Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Kniha se mi moc dobře nečetla, hodně případů, celkem složitých jmen a navíc je psaná jakýmsi starobylým stylem. Čtenář se dozví různé historické reálie, třeba co se týče peněz a hierarchie funkcí, ale to v detektivce, i když historické, nehledám. Takže se vracím k panu Vondruškovi.

22.07.2024 4 z 5

S láskou tvá S láskou tvá Patricia Scanlan

Nejhorší jsou křivdy, kterých se dopouštíme na svých dětech, i když si to hned v tu chvíli neuvědomujeme.

11.07.2024 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Halina Pawlowská

Humor paní Haliny je milý a specifický. Tentokrát vzpomíná na své lásky blízké i vzdálenější a prokládá to recepty ze světa.

06.07.2024 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Zajímavá kniha, připomínala mi odsun Němců ze Sudet. Barvitě popsané postavy i střet různých generací, hlavně žen.

10.06.2024 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Nečekala jsem zápletku s takovou dávkou nadpřirozena, přesto to bylo dostatečně napínavé a popisy přírody na ostrovech se mi také velmi líbily.

27.05.2024

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Osobnost i humor pana Wericha je famózní a nadčasový, každý si v něm najde to svoje protože je moudrý.

01.04.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Pestrá směs povídek, některé vážnější a jiné mě opravdu pobavily. Nic převratného, vybrala jsem si ji do Výzvy.

05.03.2024 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Tento výlet do africké buše byl rozhodně zajímavý a napínavý , srovnání americké civilizace s divočinou a další bestie v lidském těle . U těch zvířecích člověk alespoň ví co může čekat.

31.01.2024 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Kniha ve stylu Caplinové, velmi dobře se četla . Odvaha začít od piky v jiné profesi a prostředí mi byla velmi sympatická .

08.12.2023 4 z 5

Od hospody k hospodě Od hospody k hospodě Jaroslav Sapík

Zajímavý rozhovor se zajímavým člověkem, jak jsem zjistila. Jeho obrovské životní zkušenosti, elán, chuť pouštět se do nových věcí a láska k řemeslu jsou obdivuhodné a ze srdce souhlasím i s jeho názory. Je to člověk se zdravým selským rozumem a otevřeností, která se asi ne každému bude líbit, ale mně je velmi sympatická.

01.12.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Kniha je doslova napěchovaná, stránky potištěné od okraje k okraji. Je v ní hodně postav, každá má nějaké problémy, špatné zkušenosti, podivné neřesti, zážitky. Navíc se dočteme spoustu nepotřebných fakt o tai-či, druzích čaje a čokolády, soustu rad do života, prostě je toho zbytečně moc. Už jsem chtěla knihu odložit, ale dočetla jsem, i když to stálo trochu přemáhání a přeskakování řádek. Škoda, tvorbu paní Váňové mám jinak ráda.

10.11.2023 3 z 5

Stíny vraždy Stíny vraždy Ann Granger

Stará dobrá Anglie, nyní i před sto lety - alespoň v tomto příběhu. Plynul pomalu, sem tam vyskočila vlnka napětí. Alan s Meredith pokročili ve svém vztahu, tak se snad konečně i vezmou.

11.10.2023 3 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Duchařina s psychologickými rozbory, jinak opravdu lehké čtení.

02.10.2023 3 z 5

Srdcový král Srdcový král Petra Hesová

Emma Lindová je po otci Švédka, po mamince Češka. Právě prožívá jako kriminalistka svůj první samostatný případ vraždy mladé kartářky. Kniha je přeplněna psychologickými úvahami, najde se i trocha humoru. Vadily mi chyby v textu a pasáže ve švédštině a angličtině (bez překladu).

18.09.2023 3 z 5

Zkrocení mlsného muže Zkrocení mlsného muže Jitka Ludvíková

Oním mlsným mužem je vlastně muž žravý až pažravý, což je rozdíl, ale jeho žena je téměř světice. Jsem zvědavá, jestli se v dalším díle pravdu splní jeho sen.

18.09.2023 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Vše již bylo řečeno a já doporučuji též.

29.07.2023 4 z 5

Šumava známá i neznámá Šumava známá i neznámá Petr David

Dobře uspořádaný průvodce Šumavou, velmi kvalitní zpracování (křídový papír i fotografie), beru si ho s sebou na dovolenou a uvidíme, co všechno z něj stihnu poznat na vlastní oči! Těším se.

15.07.2023 5 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

O lidech s nešlechtickým původem, ale šlechetnými úmysly, kteří zachraňují to, co předchozí majitelé (častěji "majitelé") nechali schátrat. Neváhali se i zadlužit jen pro splnění svých představ a snů, ač toho možná dosáhnou až jejich potomci. Klobouk dolů!

11.06.2023 5 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Jde vlastně o první ze všech knih s vyšetřovatelem Sanem Iširó - konečně jsem se dozvěděla, jak se k této funkci dostal. Bylo to zajímavé, vzrušující a také velmi kruté, tahle doba za vlády šóguna. Naprostá oddanost jeho samurajů je obdivuhodná. Čtenář se také dozví hodně zajímavostí o Japonsku a jeho obyvatelích z tohoto období.

09.06.2023 5 z 5

Pokušení s Kolombínou Pokušení s Kolombínou Lubomír Macháček

Bohužel nedočteno, i když to není mým zvykem. Přitom 1 hvězda je za námět a druhá za nápad se zápletkou, nicméně autor píše pro mě kostrbatě, nenapínavě, používá až básnické příměry, které se sem vůbec nehodí a celé je to takové nějaké neuspořádané a nečtivé. Škoda.

01.06.2023 2 z 5