Msomaji Msomaji komentáře u knih

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Je to naprosto parádní čtení! Svižný, akční a napínavý děj, zajímavá zápletka a svět, sympatické postavy. Z knihy jsem naprosto nadšená a mohu ji jen a jen doporučit! Ale i tak si dovolím zmínit jednu věc, která mi tam trochu chyběla - maličko detailnější popis světa. Jistě, nebylo to hlavní téma knihy, ale několikrát jsem se přistihla že přemýšlím, jak velké je město, co je v okolí... a když vezmu v potaz co všechno tam autorka vymyslela, tyhle detaily tomu prostě drobet chybí. Ale nevadí, je to boží i bez toho!

16.08.2022 4 z 5

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Krátké a svižné kapitoly hodně rychle ubíhají, a i když příběh obsahuje poměrně velké množství postav, není problém se velmi rychle zorientovat. Příběh je temný, avšak nechybí ani humor. O Manxově minulosti se dozvíme jen útržky, ale velmi zajímavý konec slibně láká na další pokračování.

27.02.2022 4 z 5

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Autor se s tím opravdu nemaže, a tak již od začátku knihy rozjíždí nejen zběsilou akci, ale také je tu poměrně dost krve a nechutností. Ale nebojte se; není to jen krvavý román, jsou zde i laskavé momenty, které vyvažují krutou linku příběhu, ve kterém najdeme i vážná témata, jako je domácí násilí, či zneužívání.

27.02.2022 3 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Ani ne třísetstránková kniha nizozemské spisovatelky tak trochu klame „tělem“. Obsahuje totiž hutný a psychologicky velmi náročný příběh dvou hlavních hrdinek.
Toxická láska je velmi svižný příběh, který prostě nejde odložit. I když jsou zde probírána nelehká témata (rozvod, smrt, sebevražda), prostě musíte číst dál a musíte se dozvědět, jak to vlastně skončí.

27.02.2022 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Vražda v ledu nabízí přesně to, co si pod jejím názvem dokážete představit. Chlad a mráz čiší z každé stránky tohoto příběhu, a nad cílem činu pachatele zůstává rozum stát. Autorka zachovala stejný ráz knihy – tedy kratší kapitoly, vícepohledový příběh, a také opět zajímavé téma.
Kniha je čtivá, napínavá, romantická linka je tu dost v pozadí, v podstatě doplňuje a zjemňuje celkový příběh.

12.11.2021 3 z 5

První lež První lež A. J. Park (p)

Příběh je sice místy předvídatelný, ale nechybí mu napětí, ani zajímavé postavy. První lež mohu doporučit všem, kdo mají rádi rodinná a psychologická dramata, a nevadí jim k tomu i kapka krve.

04.11.2021 4 z 5

7 klíčů 7 klíčů Asa Schwarz

Výborně napsaný, čtivý a poutavý thriller, který je dílem švédské autorky, určitě stojí za přečtení – dozvíte se trochu víc o tom, jak internet funguje. Mě osobně u některých pasáží doslova až mrazilo, co všechno je vlastně přes internet a kódování možné.

22.03.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Tohle se Ruth Kvarnström-Jones opravdu povedlo. Skvělé, odpočinkové čtení, které Vás vtáhne do děje a možná, že na konci ukápne i nějaká slza. Postavy i prostředí jsou perfektně popsané, jen si dovolím malé upozornění. Příběh obsahuje poměrně dost postav, ale naštěstí jsou jména zvolena velmi dobře, takže se poměrně rychle zorientujeme a tolik netápeme.
Zapeklitější už je to s popisy švédského pečiva, různých dortíků a laskomin. Tam už hrozí, že knihu bez zákusku nepřečtete.

01.03.2021 4 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Ó tohle bylo naprosto skvělé! Hodně jsem se na knihu těšila, protože anotace slibovala velmi pěkný příběh. A musím říct, že naprosto překonala všechna má očekávání!
Kniha je naprosto skvělá, opojná, podmanivá a hlavně vůněmi prosycená. Asi nikdo nečekal, že autorčina prvotina bude až tak úžasná, ale stalo se. Doslova vykouzlila dokonalý, smyšlený svět, který popsala tak famózně a detailně, že musí být nadšen každý, nejen zarytý fanoušek fantasy žánru.
Já jsem velmi, velmi spokojená - perfektně popsané postavy, prostředí, dokonale zpracovaná originální myšlenka.

