MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

(SPOILER) Popravdě moc jsem nepochopila ten konec. Předpokládám, že vyústění příběhu se dozvím ve Vlaštovce, nebo alespoň doufám.
Příběh rodičů i Terezy byl takový všední a podobný spoustě jiných příběhů, které jsem četla. Příběh Marie nebyl špatný, jen jsem nějak nepochopila ten konec. To jako trestaná osoba překračuje hranice podle toho, jak se jí zlíbí? Vzhledem k tomu, že byla trestaná pro velezradu a utekla na "západ", tak by se jen tak mirnixdirnix nemohla vrátit a ještě se dobře vdát. Takže doufám, že tohle bude ve Vlaštovce pořádně vysvětleno. Nejsem historik, ale přeci jen v 50. letech a s cejchem za vlastizradu...
Když to tak vezmu kolem a kolem, nemohu dát víc než 2 *. A zase ta hovorová řeč, brr.

12.05.2021 2 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dalo se to přečíst, ale nebylo to nic extra. Velmi předvídatelné.

09.04.2021 3 z 5

Degas vlastní rukou Degas vlastní rukou Richard Kendall

Krásná kniha. Je vždy velmi zajímavé přečíst si i něco ze soukromého života umělců. Poznat jejich názory, život, který žili, a mnohdy lépe "pochopit" proč malovali, co malovali.

29.03.2021 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Moje druhá kniha od autora, a poslední. Stejně tak, jako Zaklínač duší mi kniha přišla hodně slabá.
Děj velmi překombinovaný. Autor se snažil i stylem vyprávění nás mást, ale nakonec z toho byl takový mišmaš, kdy jsem si nebyla ani jistá, kdy se děj odehrává a kdo se právě s kým baví. Vyústění mne napadlo po pár kapitolách a to "velké finále" bylo úplně zbytečné, a hlavně nelogické, dle mého názoru tam bylo jen na efekt.
Takže když to vezmu kolem a kolem - kniha se mi nelíbila, nebavila mně a nečetla se mi dobře, takže bohužel moje hodnocení je takové jaké je...

29.03.2021 odpad!

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Abych pravdu řekla, tak nějak nevím. Možná kdybych četla knihu, jak píše autor, mezi 4. a 5. dílem, tak bych si to se sérií spojila lépe, ale tohle se mi prostě moc nelíbilo.
Pohádka byla podle mně zbytečně dlouhá. Zápletku jsem si domyslela hned a pak dlouho čekala na její potvrzení.
Rolandův příběh z mládí mě také nijak zvlášť neoslovil.
Přišlo mi to, jako kdyby King narazil na vyškrtlý příběh z hlavní série a protože neměl nic jiného na vydání, tak vydal toto. Páni, teď jsem fakt hnusná.
Zajímalo by mě, zda ty doly byly ty samé jako v Beznaději. Tohle mám na Kingovi ráda, jak dokáže propojit své knihy dohromady. Vždy mi tím udělá radost, tak asi proto ta druhá hvězda.
Myslím, že horší hodnocení jsem u Kinga nikdy nenapsala...

16.03.2021 2 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

(SPOILER) Naprosto geniální konec. Jak jsem psala u minulého dílu, pořád jsem nevěděla, jaké vyústění bude mít celý příběh. Představovala jsem si ledasco, ale tohle mě nenapadlo. A ještě jednou, bylo to naprosto geniální.
Jediný můj problém u tohoto dílu byl, že jsem se zezačátku nemohla nějak začíst, minimálně čtvrtku knihy, prostě to nešlo. Do čtení jsem se nutila a představa "bouračů" a celého tábora mi přišla divná. Nevím proč. Ale jakmile jsme se dostali do roku 1999 už jsem nemohla přestat číst. Ještěže byla neděle :) A tak, jak jsem se na začátku nemohla začíst, konec jsem hltala jako blázen.
Knize dávám nakonec 4*, protože ten začátek mi přišel divný a nemohla jsem se přes něj prokousat a také se přiznám, že jsem čekala nějakou konečnou epickou bitvu s Karmínovým králem, toto mě neuspokojilo. Celkové finále s Věží a vyústění série ovšem bylo famózní a (do třetice) geniální.

15.03.2021 4 z 5

Jiří Schelinger: Život a ... Jiří Schelinger: Život a ... Milan Schelinger

Přiznám se, že mě postava jeho bratra trochu, nevím, jak to popsat, prostě z něj mám takový pocit, takové to divné tušení, nepříjemné. Kniha sama o sobě není špatná, jen prostě to moje tušení... Nechci napsat, že by si vymýšlel, ale přišlo mi to takové hodně umělé a vymydlené.

06.03.2021 3 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Pozor pozor, trošičku prozrazuji děj, ale jen trošičku !!

Dala bych 4,5 * kdyby to šlo. Pokračování se mi líbilo a už se těším na další díl, ale přeci jen mi přišlo, že je tento díl trochu utahaný. A abych pravdu řekla, tak mi také moc nesedl vztah Eddieho s Odettou, taková trochu červená knihovna...

