_Michelle_ _Michelle_ komentáře u knih

Na přečtení nové knihy z kouzelnického světa Harryho Pottera jsem se dlouhou dobu upřímně těšila. Dnes mám dočteno a tak nějak mnou prostupuje vlna zklamání. Tři hvězdičky dávám v podstatě jen z nostalgie k časům dřívějším. Knížce dle mého názoru chyběla propracovanost, důmyslnost a šarm. Celé mi to připadalo příliš zmatečné, nedotažené a místy až hloupé. Je mi moc líto, že velký návrat příběhů, které zbožňuje celý svět, se nekonal.

26.10.2016 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Naprosto úžasná kniha, jelikož jí nechybělo nic, co k výborné četbě patří, a to lákavý přebal, netypický příběh napsaný poutavou formou, napínavý děj, pasáže k úvahám a v neposlední řadě poselství vzbuzující chuť po knize po čase opět sáhnout.

02.09.2016 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Začátek knihy byl poměrně nudný a chvílemi až ubíjející (zejména politické úvahy mě neoslovily), ale další část knihy už byla značně čtivější, napínavější a celkově zajímavější. Rozsah je vzhledem k obsahu dle mého názoru značně naddimenzován a nutno dodat, že od závěru jsem čekala tak nějak více. Suma sumárum knihu hodnotím relativně kladně, ale místo v mém srdci si prostě nezískala.

29.08.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherný příběh s obrovským lidským rozměrem. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na zmapování další cesty, kterou se L. Clarková ve svých pruhovaných punčochách s hrdostí vydá.

17.08.2016 5 z 5

Rodinná hrobka Rodinná hrobka Katarina Mazetti

Bohužel musím konstatovat, že druhý díl knihy s ničím novým nepřichází. Dílko však hodnotím jako poměrně čtivé, i když charakter hlavní hrdinky se mi zejména na začátku knihy výrazně nezamlouval, což pro mě představovalo jakýsi rušivý element.

19.07.2016 3 z 5

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

Od knihy jsem očekávala oddechové nenáročné čtení vhodné ke zpříjemnění deštivých večerů. Uvedené očekávání bylo naplněno, jelikož knížka se četla v podstatě sama, měla rychlý spád a dokázala mě díky poměrně netypickým hlavním hrdinům zabavit. Zamlouvalo se mi zejména střídání jejího a jeho pohledu na věc a jelikož zakončení vyloženě nabádá k přečtení druhého dílu, už teď se těším, až budu mít v ruce pokračování a za poslechu kapek lehounce bubnujících o okenní parapet příjemně prolenoším večer.

14.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha plná velice užitečných rad, doporučení a zásad patřících do kategorie diplomacie. Některá poselství již nejsou v dnešní době aplikovatelná, ale i tak bylo zajímavé se s nimi seznámit.

11.07.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Na můj vkus byla kniha příliš zdlouhavá a děj se posouval po opravdu drobných krůčcích. K přečtení mě nalákal stejnojmenný film, který zásadně překonal má očekávání, na základě čehož jsem si od knihy mnoho slibovala. Ač to tak většinou nebývá, tak v tomto konkrétním případě byl dle mého názoru film mnohem povedenější než kniha. Co dodat na závěr.... Možná snad jen to, že téma je neotřepané, za přečtení kniha stojí, avšak za mě není důvodu se k ní po čase vracet.

24.06.2016 3 z 5

Angličtina - slovní hry pro mírně pokročilé (úroveň A2) Angličtina - slovní hry pro mírně pokročilé (úroveň A2) Gabrielle Smith-Dluhá

Hravá publikace, která je dle mého názoru ideální pro ukrácení dlouhé chvíle kupříkladu při cestování vlakem. Dokáže zabavit a ještě nenásilnou formou předat pár informací.

