Marla Marla komentáře u knih

Dům u hřbitova Dům u hřbitova Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Nejprve jsem se ztrácela v množství jmen a v tom, kdo ke komu patří, takže jsem si udělala seznam postav. Pak jsem se ztratila v kvantu různých situaci. Poté jsem přestala chápat, proč se některé postavy v příběhu objevují. Ovšem když jsem dočetla, řekla jsem si, páni, tak to bylo něco! Jako by člověk procházel obrazárnou a ty obrazy před ním ožívaly...

12.04.2020 5 z 5

Pražské a jiné historie Pražské a jiné historie Eduard Bass (p)

Báječné čtení. Obzvláště doporučuji ctěné obci čtenářské povídku Výtečný berní objekt. Slovní obrat princezna na luštěnině u mě způsobil hlasitý řehot, taktéž mnohé další slovní obraty. Knížka útlá, velmi zábavná, jsem ráda, že jsem ji objevila.

12.04.2020 5 z 5

Z pražských zákoutí Z pražských zákoutí Ignát Herrmann

Vyprávění z časů, kdy Vltava zamrzala a lid podskalský se z toho radoval, kdy v úřadech byli sluhové a hokynáři prodávali všelicos rozličného zboží. Mistrně ty časy dokázal autor popsat!

11.04.2020 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Pro mě osobně je to nesmrtelná klasika. Poprvé jsem četla jako dítě školou povinné/to už je skoro v šeru dávnověku/a pamatuji se, že jsem byla naprosto uchvácena. Vyráběla jsem luky a šípy, zkoušela rozdělávat oheň bez zápalek/to občas pro zábavu dělám dodnes/a hliněnou sošku jsem měla schovanou dost dlouho. Jen to syrové maso jsem nezkoušela jíst. Také jsem se přes toto čtení dostala k zájmu o sežratelné rostliny. Takže jsem si s velkou chutí znovu početla a jsem ráda,že kouzlo dávnověku nezmizelo, i když pochopitelně s novými výzkumy je dost věcí trochu jinak. Anebo není?

05.04.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jan Cimický

Nenáročné a vcelku milé a odpočinkové čtení .

04.04.2020 4 z 5

Benzinové opojení Benzinové opojení František Alexander Elstner

Úsměvné čtení o počátcích motorismu v našich zemích a o neohrožených lidech, kteří vyměnili bujné oře za řvoucí plechové obludy.

02.04.2020 5 z 5

V ovzduší zámku V ovzduší zámku Vlasta Pittnerová

Pokud byla třeba jen z poloviny pravda, to co psala známá autorka, musel to být dost zvláštní život. Místy je to skoro pohádkové čtení, ale to neustálé poklonkování, shánění ženichů, klepaření, nevzdělanost, tomu dávají trochu hořký podtón. Nicméně mám knihy Vlasty Javořické velice ráda, přenášejí čtenáře do dob dávno minulých...

04.03.2020 5 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

To je ono - užívat života když to jde, cestovat a bavit se! Knížka se mi líbila, určitě vyhledám i další od této autorky.

03.03.2020 5 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Příjemná oddychová knížka. Mám ráda lidi, kteří umějí žít.

01.03.2020 5 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Takové rodinné plkáníčko. Je s podivem, kolik toho autoři na sebe a své blízké dokázali prásknout :-)))

27.02.2020 4 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Laskavé a vtipné vyprávění o dětství a mládí paní Deváté. Napsáno je tak mile a příjemně, že člověku ani nedojde, že je to dětství a mládí v letech válečných a padesátých....

24.02.2020 5 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Taková mile užvaněná detektivka z české kotliny, autorka mě příjemně překvapila. Jen je třeba odmyslet si jistou nesrovnalost na str.38 a pokusit se neztratit v záplavě jmen☺...ale určitě si ráda přečtu další příběhy s Marií Kovandovou v hlavní roli.

23.02.2020 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Ačkoliv je kniha zařazena do žánru humor, tak opravdu není humorná. Ano, občas jsem se pousmála, některé pasáže byly k smíchu, ale celek působil...no spíš dost depresivně.

21.02.2020 5 z 5

Příliš mnoho nevěst Příliš mnoho nevěst Helena Hardenová

Roztomilá, ale zoufale smutná detektivečka. Zjistila jsem co je koktejl bellini, Polyxeny mi bylo líto, vraha jsem uhodla asi tak v polovině knížky a četlo se to hezky. Vlastně se mi zatím celkem líbily všechny knihy od HH...

20.02.2020 4 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásná kniha o nesmírné pokoře před životem a o nesmírné radosti ze života.

17.02.2020 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Tohle čtení bylo tak roztomile přeslazené, až jsem se divila, že nemám ulepené prsty...ale ne, v té tuně sladkosti bylo i trochu pelyňku osamění, strachu, strašáků z minulosti a dalších pelyňkových záležitostí, že z toho nakonec vyplynulo milé a příjemně sarkastické počtení pro odpočinkové chvíle. A o nic víc u takovýchto knížek nejde.

08.02.2020 5 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Perokrista pána, to bylo nudný čtení! Velkej dík Dušanu Kleinovi a Zlatě Adamovský, ponivač ty z toho uďáli stravitelnější záležitost!

03.02.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Naprostá pecka! Úžasně napínavé, od čtení jsem se odtrhávala vyloženě násilím a jen proto, že do práce vstávám opravdu brzo. Díl od dílu lepší, už pátrám, zda se rýsuje další příběh.

23.01.2020 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Roztomilá, úsměvná a trochu dojímavá jednohubka na nedělní odpoledne. Pobavila jsem se a víc člověk od takovýchto jednohubek nečeká.

23.01.2020 5 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Velice zajímavá kniha, od čtení jsem se musela přímo násilím odtrhávat. Skvostný rozhovor s člověkem, který o sobě ví, že umí a je ve svém oboru nejlepší a přitom neztrácí pokoru. Vřele doporučuji.

17.01.2020 5 z 5