marci8 marci8 komentáře u knih

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Recenzi píšu až zpětně. Kniha byla velmi čtivá a napínavá a dokonce jsem přejela výstupní stanici ve vlaku, při cestě domů a to se mi ještě nestalo. Od té doby knihy balím 5 minut před příjezdem, protože nechci končit omylem v pustých končinách.

19.01.2022 5 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Kniha je pěkně napsaná. Líbí se mi příběhy se zvířaty, protože jsem velký milovník zvířat. Zase ale nejsem budhista a tady budhismu docela dost. Nejsem proti té filosofii a některé myšlenky jsou zajímavé. Po přečtení jistě někteří více porozumí svým zvířatům a najdou k nim cestu. Místy je kniha i velmi dojemná. Určitě doporučuji přečíst, pokud máte nějaké zvířátko a nebo ho chcete pochopit. Pokud se majitel se zvířetem doplňuje a rozumí mu, zavládne v domácnosti krásná atmosféra.

29.12.2021 3 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Knihu jsem četla, protože mám ráda kočky. Všechny myšlenky, co tam jsou, jsou dle mne všeobecně známé a tak jsem se nic nového nedozvěděla. V některých případech, co se týká koček, má autor nepřesnosti, protože i každá kočka je úplně jiná a ve vlastnostech, které připisuje všem kočkám, se autor mýlí. S kočkami jsem vyrůstala, léta jsem měla chovatelskou stanici a jsou to moji nejlepší zvířecí přátelé, tak to mohu posoudit. Knihu nedoporučuji. Mám z ní pocit, že ji autor napsal, aby něco napsal a co to bude, bylo jedno.

29.12.2021 1 z 5

Stíny noci Stíny noci Arnaldur Indriðason

Měla jsem problém, se začíst, ale pak dostala kniha spád a četla se sama. Líbí se mi autorův styl psaní. Nemám co vytknout. Jeho knihy mají specifickou atmosféru.

13.11.2021 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Jude Deveraux (p)

Kniha byla opravdu velmi slabá. Měla jsem problém ji dočíst, ale byla jsem zvědavá na konec, který mě ale nepřekvapil. Dialogy byly nesmírně nudné. Celý styl mi přišel přihlouplý a vhodný tak pro dítě cca 12 let. Už od této autorky žádnou knihu ani neotevřu.

30.08.2021 odpad!

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Kniha se dobře čte. Je to oddechovka. Není příliš složitá.

12.07.2021 2 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Kniha není špatná. Je tam popsaný život na Aljašce a jde si dle ní udělat představu, jak tam lidé myslí a v jakých podmínkách žijí. Jako detektivka byla ale jednoduchá a nebyla vůbec napínavá. Líbilo se mi, že jedním z hlavních hrdinů je pes. Beru ji jako úvod do série a protože mám půjčený další díl, zkusím.

11.05.2021 2 z 5

Velmi starý dům Velmi starý dům Milan Novák

Tato kniha patří k nejlepším, které jsem kdy četla. Styl psaní je vynikající. Kniha je čtivá, napínavá, místy nalezneme černý humor. Příběhy nás provedou historií Čech od eneolitu až po současnost. Zajímavě se prolínají. Kniha nutí k přemýšlení a nedá se v klidu odložit než se dočte. Velmi mě překvapila. Půjčila jsem si ji jen náhodným výběrem. Určitě si ji koupím, protože se k ní jistě někdy vrátím.

26.03.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha byla dobře napsaná a zajímavá. Nejsem ale zvyklá číst knihy z doby holocaustu a musela jsem dobrých 30 stránek přeskočit, protože ač vím, že se takové ukrutnosti děly, je těžké o nich číst ještě když znáte konkrétní hrdiny, z kterých téměř nikdo nepřežije. Proto tato kniha nebyla pro mě nejlepší. Přeskakuji odstavce, kde se dějí drastické věci, ale tady se jednalo o mnohem více stránek. Jinak oceňuji i to, že zde nebyly postavy černobílé, i když to byli třeba nacisti.

07.03.2021 3 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Kniha je velmi dobrá. Následující díly jsou ale ještě lepší, proto 4 hvězdičky.

14.10.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha byla poutavá. Dobře se četla a vyloženě pohádková. Hlavní hrdina mi přišel dost hloupý. Strašidelné to není.

14.10.2020 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha nebyla špatná, ale ani ne taková, že bych se nemohla dočkat, až ji zase otevřu. Je dobře napsaná, zápletka též dobrá, děj je moc rozvleklý na to, že to není příliš složité a konec už mi napadl v první části knihy.

11.09.2020 3 z 5