Nikusha Nikusha komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První knížka od této spisovatelky u mně prošla se splněným očekáváním. Poutavá, napínavá a velice nečekaný konec. Myslela jsem si do poslední chvíle, že vrah je někdo jiný. Jen jsem byla teda chvílemi vyčerpaná i za Kim, protože tam snad nebyla jediná kapitola, ve které by šla spát :D Nicméně dávám 4z5 ať si nechám nějakou hvězdičku na případně lepší díl, na který se chystám.

14.05.2019 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Pan Bukowski byl mou závěrečnou maturitní prací. Jsem ráda, že jsem si ho vybrala, protože má svůj styl a s ničím se nepáral. Ráda na to vzpomínám a určitě se k této knize jednou vrátím.

16.01.2019 5 z 5

Kiss Kiss Gene Simmons

Jelikož je mi srdci blíž Frehley, nedokážu Geneho jako člověka posoudit objektivně. Ale když hodnotím čistě knihu, tak jde o poutavou, krásně čtivou autobiografii. Takový ten typ vyprávění, kdy se mi přímo před očima jevily obrazy daných situací. Doporučuji fanouškům KISS :)

15.01.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak pro mně osobně je tato kniha slabší kousek. Možná moc jmen, možná zbytečně složité vyšetřování, které mě odvedlo od počínajícího napětí. Nicméně za námět "stínového sochaře" dávám palec nahoru. Tohle by jen tak někoho nenapadlo.

13.09.2018 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo má pohodlný život a přesto má tendenci si stěžovat. Já až budu mít ten pocit, vzpomenu si na Věřin a Nadin příběh (ne že by byly jediné) a hned mě stěžování přejde. Ps: Při určitých pasážích jsem knihu zavřela a nemohla pokračovat.

16.07.2018 5 z 5

Tohle bude bolet Tohle bude bolet Nikki Sixx (p)

V heroinových denících byl Nikki mladý, nespoutaný blázen... v This is gonna hurt je již dospělým, zodpovědným mužem. Kniha je plná jeho vlastní foto tvorby a dalších životních příběhů, které se narozdíl od 80let točí kolem lásky, dětí a práce. Já osobně jsem ráda, že i po tom co prožil, nezasvětil svůj život bohu jako je to u spousty jiných. To by mě asi opravdu číst nebavilo. (např. Dave Mustaine ke konci knihy)
V knize tomu tak není, četba je poutavá + prohlížení fotografií příjemný relax :)

15.06.2017 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Nikki je sobecký, sebestředný magor posedlý mocí, ale k pomilování. Já měla a mám pocit, že ho chápu...

14.05.2017 5 z 5

Mustaine – heavymetalové paměti Mustaine – heavymetalové paměti Joey Layden

Kniha protkaná heroinem, spousty jmen střídajících se členů kapely a naštvaného Mustaina. Já osobně jsem čekala jestli se vůbec ze závisloti dostane, jelikož mi chybělo pár posledních kapitol a stále to nevypadalo, že by k tomu mělo dojít. Je skvělé, že je kniha rozšířena o druhý epilog, který mě velice potěšil. Ale i tak pro mně Mustaine zůstal tím, za co jsem ho i přes nekompletní informace před přečtením knihy považovala. Každopádně není na škodu pro každého fandu i odpůrce dozvědět se zase něco víc jak už o Megadeth tak o Daveovi.

04.02.2017 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Četlo se to dobře. I když tam bylo více postav člověk se v nich neztrácel. Nicméně trochu sentimentální a přehnané.

27.02.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Byla to super série. Každý díl byl napumpovaný napětím, ale i srandou a všemocným nektarem. Všechny postavy byly fajn, i ty záporné byly skvěle popsané. Mě se to líbilo moc!

11.02.2024 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Budu hodnotit knihu a ta mě moc nebavila. Je to ale k mému údivu sepsáno jako "scénář" k divadelní hře. Abych se přiznala já to jako povinnou četbu nečetla a nějak mi to uniklo. Nicméně vidět to na divadelních prknech, to musí být určitě zase jiný zážitek a určitě lepší než ze stránek knihy. Ale rozhodně na svou dobu přelomové dílo, to je jasné.

09.02.2024 3 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Strhující. Knihu jsem četla na noční směně a držela mě vzhůru, ani chvíli mě nenudila.

07.02.2024 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Líbilo se mi, že tam byl i poutavý ucelený příběh s různými postavami. Velice, velice smutná kniha.

12.01.2024 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Kdybych to měla brát čistě jako knihu, která by mě měla zaujmout samotným obsahem, tak asi bych dala tak tři hvězdy max. Ale kurde když si představím, jak to ta žena psala, kolikrát to musela přeškrtat, protože ji určitě slova tekly z pera jak u zpovědi...kdyby byla v úvodu knihy nějaká předmluva, resp. seznámení s autorčiným osudem, určitě by kniha jako taková nabyla na hodnotě. Protože to co u toho cítila když to psala... já tyhle ženy, které si nechají ubližovat a trápit nechápu, ale chtěla bych pochopit a je mi jich fakt líto.

31.10.2023 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Achjo, tak to mrzí, ale vůbec mě to nebavilo. Chyběla mi asi třetina do konce a už fakt ne. Nemělo to ani pořádně žádný příběh, že by to nějak gradovalo. Ani jsem z toho nic necítila jako obvykle ze Zusakovych děl. Buď jsem to špatně pochopila nebo nějaké špatné období, nevím.

31.10.2023 2 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Jeee to je tak krásné! Četla jsem ji jako e-knihu, ale musím ji mít v knihovně! Abych ji pak mohla věnovat svoji dcerce až vyroste. Ten Neil je fakt čaroděj.

03.08.2023 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Nejlepší je Oberon! Kéž bych mohla taky tak komunikovat se svým pejskem. Příběh fajn, dobrá oddechovka, vtipná, proč ne :)

31.07.2023 4 z 5

Postřehy z poslední řady Postřehy z poslední řady Neil Gaiman

Je to génius. Moc ráda bych si s tímto člověkem potřásla rukou. Líbí se mi jeho myšlenky a názory.

16.06.2023 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tohle bylo velký špatný. Nesympatické postavy, no asi všechny. Opakující se situace, nuda nuda. Nevím proč, přišlo mi to jako bych četla zoufalý pokus o Colleen.

19.05.2023 1 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Já vlastně ani nevím, jestli mě to bavilo. Jako jo, četlo se to dobře, ale pořád se opakovalo to stejné, nic moc napětí. Dalo by se to klidně zkrouhnout o půlku a nic by se nestalo. Ale věřím, že kniha má určitě své fandy, protože se čte fakt snadno. Ani nevíš proč a prostě čteš dál a najednou zjistíš, že je konec :D

04.04.2023 3 z 5