Marla Marla komentáře u knih

Toulavá kamera 29 Toulavá kamera 29 Iveta Toušlová

Další nálož tipů na výlety zaujala místo v knihovně vedle svých také úspěšných sester. Už se těším na zajímavé cesty!

05.01.2020 5 z 5

Chlapci ze Stožic. Frantík a Bartoň Chlapci ze Stožic. Frantík a Bartoň Josef Holeček

Několik krátkých povídek o dětských starostech a radostech a o hluboké moudrosti našich předků. Místy úsměvné, místy k zamyšlení.

03.01.2020 4 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Rozkošně vulgární, šťavnatá a vtipná báseň, navíc korunovaná skvělými ilustracemi od Káji Saudka. Velice nadaný byl velikán české poezie, už dlouho jsem se tak nepobavila! :D

02.01.2020 5 z 5

Pavoučí případ Pavoučí případ Jan Frána

Každá nová autorova knížka je čtivější, zamotanější a dobrodružnější než ty předešlé. Nebo to alespoň tak vypadá. A zase jsem podlehla, bylo to úžasně napínavé, absolutně uvěřitelné a občas se mi zdálo, že některá zmiňovaná místa dobře znám a že už jsem tam někdy na vandru byla. Celé čtení mělo jen jednu nevýhodu - zase jsem četla skoro celou noc. Ještě že mám dovolenou....????

27.12.2019 5 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Po letech jsem se vrátila zase do dob svého mládí a zase jsem Jitce držela palce a zároveň, když už jsem ve věku víc než dost Jitčiných rodičů, jsem zase rozuměla jim. Problémy mládí a starosti dospělých jsou stále stejné, ať je doba jakákoliv....

26.12.2019 5 z 5

Tři kluci a kilometry Tři kluci a kilometry František Alexander Elstner

Dobrodružná cesta napříč republikou pro tři kluky a dva dospělé - v létě, které nebylo moc letní. Přespávání v autokempech provozovaných Svazarmem, propočítávání na jak dlouho vydrží benzín, protože benzínek bylo jako šafránu a dostala mě závodní jidelna v třeboňském hotelu Bílý koníček....zajímavé čtení o dobách skoro nedávných. A alespoň takto mohl Frank cestovat, když už mu to opravdu dálkové soudruzi zakázali....

24.12.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Velice zabydlená kniha. Zabydlená koňmi, hromadou vesnických sousedů, kteří nejsou úplně standardní, nejrůznějšími situacemi na jaké jen lze pomýšlet, celek je korunovaný jedním mlýnem, kde bych se bála i v poledne v létě...a přitom to čtení není až zas tak velká fantasmagorie. Klevisová mě prostě baví!

22.12.2019 5 z 5

Bodří Pražané Bodří Pražané Ignát Herrmann

Můj milý Ignát Herrmann opět nezklamal. Líčení života různých více či méně rázovitých pražských postav bavilo, dojimalo a občas nutilo k úvahám, jak se vlastně tenkrát v Praze žilo.

20.12.2019 5 z 5

Arizona Arizona Jaroslav Jan Paulík

Saturninova ironie, dobrodružství šesti trampů, poetika rozmarného léta i nihilismus ruských autorů. Ano, opravdu to není kotlíkárna.

19.12.2019 5 z 5

Pár much a já Pár much a já Macuo Bašó

Na větrem odrané haluzi
krčí se havran
podzim je pryč
A v tom je nesmírná poezie haiku. V pár slovech, která řeknou víc než mnoho vět.

13.12.2019 5 z 5

Cizí rukou Cizí rukou Deborah Crombie

Čtení studené stejně jako neutuchající vítr na vrcholu Toru. Vanul z něj takový smutek a bezútěšnost, že mě nezahřálo ani to, že jsem snad poprvé uhádla kdo je vrah.

13.12.2019 4 z 5

Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny Jan Čeřovský

Úplně jsem zapomněla, že ji mám, náhodou jsem ji vytáhla při úklidu knihovny...od doby vydání se mnohé změnilo, za některými rostlinami se už musíme vydat do zahraničí, některé vymizely úplně a jiné naopak přibývají. Vše se prostě mění, ale kniha je stále zajímavá.

08.12.2019 5 z 5

Před padesáti lety - II. díl Před padesáti lety - II. díl Ignát Herrmann

Krásné čtení o Praze jak kdysi vypadala a jak se v ní žilo. Čtení skoro pohádkové, člověku se ani nechce věřit, že je to vše pravda a že to vlastně není zas tak dávno, kdy se pro vodu chodilo ke kašnám a spousta dnes městských částí byl venkov!

06.12.2019 5 z 5

Polibek na rozloučenou Polibek na rozloučenou Deborah Crombie

Z celé knížky na mě při čtení vanul takový smutek, že jsem se občas skoro otřásla. Asi to bylo jednou dějovou linii z války...Autorka píše velice poutavě, určitě si zase seženu další příběh dvojice detektivů.

26.11.2019 5 z 5

Pohádková muzika Pohádková muzika Václav Čtvrtek (p)

Skoro jsem zapomněla. jak jsem tuto knížku kdysi milovala. Vše se vrátilo, když jsem se spokojeným povzdechem dočetla poslední stránku a knížku vrátila do knihovny zpět z bedny s dětskými knížkami/ta bedna je pečlivě uložená na půdě a je plná takovýchto pokladů/. Dík, Čtenářská výzvo, s velkou radostí jsem si připomněla časy šťastného dětství!

24.11.2019 5 z 5

Svítání na západě Svítání na západě Otokar Březina (p)

Možná lehce depresivní, leč krásně poetické . Jako by člověk procházel galerií plnou krásných obrazů a nevěděl, kam se dříve podívat...

20.11.2019 5 z 5

Noc na Arnwaysu Noc na Arnwaysu Eduard Fiker

Těžká nuda, připadalo mi, jako by to ani nepsal Eduard Fiker. Dočetla jsem s vypětím všech sil a bez výčitek odhodila do e-koše.

19.11.2019 2 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Zvláštní a velmi čtivá kniha o osudech lidí, kteří se dostali tam, kam vůbec nechtěli. Psáno z pohledu jednoho z nich, příběh působí dojmem, jako by autor zažil vše sám.

15.11.2019 4 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Přečteno po velice dlouhé pauze, pro připomenutí, jak skvostně uměl Jestřáb psát pro svou tehdejší cílovou skupinu.

11.11.2019 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Divná kniha, po dočtení jsem měla trochu zneklidňující pocit, že jsem něco přehlédla, něco, co by mi pomohlo lépe pochopit celý příběh. A rozhodně jsem nezahlédla ani stopu avizovaného humoru, ale možná jsem jen špatně četla.

11.11.2019 3 z 5