25.01.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Když v loňském roce vyšel první díl této nové série, byla jsem natěšená, ale netušila jsem, co mám čekat. Colter je dost specifická osoba, ale v průběhu knihy Hra na nikdy jsem si ho oblíbila. Nejvíc jsem ho srovnávala s Lincolnem Rhymem (hlavní postava jiné série) a řekla bych, že se autor rozhodl nás v nové sérii nenervovat drastickými scénami a nechutnostmi . Shaw je na rozdíl od Rhyma společenštější a i milejší - je to sympaťák a na jeho nový případ jsem se moc těšila.
A zde nastává zlom a já se přiznám, že jsem z Komunity truchlících strašně rozpačitá. Hlavní téma knihy je sektářství. Téma je to skvělé, Deaver si k tomu nastudoval mnoho materiálu, prostředí a různé praktiky popsal znamenitě a velmi podrobně. Občas až člověku přeběhne mráz po zádech při pomyšlení, jak někdo využije momentální slabosti či utrpení jiných a v podstatě je donutí věřit absolutním nesmyslům. Jak „říkám“, téma je skvělé, Colter se nám tu opět trochu převádí, ale to mi také nevadilo. Vadila mi první půlka knihy - přišla mi strašně zdlouhavá a vyloženě nezáživná. Já vím, mě se to „kecá“ - nikdy jsem knihu nenapsala (a ani to zkoušet nehodlám), ale myslím, že kdyby se první část knihy „zcukla“ tak na půlku, bylo by to ideální. Jistě, pokud se na knihu podívám zpětně, tedy po dočtení, chápu, že pro lepší pochopení situace, tam některé věci musely být. Naštěstí se po této „úvodní“ části příběh přehoupne a čeká nás napínavá akce s velmi zajímavým koncem.
Kniha je to dobrá, určitě nelituji, že jsem si ji pořídila, jen ten začátek nesplnil to, co jsem já osobně očekávala. (Každopádně už teď jsem zvědavá, jaké bude pokračování.)

21.12.2020 3 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Když se začla kniha objevovat, lákala mě nejen tím, že je od finského spisovatele, ale i svojí naprosto skvělou obálkou. Následně se začly objevovat první komentáře a recenze, které se shodly, že kniha je skvělá, ale má divný konec. A bylo jasné, že tomu se musím podívat na zoubek...
Kniha je vážně skvělá! Má něco přes 380 stran a já ji přečetla za den, takže je opravdu čtivá a naprosto neodložitelná. Kapitoly jsou krátké, děj nikde nezadrhává. Příběh má dvě linky – tu současnou a pak náhled do minulosti inspektorky. Tam mi trochu vadilo, že to není nijak odlišeno nebo označeno, protože jsem se najednou ocitla někde jinde a nevěděla jsem jak. Postupně ale pochopíte, co to je a proč to tam je, takže prvotní šok přejde. Co ale nepřešlo, je šok, možná u mě až jisté trauma ze závěru. Zde se shodnu s většinou názorů – co to jako mělo být??? Proč mi to autor udělal? Měla jsem chuť zírat s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou. Tohle by měl autor vysvětlit. Napsat něco tak skvěle gradujícího a nakonci udělat „puf“ a je to... a čtenáře může klidně klepnout. Jistě, má to své jisté kouzlo, něco takového se hned tak nevidí.
Já vím, teď asi nechápete mé rozhořčení, ale v tomhle nemůžu zůstat sama, budete si to muset přečít! Kniha je skvělá, příběh je poutavý, gradující, postavy sympatické a uvěřitelné. A konec? Naprosto šokující. Co si víc od thrilleru přát?

21.12.2020 4 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Velmi zajímavý námět knihy – jak ze sebe udělat něco jako superhrdinu, jak získat nadpřirozenou vlastnost. Příběh je velmi temný, místy až zvrácený (možná bych připojila i dovětek „tohle doma nezkoušejte“). Je to svižné, čtivé, postavy jsou velmi dobře popsané, některé kapitoly jsou velmi krátké. Ovšem zase tu bylo to, co já moc ráda nemám, a tedy skákání v čase – co je teď, co bylo tehdy... Naštěstí zde je to přehledné, takže se neztrácíme, nemusíme listovat tam a zpět.
A ještě malé upozornění – je to první díl série, takže netuším, jak se to bude vyvíjet dál, ale doufám, že nás Argo nebude napínat moc dlouho...

