MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Musím říct, že jsem si knihu užila. Bavila mě, četla se dobře a i když jsem si myslela na viníka správně, nevadilo mi to. Jen ten konec byl za mě možná až moc cukrkandlový.
Jsem zvědavá na druhý díl, který má vyjít v ČR příští rok.

14.09.2023 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Není to žádná velká literatura, ale v rámci toho, co teď vychází pod označením "bestseller", to nebylo tak špatné. Je to velmi předvídatelné, ale čtivé.

17.05.2023 3 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Příběh skvělý, ale ten styl vyprávění...

31.03.2023 3 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Druhý díl je o něco lepší než první. Minimálně do půlky to bylo doopravdy dobré, ale pak opět autorka začala přehánět a bohužel příběh šel do kopru. Nechápu Carolininy myšlenkové pochody a nechápu, že ještě žije... Opět to autorka prostě překombinovala. Nevím, zda si přečtu i třetí díl. Teď jsem koukala, že se má jednat o grandiózní finále, takže naštěstí více knih už nebude a možná, abych tedy měla dočtený komplet si jí v knihovně půjčím, pokud jí budou mít... Ale žádný zázrak se nekoná.

31.03.2023 2 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Moc se omlouvám, ale toto je naprostá sra*ka.
Věděla jsem do čeho jdu, chtěla jsem nějakou jednoduchou, naivní knihu, u které bych nemusela přemýšlet a kdy bych si mohla odpočinout od jiné literatury, kterou jsem teď poslední dobou četla, ale toto bylo doopravdy hloupé, jednoduché, prvoplánové, klišoidní a napsané žačkou druhého stupně ZŠ.
Myslím si, že i knihy tohoto typu se dají napsat lépe a inteligentněji.

28.03.2023 odpad!

Výkupné z Vysočiny Výkupné z Vysočiny Hannah Howell

(SPOILER) Potřebovala jsem nějakou jednoduchou, lehkou knihu na čtecí krizi. To kniha splnila. Ze začátku mě příběh celkem i bavil, ale poté, co se do 1/2 knihy odehraje vše důležité, jsem si říkala, co budou řešit zbytek knihy. A bála jsem se, že budou řešit to, co jsem si myslela. Řešili, a samozřejmě i něco navíc, ale postupně mi kniha přestala úplně bavit. Poslední čtvrtinu jsem přeskákala jen po přímých větách. Ale i tak to nebylo zas tak špatné a abych pravdu řekla, tak jsem od knihy nic moc nečekala, čili nemůžu říci, že bych byla zklamaná, a svůj účel splnila. Dokonce si ji mohu dát i do ČV 23, takže dobrý...

24.03.2023 3 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Knihu jsem četla poprvé asi před 20 lety, ještě na střední, a musím říct, že mě nezaujala. Ježíšek mi přinesl nové vydání, tak jsem se rozhodla, že Teritoria navštívím znovu a uvidím, třeba mě kniha překvapí.
Nepřekvapila.
Ano, nápad/příběh je parádní, ale bohužel jeho zpracování mě nedokázalo vtáhnout. Už jsem to jednou psala u knihy Prokletí Salemu a myslím si, že i u této knihy platí, že jí "chybí duše".
Kniha se dá přečíst, není to nezajímavý příběh, ale něco jí prostě chybí...

14.03.2023 3 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Nebylo to až tak špatné, ale ruku na srdce, příběh je jednoduchý, předvídatelný, žádné velké překvapení a žádná velká literatura.

01.03.2023 3 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Ze začátku jsem knihu četla s velkou chutí a těšila se, co se z příběhu vyvine, ale bohužel postupem knihy se z Nancy stávala větší a větší kráva, která se pořád cítila ublíženě a vinu za svůj život dávala všem okolo.
Také si myslím, že na přelomu 19. a 20. století se nepoužíval dnešní jazyk a modernismy, ale to může být chyba překladatele, ne autorky.
Nakonec mi po knize zůstává takový prázdný pocit. Nevím, jak jinak to vysvětlit.

29.12.2022 3 z 5

Město dívek Město dívek Elizabeth Gilbert

Trapné a nudné, to jsou první slova, co mi ohledně knihy vytanula v mysli.
Chtěla jsem dát alespoň 1*, ale bohužel si jí nezaslouží...

30.11.2022 odpad!

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Bohužel kniha mi vůbec nesedla. Příběh je nudný, naivní a prvoplánový, asi od půlky jsem četla pouze přímé věty a o nic podstatného jsem nepřišla. A ani postavy mi k srdci nepřirostly, takže druhý díl už číst nebudu. Jedna velmi ale velmi slabá hvězda.

23.11.2022 1 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Bohužel, příběh mě nezaujal. Vypadalo to zajímavě, ale vlastně už v půlce knihy jsem se začala nudit, protože se opakovali podobné situace jen s jinými muži. A přiznám se, že jsem si říkala, jak může být někdo takhle nepoučitelný...

13.11.2022 3 z 5

Veronika tančí v Londýně Veronika tančí v Londýně Lorna Hill

Kdysi dávno na ZŠ mi jí půjčila spolužačka a já si dodnes pamatuji, jak jsem se do knihy zamilovala a pořád si jí od ní půjčovala a četla znovu a znovu a když mi to bylo trapné si jí půjčovat, tak jsem si jí pomalu opsala :D :D
Je mi jasné, že dnes už bych knihu vnímala jinak, ale tehdy to pro mě bylo takové to první setkání se "skutečným" světem a uvědomění si, že ne všichni jsou ti naklonění a že i když se snažíš být ke všem milá, neznamená to, že tě všichni budou mít rádi.

28.10.2022 4 z 5

Děti Anglie Děti Anglie Alison Weir

Co by si asi Jindřich VIII. pomyslel o vládě svých dětí?

13.10.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Kniha se četla dobře, ale bohužel mě tento díl nijak nezaujal. Snad to bude příště lepší a snad AM nedodrží to, co předsevzala, že série bude mít jen 15. dílů.

23.09.2022 3 z 5

Dívka v ohni Dívka v ohni Tony Parsons

Bohužel opět se potvrdilo, že toto jsou takové průměrné knihy, které nenabídnou nic nového.
Děj se celkem vlekl, a postavy v těchto knihách mi přijdou docela hloupé. Policisté hodně pracují na svou vlastní pěst, což je podle mně blbost. Ten konec si myslím, byl zbytečný.

17.09.2022 2 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Musím říct, že jsem se v půlce knihy nějak zasekla a nemohla jsem se pročíst dále. Možná to bylo i tím, že přeci jen známe příběh už z předchozího dílu o Anně Klevské... Nakonec jsem to dočetla, ale nemohu hodnotit stejně jako předchozí díly.

14.09.2022 3 z 5

Velkolepý Modigliani Velkolepý Modigliani Angelo Longoni

Asi čtu jinou knihu, než ostatní. Vůbec mi to nebaví. Vadí mi styl vyprávění a přijde mi to takové nemastné neslané a napsané jako povrchním obdivovatelem, který chce udělat dojem na večírku, že napsal knihu o slavném malíři.
Bohužel, ale asi nedočtu, a proto nehvězdičkuji ...

25.07.2022

Lední hokej Lední hokej Tomáš Perič

Není to špatné. Pro první seznámení s hokejem.

06.07.2022 3 z 5

Přelétavé známosti Přelétavé známosti Emlyn Rees

Dá se to, je to takové jednoduché čtení.

06.07.2022 3 z 5