Nikusha Nikusha komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Perfektní mrazivý příběh ala Kingův Řbitov. Spojení minulosti se současností s pomalu se rozplétajícím příběhem. Za mně po dlouhé době knížka, u které jsem vydržela napjatá do konce.

25.08.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Nápad dobrý, ale zpracování nudné, zdlouhavé. Drželo mě to do půlky, pak už ze setrvačnosti.

20.08.2021 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak tohle mě fakt nebavilo. I když už člověk pomalu přicházel na kloub tomu jak to je, nedostavilo se žádné udivení jako u hrdinky, která z toho zvracela 15 minut.

21.07.2021 1 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Kdybych měla hodnotit knihu tak, jak se mi líbila a bavila mě, tak by stěží dostala dvě hvězdy. Ale jelikož je tato kniha přímo napsaná jako deník událostí, které se opravdu staly musím být shovívavá. Doba to byla zlá a kór pro tak mladé děvče. Ale i v tak mladém věku měla úctyhodné vyjadřovací schopnosti a určitě by v dospělosti napsala nějaké povedené dílo.

08.06.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Autorka konečně využila svůj potenciál a napsala parádní horor/thriller bez duchařiny. I když jsem ze začátku myslela, že to fakt bude nějaký Bigfoot. Jsem ráda, že tomu tak nebylo. Za co ale nejsem ráda je to, že zemřela Anna. Ta mi byla ze všech postav fakt sympatická. Být to skutečnost, za záchranu jedné dívky, zemřeli další dva lidé a jedna přišla o nohu. Smutná realita válek.

04.05.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

(SPOILER) Tak to byla jízda. Přečetla jsem knížku v mžiku a celou dobu jsem byla jak přikovaná. Střídaly se takové vjemy jako aha, tak teď ji tam někdo zamkne a bude znásilňovat. Pak tak teda ne, že by nějaký okultismus nebo duchařina? (což bych byla fakt zklamaná) A nakonec vyústění které bych fakt nečekala a přivodilo mi až fyzickou bolest. Nevím, jestli se dá odebrání ledviny přirovnat k císařskému řezu, ale vybavila se mi ta bolest při zvedání z postele a vůbec pohybu. Navíc jestli měla celou dobu vývod...je to asi i fyzicky nemožné co nakonec dokázala. Každopádně mě se to při četbě vybavilo a představa, že bych měla s tou bolestí, při které mě podpíraly dvě sestry a i tak jsem udělala jeden krok za minutu, projít celým barákem a všechno to ostatní, mě fakt fyzicky bolela.
Takže tahle kniha pro mně zase znamená určitý unikát.

02.05.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Kdyby byl příběh zfilmován, určitě by se z toho dalo hodně vymáčknout. Takové ty hlasité lekavé scény. Jako četba mě to moc neděsilo, ale příběh mě bavil a udržoval v napětí. Za mně spíše odpočinková četba.

05.03.2021 4 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Přišlo mi, že samotné vyprávění z pohledu pejska bylo spíše v pozadí. Ale i tak opět hezké odpočinkové čtení.

24.02.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Když se člověk prokouše úvodem, při kterém neví která bije, tak to pak stojí za to. Neřeším to, že postavy absolutně neodpovídají svému věku ani to, že má Kaz v každé situaci plán B. Prostě mě to bavilo a nechala jsem se strhnout příběhem. Těším se na druhý díl.

13.02.2021 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Je mi zle. Normálně je mi fakt fyzicky špatně. Přečetla jsem dost knih o holocaustu, o válce jako takové, o nucené prostituci, o brutálních vraždách...ano, všechno to ve mně zanechalo nějaký smutek, splín, lítost. Ale tohle...tohle bylo prostě moc. Dělal se mi knedlík v krku, stahovalo se mi srdce. Já ani nevím jak to popsat. Je mi z toho zkrátka hodně hodně smutno. Dávám pět hvězd, protože mě to fakt zasáhlo jako doposud žádná jiná kniha. Ale už si ji nikdy v životě nepřečtu a doufám, že na ten příběh rychle zapomenu.

29.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Za mně velké zklamání. Celkově mě příběh moc nebavil, nulové napětí. Navíc nevím proč se snaží Robert za každou cenu dostat do každé knihy homosexualitu. No snad bude další díl lepší.

03.01.2021 2 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Přišlo mi to trochu jako příběh Rosamunde Pilcher co dávají na prima love (né že bych to sledovala :D) Ale nakonec, proč ne. Romantika s detektivním nádechem.

03.12.2020 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Tak to byla solidní psychárna :D Jednu hvězdičku ubírám, protože mi to celou dobu nějak prostě nesedělo. Nevím jestli mi vadilo, že to bylo až příliš unreal nebo co. Rozložení kapitol do postav a proudu času se mi naopak líbilo. A ten konec totální masakr. Pro ten konec to stojí za to přečíst :D

18.11.2020 4 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Mně se knížka hodně líbila. Ani chvíli jsem se nenudila a do poslední chvíle jsem netušila jak to dopadne. Doporučuji.

19.06.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

No dala jsem tomu šanci a pokusím se ji dočíst, ale jsem zklamaná. Čekala jsem nějaké nečekané zvraty, takové ty wau! okamžiky, ale to se nekonalo. Seriál jsem neviděla, prý je lepší, ale asi si to nechám ujít.
Jinak to, že se Claire objevila v 18.století mohlo být jinak podáno. Alespoň mohla nějak šokem omdlít nebo něco takového :D To mi přišlo až vtipné, jak se se samozřejmostí začlenila. Ale to už tu bylo několikrát řečeno, tak jsem ráda, že to tak nevidím jen já.

06.06.2020 2 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Chorošná buč!
Nemusela jsem ani koukat do slovníku. Člověk tak nějak věděl co ty slova znamenají. Navíc jsem ji četla kdysi na střední, tak se mi to hezky vybavovalo.
Třeba si ji zas za 10 let přečtu.

22.05.2020 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

No musím říct, že se mi knížka moc líbila. Nevšední téma, reinkarnace. Bylo mi líto obou žen, také z pozice matky. Tento příběh by si i určitě zasloužil filmové zpracování.

21.05.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Seriál jsem neviděla, ale až si přečtu všechny díly, tak určitě kouknu. Není třeba víc dodávat, tento fenomén je oblíben právem. Akorát teda nechala bych Jon Snow a ne Sníh :D

31.01.2020 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Ano, klobouk dolů před fantazií pana Tolkiena, ale tuto knihu beru spíše jako encyklopedii. Popisování rodů, mnoho jmen...jako osvětlení vzniku Středozemě perfektní, ale pro mně Pán prstenů je Pán prstenů.

19.01.2020 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantický příběh zasazený do období druhé světové války. Líbilo se mi, že doba byla jen zmíněna, ale víceméně se tam hrůzy války neobjevovaly. Líbilo se mi i prolínání s přítomností. Četla se moc hezky :)

11.12.2019 5 z 5