MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Vynikající čtení. Smutný příběh, ale plný pravdy. Naprosto mě uchvátil Jackův pohled na svět.

26.04.2017 5 z 5

Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) E. L. James (p)

První díl se dá jakž takž číst, ale ten zbytek to je jen brak...

26.04.2017 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Totálně předvídatelná kravina.

18.09.2024 odpad!

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Skvělé. Ano, má to své slabiny, ale mezi těmi rádoby detektivkami a thrillery, se kterými se roztrhl pytel, je kniha čtivá, zajímavá a Poe s Tilly jsou skvělá dvojka.
Co se týče případu, tak toto, mě napadlo prakticky hned, a čekala jsem jen, zda se to bude vyvíjet touto cestou, nebo jsem jen já "úchylák", který hned myslí na takovéto věci. Hned na začátku mě u jména vraha trochu "zašimralo", ale nevěděla jsem proč, tak nemůžu říct, že bych na pachatele přišla.
Jsem ráda, že jsem si v knihovně půjčila i druhý díl, a můžu se tedy do něj hned pustit :)

07.09.2024 4 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Tak jsem si dala, po cca 20 letech, znovu Rose a bohužel musím souhlasit s ostatními pode mnou, fantasy linka byla vcelku zbytečná. Pokud by to byla kniha o útěku od manžela magora a na konci přišla nějaká "klasická" odplata, bylo by to mnohem lepší.
Ale i tak jsem si čtení užila, příběh frčí rychle, postavy zajímavé, ale na SK takové nedotažené.
Takže za mě takové horší 4*.

20.07.2024

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Nemůžu říct, že by mě kniha zvlášť zaujala, ale četla se dobře a rychle.

26.06.2024 3 z 5

Dílo Jiřího Wolkra Dílo Jiřího Wolkra Jiří Wolker

Mám Jiřího Wolkera velmi ráda již od školy. Líbí se mi jeho básně (Nevěrná, Balada o nenarozeném dítěti), a líbí se mi jeho povídky, nejvíce O milionáři, který ukradl slunce.
S knihou jsem spokojená a ráda se k ní vracím a přočítám, co mi padne do oka.

31.05.2024 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Mně se kniha líbila. Na 5* mi sice něco chybělo, ale i tak dobré čtení. Co se týče fyziologických procesů, jsem sestra, takže mi to nevadilo. A myslím, že každý si alespoň může říct - díky za moderní medicínu.

31.05.2024 4 z 5

Ostrov lásky Ostrov lásky Christopher Moore

Popravdě řečeno, mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Přečíst se dá, místy je kniha i vtipná, absurdnost ostrova je až uvěřitelná, ale kdybych knihu nečetla, o nic bych nepřišla.

11.05.2024 3 z 5

Zvěrolékařem v Yorkshiru – Ve stopách Jamese Herriota Zvěrolékařem v Yorkshiru – Ve stopách Jamese Herriota Peter Wright

Za mě je to pohodové čtení. Na plný počet to není, protože některé pasáže jsou zdlouhavé a nezajímavé, ale kniha splnila, co jsem od ní očekávala.

07.05.2024 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Příběh parádní, možná se mi to líbilo o něco více než Zmizení Sáry L. .

03.05.2024 4 z 5

Nemůžu si pomoci, ale kniha mě vůbec nezaujala. Příběh je předvídatelný a nebavil mě.

27.04.2024 1 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Jedna hvězda, ale zavírám všechna oka, i ta kuří, protože tohle je doopravdy tak jednoduchá kniha, že nechápu, proč má další dvě pokračování.
Neměla jsem žádná velká očekávání a spíš jsem se bála, že to bude špatné, a tak jsem vlastně dostala přesně to, co jsem čekala.

25.04.2024 1 z 5

Dům tisíce šepotů Dům tisíce šepotů Graham Masterton

Ze začátku to celkem šlo, neměla jsem velká očekávání, ale potom se děj začal propadat a ten konec, to jako fakt??, byl hodně směšný.

07.04.2024 1 z 5

Rozhovory s útěkem Rozhovory s útěkem Bára Basiková

Mně se to líbilo, ale lhala bych, že jsem dokázala udržet pozornost celou knihu a že jsem všemu porozuměla.

04.04.2024 3 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Kniha se mi líbila, četla se hezky, jen jsem se těšila, že tam bude více o seriálu MASH.

01.04.2024 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Z knihy jsem spíše zklamaná.
Asi největší problém jsem měla s uvěřitelností daného onemocnění. Já nevím, proč mi to tak vadilo, ale pořád jsem si říkala, že to je blbost, že taková nemoc by nemohla "vzniknout" a sama sobě si nadávala, že je to jedno, o tu samotnou nemoc přece nejde.
A samozřejmě jsem si vzpomněla na některé knihy otce JH, které jsou taky bichle, ale člověk je přečte, a ani neví jak.
A ten konec jsem bohužel čekala, takže taky nic...
Knihu jsem četla na sílu a moc mě to nebavilo. Kdyby se mi nehodila do ČV 24, tak nevím nevím, zda bych jí dočetla.

04.02.2024 2 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Opět skvělé čtení.
Jen toho vyděračského Metternicha bych, já osobně, poslala k šípku ;)

08.01.2024 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Chtěla jsem vědět, co že to přinese ten Ježíšek
Vtipné příběhy, a hezké čtení. Já jsem spokojená.

14.12.2023 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Bohužel. První třetina knihy docela dobrá, ale pak to šlo z kopce. Nebavilo mě to a pravdu povědíc, nechce se mi do druhého dílu, který mám také půjčený. Jediná fajn věc, že se mi hodí do ČV 23, obě knihy, takže si druhý díl přečtu, ale asi ne hned.

29.09.2023 2 z 5