21.06.2016 4 z 5

Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Rozhodně zajímavá, poučná a čtivá kniha zaměřená na prodejní triky a přirozené, leč bohužel většinou ne příliš výhodné reakce téměř každého z nás. Vřele doporučuji, avšak pro úplnost dodávám, že jsem trochu postrádala aktuálnější příklady s potenciálem čtenáře ještě více obohatit, jelikož "obor manipulace" se nepochybně nesmírně rychle vyvíjí.

02.06.2016 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Jsou knihy s příběhy, které rychle zapomenete, a které ve vás nezanechají žádné emoce, a pak jsou knihy obsahující příběhy lidí, kteří se vás dotknou až u srdce a nemůžete na ně zapomenout. Tady byla Britt-Marie je jednoznačně ten druhý případ. Myslím, že je důležité být tam, kde jsme potřeba a být pro někoho, ale je také pravdou, že u toho nesmíme zapomenout na plnění svých vlastních snů, protože život utíká mnohdy mnohem rychleji, než bychom si přáli. Možná stačí říct komu fandíš, aby se dalo poodhalit, jaký jsi a možná stačí napsat, co si myslíš a někdo jiný ti poví, že nejsi sám.

20.05.2016 5 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Lze spekulovat nad tím, co je v knize o Lídě Baarové přidáno a co je naopak ubráno, ale je jisté, že její životní příběh je netradiční, v mnohém vzrušující a v mnohém bohužel tragický, jelikož za nerozvážnost (naivitu, těžko vlastně říct, jak to správně nazvat) se bohužel někdy platí a v tomto případě to byla platba i s lichvářskými úroky, ale i takový může prostě život být. Myslím si, že z této knihy, ač z ní dýchá tíha doby minulé, si lze vzít příklad i dnes, a to ten, že člověk by se neměl vzdávat, i když se situace zdá být beznadějná.

10.05.2016 5 z 5

Zloději hvězd Zloději hvězd Nicole Mtawa

O komentáři k právě přečtené knize mám zpravidla okamžitě jasno, protože mohu jednoznačně říct, jaká kniha byla a co si o ní myslet. Tentokrát pouze vím, že kniha byla zajímavá a téma dle mého názoru neotřepané, ale co si o knize jako celku vlastně myslet, tím si popravdě řečeno nejsem příliš jistá. Hlavní hrdinka nepostupuje dle běžných řekněme evropských vzorců chování, což je přinejmenším zvláštní, obzvláště s ohledem na její národnost a z knihy se bohužel nelze dovědět, co Nicole takto netradičně zformovalo. Vím, že kniha je dřívějšího data, ale i tak touha přesídlit z Německa do chudobné části Tanzanie v době, kdy snem většiny tamních lidí je přesídlit do Evropy za lepším životem, je poněkud zvláštní a pochopení tohoto počínání ze strany rodiny a sousedů Nicole mou optikou prostě neuvěřitelné, tj. toto lze pravděpodobně považovat za zásadně přikrášlené pro účely líbivosti knihy. Další zvláštností je dle mého názoru volba řekněme společníka, atd., atd. Možná by si to zasloužilo nějakou hlubší analýzu psychologického rázu, ale to určitě nepřísluší mé osobě. Každopádně kniha mě zaujala a vzhledem k tomu, že jsem se u ní nenudila, tak ji mohu doporučit, i když já sama jsem hlavní hrdinku nedokázala plně pochopit. Z mého úhlu pohledu je škoda, že v knížce není detailněji popsán pobyt v Německu, jelikož si myslím, že je to část, která by si zasloužila větší prostor, ale jinak jsem byla s četbou spokojená a splnila má očekávání.

