to velmi sladký románek o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla.

25.11.2020 3 z 5

Královské vraždy Královské vraždy Jean Plaidy (p)

Jako obvykle, kniha ani nenadchla, ani nezklamala. Vím, co od autorky dostanu. Historie s lehkou pikantností.

25.11.2020 3 z 5

Kuchařka oblíbených receptů našich čtenářů Kuchařka oblíbených receptů našich čtenářů Irena Tatíčková

Dětské recepty psané dětmi. Dezerty z Pribináčků a piškotů.

25.11.2020 2 z 5

Šetřme časem! rychločtení - rychlostudium Šetřme časem! rychločtení - rychlostudium David Gruber

Jediné o čem ta kniha je, jak se naučit rychle číst daný text. Pomůžou vám cvičení a připravené texty.

26.10.2020 3 z 5

Žena: Jak (ne)zvládnout život Žena: Jak (ne)zvládnout život Erma Bombeck

Kniha má dvě části:
Tráva nad septikem a domácí rádce tety Ermy. Ta první část mě dost dostala, smála jsem se téměř všemu, i vývoji v životě. Druhá část je pouze o tom, že Erma četla knihy s návody a podle toho se řídila. Byla na tom ještě hůře a tak začala číst jinou knihu s návodem, jak lépe žít a zase a zase. Celý rok, každý týden jedna kniha. To už bylo chvílemi nad mé síly.

26.09.2020 4 z 5

Mars a Venuše v ložnici Mars a Venuše v ložnici John Gray

Všichni už víme, že muž a žena mají jiné představy o lásce i sexu. Ženy chtějí delší předehry a muži jdou hned na věc. To je jediná myšlenka této knihy. Zaplnit touto jedinou myšlenkou 171 stran, to je umění. :)

26.09.2020 1 z 5

Štěstí, neštěstí, láska, pěstounství Štěstí, neštěstí, láska, pěstounství Denisa Prošková

Jediná výtka k této knize je, že je příliš úzká. Pro mě hodně silné svědectví nejen Vlasty Kršňákové, ale i autorky. Dalším plusem jsou úryvky o Rút Hejzlarové - znám jedno z jejích dětí.
Knížka kterou jsem přečetla během chvilky, ale dlouho na ní budu myslet.

17.06.2020 4 z 5

Alžběta Rakouská Alžběta Rakouská Karel Tschupik

Zajímavější než o čem je kniha (životopis rakouské císařovny je velmi známý) je pro mě jazyk první republiky a překlady názvů. Například císařovna je Zizi a ne Sisi, jsou jiné názvy měst. Občas mě zarazil i slovosled.
Jinak kniha nic nedává, jen takové odlehnutí, jak se psalo dříve.

13.05.2020 2 z 5

Biografie v péči o seniory Biografie v péči o seniory Eva Procházková

Autorka by chtěla prostřednictvím knihy vzdělat co nejširší část pečujících o seniory v technice biografie. Bohužel kniha je podle mě napsána zbytečně odborně a složitě. Ani použité obrázky a grafy nepomáhají.
Kniha je tak spíše vhodná pro někoho, kdo se o danou techniku zajímá a zvažuje kurz či stáž.

12.05.2020 3 z 5

Lady Remoska Lady Remoska Milena Grenfell-Baines

Remosku jsem dostala k Vánocům a potřebovala jsem návod, co s ní. Na to je knížka skvělá. Má v sobě základní návod na použití. U jednotlivých receptů je to horší. Část z nich používá suroviny, které v ČR neseženu, další část počítá, že kromě remosky použiji i pánev, hrnec a další nádobí. Což se mi nechce, když mám remosku. Takže receptů použiji jen pár.
Spíše je zajímavý úvod knihy, kde je životopis Lady Mileny, jednoho ze zachráněných děti od sira Wintona.

12.05.2020 3 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Rychlá ukázka velkých hrdinů, kteří u nás většinou nejsou známí. Autora musím ocenit za výběr, vyprávění už je slabší.

26.04.2020 3 z 5

Let Sokola Let Sokola Daphne du Maurier

CHvílemi mě běhal mráz po zádech, jak kniha gradovala. Přibývaly roztržky ve městě, boje studentů, hádky. A pak přišel let sokola. Takový konec jsem nečekala a poslední kapitolu jsem musela číst znovu, zda to je opravdu tak.

26.04.2020 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Ten dlooooohýýý začátek. Pak se začne chystat ples a najednou je vše rychlé a děj má konečně spád. Přesto umí autorka psát lépe.

26.04.2020 4 z 5

Zlato tabákových polí Zlato tabákových polí Alexandra Ripley

Autorku jsem znala z knížek Scarlet. Ve srovnání s tím, je Zlato tabákových polí mnohem lépe napsané. V této knize je skvěle popsaná Amerika po válce. Hlavní hrdinka je na začátku velmi naivní, ale vypracuje se a konec všechny překvapí.

02.04.2020 4 z 5

Velké kriminální případy III. Velké kriminální případy III. Václav Pavel Borovička

Tak nějak jsem si sedla, že si přečtu jednu povídku a skončila jsem po půl knížce. Přitom je to jen krátký výčet starých kriminálních případů.

Velké kriminální případy I. Velké kriminální případy I. Václav Pavel Borovička

Bláznivá neděle Bláznivá neděle Francis Scott Fitzgerald

Kniha popisuje bláznivé a barevné období po první světové válce. Všichni mají peníze a žádné starosti. Jejich život je jeden velký a nikdy nekončící večírek.
Jenže ono všechno skončí, přijde krize, dojdou peníze a zbude jen hořkost.