09.11.2020 4 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Mapa soli a hvězd – velmi silný příběh o lásce, soudržnosti, pochopení, ale také nemoci, válce, smrti a zoufalství.
Kniha mě napřed nalákala obálkou a pak anotací. Už ze začátku bylo jasné, že to nebude žádná „pohádka na dobrou noc“, ale že to bude silný příběh. Ovšem že bude až tak silný, jsem nečekala. Je to přesně ta kniha, kdy nemůžete přestat číst, protože chcete vědět, jak to bude dál, ale zároveň ji musíte neustále odkládat, protože máte pocit, že to dál už nesnesete. Ani nedokážu vyjádřit všechny pocity, které se ve mně při čtení vystřídaly. Příběh je neskutečně barvitě popsán (Núr je totiž tzv. Synestetik, tj. vidí zvuky barevně, což je v příběhu velmi zásadní) a v podstatě je tu rozebíráno zásadní téma – důležitost rodiny, přátel, pomoci a soudržnosti. Druhá linie knihy, tedy pohádkový příběh o Ráwije, jsem velmi ocenila, protože to Núřin příběh trochu odlehčilo. A jak mi u jiných knih vadí „skákání“ z jedné doby do druhé, tak tady to bylo nádherně a dokonale propojené.
Kniha je skvělá a rozhodně ji doporučuji, ale připravte se, že je to čtení pro náročnější čtenáře a že Vás příběh trochu „rozebere“, takže ji určitě nečtěte, pokud potřebujete zahnat špatnou náladu.

25.09.2020 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Mě se tahle série moc líbí, každý díl doslova hltám. A musím složit autorovi poklonu - daří se mu u mě probudit nesnášenlivost :) minule jsem nesnášela archeologa, tentokrát jsem nesnášela zástupkyni :))) kdopak to bude příště?

06.02.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Přiznám, že ze začátku jsem byla poněkud zmatená “levly”. Pak se vše vysvětlilo a konečně jsem pochopila. Jinak myslím že je to dobrý start nové série a Shaw se moc líbí. Jeffery držim pěsti a těším se na další díl! ;)

09.11.2019 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Série s Linkem je pro mě něco jako záruka dobrého čtení a vždy knihu doslova zhltnu. Tentokrát mne ale potrápil začátek - vyloženě mne nebavil, proto o hvězdičku méně. Zbytek knihy už hodnotím velmi kladně.

02.11.2019 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knihu jsem četla na doporučení - na začátku mne moc nebavily ty různé popisy, ale vydržela jsem a musím říct že to bylo skvělé! Nyní knihu i já velmi ráda doporučím.

25.03.2019 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Emily St. John Mandel

Moře klidu je neskutečně čtivý román, který své čtenáře vezme na výlet nejen časem, ale také vesmírem. Vyprávění čtenáře seznamuje s životem několika postav, které nejen že jsou každá úplně jiná, ale také žijí v jiných letech, dokonce na jiných planetách.

Tenhle román je jako ovoce – postupně zjistíte jak je šťavnatý, že má několik vrstev a vy je postupně musíte odhalit. Možná se vám některé dílky rozpadnou, ale když je opět k sobě přiložíte zjistíte, že všechno společně souvisí a stačí k tomu jeden maličkatý detail.

27.08.2024 4 z 5

Císařovna kostí Císařovna kostí Andrea Stewart

Císařovna kostí ve mně zprvu nezanechala takové nadšení jako první díl, a to hlavně proto, že začátek je jen a pouze o politice. Jistě, Lin potřebuje potvrdit svou pozici, přesvědčit guvernéry že není jako její otec, ale přišlo mi to prostě zdlouhavé. Ale - když už jsem si začínala zoufat, přišel zlom a já opět nadšeně hltala každou stránku. Ten konec to už byla přímo smršť a já NUTNĚ potřebuju pokračování!
Mrzí mě, že to nikde není vidět, protože je to skvělé! Ano, není to dokonalé, má to své mouchy, ale je to čtivé, zábavné, obálky jsou úchvatné a no prostě si to přečtěte, uvidíte sami. A já zas budu (velmi) netrpělivě čekat na to pokračování...

16.12.2023 4 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

Já jsem naprosto nadšená - líbí se mi svět, postavy, to jak se tu pracuje s mágií, jsem nadšená z čarotvůrců... je to prostě skvělé! Děj je napínavý, svižný, akční, a není nouze o nečekané zvraty a různá překvápka. Nechybí ani lehce romantická linka, ale rozhodně nečekejte pohádku - je to drsné, krvavé, občas drobátko nechutné. Přece jen je to boj o život...

16.06.2023 5 z 5