30.01.2021 4 z 5

Lásky trůnu habsburského Lásky trůnu habsburského Sigrid-Maria Größing

Mám ráda knihy od této autorky. Jsou čtivé, ale zároveň plné faktů. Žádné fabulace.

28.01.2021 5 z 5

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Když to srovnám s prvním dílem, tak je tenhle horší. Přišlo mi, že se zasekli na jednom místě a nic vlastně neřešili. Pachatele Max "odhadl", jinak to nazvat neumím. Uvidím, jestli risknu i další díl...

20.10.2020 2 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Vždycky jsem si říkala, jak by asi vypadala noční můra podle SK - myslím, že takhle :)
Co se týče dvojvaječného dvojčete Beznaděje, možná proto, že jsem ho četla už minimálně před 15 lety nedělají mi stejné postavy problém, jako některým čtenářům. Ale mám v plánu si ji přečíst znovu, tak uvidíme...

13.09.2020 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Film jsem kdysi viděla, ale nepamatuji si ho. Vím, že mě zaujal, ale podrobnosti jsem si nevybavila.
Knihu jsem sháněla neskutečně dlouho, a tím pádem, jsem asi byla naemotivovaná, že jí konečně mám a můžu přečíst. Po celou dobu jsem si říkala, že je to tak na 3 hvězdičky, dobrý čtení, ale zase nijak zvlášť dechberoucí. Poslední kapitoly si ovšem vysloužily tu jednu hvězdičku navíc. Četla jsem je s otevřenou pusou a pocitem, že vlastně teď vše, co mi nějakým způsobem neštimovalo, dává smysl.

11.09.2020 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Moje první kniha od autora a nejsem spokojená.
Začátek byl slibný, ale bohužel mi záhy začalo docházet, co se bude dít, a co se stalo. Přirovnala bych to k takovému béčkovému televiznímu hororu - jednoduchý příběh, pár "lekaček" a konec, který je vám jasný. Víc se asi nemá cenu rozepisovat, protože v komentářích pode mnou je napsané vše.

26.08.2020 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Knize chybí jakákoli atmosféra. Příběh je velmi jednoduchý a tuctový. Konec byl hodně "divoký" a divný.
Kdybych neměla půjčené i ostatní díly, ani bych po pokračování nevzdechla ( kdo normální by se tam chtěl vracet?) .

14.08.2020 1 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Asi do půlky jsem se nemohla odtrhnout, ale pak jsem začala ztrácet koncentraci a příběh mě bavil méně a méně.
Přišlo mi to trošku překombinované, možná bych jednu postavu vynechala a podala trochu jiný důvod k těm dalším vraždám.
Bohužel bylo i předvídatelné, že to není zas až tak, jak to bylo podáno a že se dozvíme nakonec i něco jiného.
Shrnula bych to takovým lepším průměrem.

31.07.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Opět skvělé.

30.07.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil. Jen by to možná chtělo trochu víc rozpracovat a udělat z toho román. Zaměřit se na konflikt mezi rodinou, která nechápe, co se stalo a Benjaminem, který nechápe, co se s ním děje.
Je zvláštní, že si všichni "zvykli" a nikdo neřešil, z medicinského hlediska, co se to vlastně stalo a jak je to možné.
Taková vědecko - fantastická povídka ze začátku 20. století s morálním přesahem, která ale, abych byla upřímná, ve mně nic nezanechala. Četla se hezky a celou dobu jsem přemýšlela, jak to skončí. Nedá se říct, že by mě konec zklamal, ale já mám takový prázdný pocit, že jsem se nedozvěděla víc.

25.07.2020 3 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Přečetla jsem to, přemýšlela nad tím, ale prostě mě to moje hlava nevzala. Je to takový výlet do mysli narušeného jedince.
Myslela jsem si, že se v doslovu Vladimíra Novotného dozvím něco, co mi při čtení uteklo. Bohužel doslov je jen snůška cizích slov, která má znít dobře a hlavně neprozradit čitateli, že tomu autor také nerozumí, ale musí o tom něco napsat...

25.07.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tohle je jedna z nejzbytečnějších knih, které jsem kdy četla. Kýčovitý románek plný klišé a frází.
Od přečtení anotace jsem věděla jak bude celý příběh vypadat a bohužel jsem se nemýlila.
Animant je rozmazlený fracek, co si o sobě myslí, jak není chytrá a Thomas pro mně nebyl uvěřitelná postava.

03.07.2020 odpad!

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Nečtěte můj komentář pokud jste knihu ještě nečetli.

Jsem za půlkou a vůbec mě to nebaví. Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale postupem času se děj zastavil a když si pak přečtete, že je to vlastně, asi sen, tak se cítím doopravdy podvedená. Nějak nechápu o co teda vlastně jde.
------------
Dočteno, ale stále nechápu. Hrozná slátanina.
Plně souhlasím s orionka3.

29.05.2020 1 z 5