Márinka Márinka komentáře u knih

Dubánci - příběhy jednoho roku Dubánci - příběhy jednoho roku Leona Šťastná

Skvělá kniha nejen pro děti od 4 let. Více v recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nezapomente-na-zachudek-8212

27.06.2017 5 z 5

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Druhý díl, který jsem četla jako první, byl zábavný, kreativní, veselý a poučný. Prostě takový, jaký pohádka má být. Tajný deník má pouze skvělé ilustrace a pár vtipných situací. Nic víc.

19.06.2017 2 z 5

Kreativní mysl Kreativní mysl Petra Hirtlová

Autorku - trenérku paměti znám osobně a vřele její knihy určené k praktickému procvičování mozku doporučuji :)

30.04.2017 5 z 5

Tělocvična pro mozek Tělocvična pro mozek Petra Hirtlová

30.04.2017 5 z 5

Nezklamala jsem se. http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/navrat-do-podivna-7867

30.04.2017 4 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Toto FAKT není Urban. Sice až na dlouhé "fotoodbornosti" čtivé, ale nikoli "Urbanovské". Souhlasím ve všem s Jardou Konášem: 1url.cz/LtVVN

15.04.2017 3 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Už, už jsem myslela, že knihu nedočtu. "Druhé období" mě neskonale nudilo/prudilo. Prostě to není můj styl života. V příběhu je však mnoho reálného, i když smutného. Bylo by dobré co nejdříve pochopit, že:
" Každý den vstaneme, děláme, co se od nás očekává, a pak jdeme zase spát, a tomu říkáme život. Sami sebe sabotujeme, aniž bychom si to uvědomovali, protože opakujeme, co nám kdysi ukázali, a pak si myslíme, že to tak má být. A mezi tím si zorganizujeme věci tak, že nemáme čas se zastavit u toho, co v hloubi cítíme. Zapomínáme, co si zasloužíme, a netroufáme si věřit, že si plně zasloužíme to správné. Připadá nám jednodušší smířit se s naším trápením, sami sebe utěšovat po bolesti, než abychom si vybrali to, co by nás udělalo opravdu šťastnými." str. 339

12.04.2017 3 z 5

Evangelium Máří Magdalény Evangelium Máří Magdalény Jan Bauer

Poněkud erotický historický "výlet" :). Moje recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/angelika-z-voracova-7698

02.04.2017 3 z 5

Venuše Samešová Venuše Samešová Venuše Samešová

Moje recenze:
Dvě hvězdičky jen za tu "exotickou vícenežpolovinu", protože mě donutila přemýšlet, o čem bych psala já... a vybavil se mi Sherlock :)

15.03.2017 2 z 5

Poslední vlak do Istanbulu Poslední vlak do Istanbulu Ayşe Kulin

Dějepis s poutavým příběhem. Tak by mělo vypadat vzdělávání. http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/vira-laska-nadeje-7456

27.02.2017 5 z 5

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Zlo plodí zlo. Utrpení plodí utrpení. Člověk, obzvláště pak matka, musí být velmi silný, aby dokázal zapomenout na minulé útrapy a nepřenášet je do budoucnosti na své potomky. Někdy se to podaří až na konci života. Někdy...
Tento autobiografický, o to silnější, příběh asi ocení pouze náročnější čtenáři. Přesto si myslím, že by jej mělo číst co nejvíce "matek" i "dětí". Mnohé, co sami nedokážeme vyslovit, se můžeme dovědět právě v něm.
Tomu, koho zajímají mezigenerační vztahy, doporučuji (ne tak chmurnou) knihu Jiřiny Šiklové Deník staré paní http://www.databazeknih.cz/knihy/denik-stare-pani-5907, případně velmi zábavné Babky na divoko Mileny Holcové http://www.databazeknih.cz/knihy/babky-na-divoko-5170

10.02.2017 4 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Druhý díl je sice trochu slabší než první, ale přece jen mne autorka dokázala "navnadit" na trojku :)

06.02.2017 3 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Nezaujalo, nedočetla, nenašla jsem tam nic pro sebe ... Teď abych do Výzvy hledala další prvotinu. Máte nějaký tip?

06.02.2017 1 z 5

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Důkaz, že deník si může psát skutečně kdokoli, tak proč ne vy! (Doporučuje devět z deseti trenérů paměti.) Anglický humor nepatří mezi mé TOP, ale zde jsem se i několikrát uchichtla :)

29.01.2017 3 z 5

Urban mne tentokrát zklamal. Příjemně překvapili Procházka, Tučková, Klevisová a Soukupová. Ostatní nezaujali.

19.01.2017 3 z 5

Z pláště a dalmatiky Z pláště a dalmatiky Max Kašparů (p)

Pohnutky k tomu, proč nějakou knihu vezmu do ruky, jsou různé. Pan Kašparů by měl na podzim navštívit naši knihovnu. Proto jsem zalovila v našem fondu a našla jeho útlou knížku. 21. století nazval tento duchovní, spisovatel a psychiatr stoletím deprese a plastů a také říká, že "vztahy neopravujeme, ale hned vyhazujeme a pořizujeme si nové."

I když jsou to vesměs kázání, slova duchovní, myslím, že v nich najde smysl, význam a možná i pomoc i člověk "nevěřící".

Max Kašparů v HydeParku http://1url.cz/ftuzJ

05.05.2016 4 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Kniha je to prospěšná, ale přece jen se mi více líbily Rychlé meditace od Erica Harrisona: http://1url.cz/jtuzM

05.05.2016 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Ideálními čtenáři této knihy mohou být nejen rodiče, ale i jejich dospívající děti. Naše rodina tento "čtenářský profil" splňuje, a asi proto mne Nicholls oslovil. Příběh je sice vážný, autor má však úžasnou schopnost vpašovat i do kritických situací humor. Navíc putování po historických místech, výtvarných skvostech, dává rodinné anabázi zajímavý rozměr.

13.03.2016 5 z 5

Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Kristýna Košutová

Tak jako verneovky či "londonovky" ani "musilovky" už dnes nepatří mezi knižní bestellery. Škoda jen, že o těch "cizích" literátech víme dnes mnohem více, než o kdysi světoznámém českém orientalistovi a spisovateli Aloisi Musilovi. Zdařilý komiks Kristýny Košutové snad Aloise Musila vytáhne ze studny zapomnění.

06.03.2016 5 z 5

Arthur & George Arthur & George Julian Barnes

Jako fanynka Sherlocka Holmese jsem nemohla vynechat tento "dvoj-životopisný" román. Jména Leopold Hilsner a Alfred Dreyfus a skandály s nimi spojené znám. Ale netušila jsem, že Sir Arthur pomohl jinému nespravedlivě odsouzenému očistit své jméno. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací o životě dvou zcela odlišných osob a hlavně náhledů na tehdejší anglickou společnost. Kvalitu příběhu však snižuje zbytečná popisnost, rozvláčnost.

05.03.2016 3 z 5