05.05.2016 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Původně jsem chtěla knihu označit jako odpad, ale nakonec dávám dvě hvězdičky, a to z následujících důvodů. První hvězdička je za lákavou obálku, která přiměla mé dobré přátele mi tuto příšernou knihu zakoupit k narozeninám, tzn. hvězdička je za geniální marketinkový tah, který dokázal zmást inteligentní lidi k zakoupení braku, který není bohužel ani trochu vtipný a u něhož obálka ani trochu nekoresponduje s obsahem. Druhou hvězdičku dávám za poslední stranu textu, jednak jsem asi pociťovala obrovskou vděčnost, že mé literární utrpení tímto přeci jen konečně končí a jednak za pohled na věc optikou kocoura, který byl jako jediný alespoň trochu zajímavý a oproti zbytku knihy vlastně na výši, což když se nad tím člověk trochu zamyslí, je vlastně absolutní masakr.

27.04.2016 2 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Především se mi zamlouvalo poklidné tempo, ve kterém se celý příběh nesl a charakterové rysy hlavní hrdinky. Myslím, že autor dokázal na stránky Brooklynu přenést velkou dávku emocí, čímž si mě získal. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězdiček, ale od závěru knihy jsem vzhledem k vysoce nastavené laťce čekala mnohem víc. Bylo mi líto, že konec příběhu byl tak nějak useknut. Nicméně knihu jako celek hodnotím kladně a dávám čtyři zářivé hvězdičky :-)

06.04.2016 4 z 5

Nejedná se o úplně špatnou knížku (měla jsem ji přečtenou rychle a místy jsem se pobavila), ale bohužel se tato pokouší o vtipnost za každou cenu a ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Každopádně pokud bude další díl, tak ho číst nebudu, jelikož opakovaný vtip prostě přestává býti vtipem.

23.03.2016 3 z 5

Jedná se v podstatě o takový čtivý podnět k zamyšlení nad volbou života bez potomka, protože právě bezdětnost vychází jako jediná cesta, jak si mohl hlavní aktér zachránit holý život, avšak pravděpodobně z nedostatku relevantních informací a mladické nerozvážnosti tak neučinil. Vše je psáno s obrovskou dávkou nadsázky (takže ač by se to tak někomu mohlo jevit, o žánr fantasy se opravdu nejedná). Na můj vkus kniha obsahovala příliš mnoho průpovídek o zvracení, ale jinak ji hodnotím kladně, protože jsem se celkem bavila.

18.03.2016 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Myslím, že všechny novely obsažené v této knize jsou velice zdařilé. Nejvýše hodnotím Vykoupení z věznice Shawshank, jelikož to je mistrně sestavený a úžasně zachycený příběh, který má obrovskou hloubku. Z Nadaného žáka mi bylo mnohdy značně nevolno, ale něco mě stále nutilo číst dál, což je rozhodně atribut kvalitně napsané novely. Tělo pro mě osobně představovalo exkurzi do dětství a mám za to, že těchto návratů v čase není nikdy dost. A nakonec... Dýchací metoda měla rychlý spád, pro mě osobně nečekanou dějovou linii a byla napsána tak skvěle, že jsem měla pocit, že sedím v pánském klubu nasáklém vůní tabáku a poslouchám vánoční příběh. Prostě parádní čtení, ke kterému se po čase jistě vrátím.

16.03.2016 5 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Knížka Chtělo by to nový jména mě bohužel nenadchla. Vzhledem k jejímu vysokému hodnocení jsem asi měla příliš velká očekávání. Téma knihy zajímavé rozhodně bylo, ale samotné zpracování si mě nezískalo. Postrádala jsem především lepší návaznost vyprávění. Každopádně problematika politické nestability, chudoby a migrace je a pravděpodobně i dlouho bude aktuální, takže nemusí být na škodu si knížku od NoViolet Bulawayo přečíst.

01.03.2016 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Jednoznačně jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla. Myslím, že Posel dokáže dát víc, než jen napínavé chvíle prožívané s hlavním hrdinou, jelikož mezi řádky napovídá, jak být lepším člověkem. Dávám plný počet hvězdiček a už teď se těším, až se po čase s Edem K. a jeho přáteli znovu potkám.

19.02.2016 5 z 5