Nikusha Nikusha komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) Teda hlavní hrdinka má ocelové nervy. Mě honit po lese mrtvola...a ona si ještě do pohody pokecá s kočkou :D Jinak se četla dobře, ale takové jednoduché, necítila jsem při tom žádné emoce.

12.08.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kdo Amandu zabil mi došlo až ke konci, takže za mně dobrý, nepředvídatelný příběh.

07.07.2020 4 z 5

Domov s vůní ovčí vlny Domov s vůní ovčí vlny Pavel Mondschein

Co jiného čekat od lidí. Bodlo mě u srdce. Jinak tyhle romány vyprávěné pejsky mám moc ráda. I když někdy je to fakt emoční tornádo.

22.06.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Šílený spletenec, který na konci dává jasný smysl. Od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout.

18.06.2020 4 z 5

Ještě než zabije Ještě než zabije Blake Pierce

Asi bych byla taky dobrý detektiv, protože smysl těch čísel na kůlech mě napadl hned (samolibý úsměv ;D) Četbu jsem si užila a těšila jsem se na každý další večer až si čtečku zapnu.

11.06.2020 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Rodinné příběhy, místy lehce přitažené za vlasy, ale možné je všechno. Četla se dobře, napsáno poutavě a všechny postavy jsem si dokázala barvitě představit.

04.05.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Teda za mně jako docela zklamání. Kolem knihy jsem dlouho chodila a říkala si jednou jednou a když to přišlo, asi jsem měla přehnané očekávání. Dlouhý předlouhý úvod, nuda jak prase. Nějak jsem nepobírala souvislosti, fakt jsem se nutila do čtení..říkám si tyjo, tím se prokoušu a bude to kult. Ale prostě nějak ne. Dobré to bylo, ale že bych mohla tvrdit, že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, tak to ani náhodou.

02.03.2020 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Psychická porucha je horší než jakékoliv fyzické zranění. Protože všechno se může zahojit nebo se nakonec smířit s tím, že něco chybí, ale žádné prášky nedokážou přemluvit mozek, aby se změnil.

23.01.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

No že bych se z toho zrovna posadila na zadek..za mně nic moc.

08.11.2019 2 z 5

Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Glenda Nevill

Amy je jenom jedna. Zaslouží si, aby se o ní mluvilo a aby její hlas znaly všechny generace.

07.11.2019 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Tak tohle se dle mého povedlo. Hned od začátku je to vtipné, poutavé a ještě jednou vtipné. Moc se mi líbí styl autorova psaní, jeho příměry a metafory. Jasně, každý má jiný pohled na humor, ale tohle, ač je to chvílemi "možná moc" ,prostě vtipné je :) Doporučuji každému 15+. Své malé švagrové (12) bych tuhle knížku asi nepůjčila :D

18.09.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Velice zdařilé pokračování. Celou dobu napínavé, ani chvíli jsem se nenudila. Dle mého stejně dobrý jako díl první.

30.07.2019 4 z 5

Neměla jsem tušení o čem tato kniha je a byla jsem mile překvapena vývojem událostí. Velice nápadité, napínavé a dle mého nečekané zvraty. Film jsem neviděla a asi mě to ani ve filmové podobě neláká. S tou knižní jsem velice spokojená, tak uvidím co přinesou další díly :)

27.07.2019 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Vcelku dramatický příběh vyprávěný roztomilým pejskem. Krásná odpočinková četba..občas slzy v očích, občas úsměv. Co víc dodat :)

16.05.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Četla jsem to do konce, ale dalo mi to zabrat. Ty jména.. alespoň, že ty hlavní postavy je měly relativně normální. Jen tu pokerovanou slečnu jsem pak už četla jako Tupak, tak jsem z ní udělala rappera :D Ale celkově za mně nic moc. A to barvité popisování zabíjení tuleňů bych klidně postrádala (ale u lidí mi to tak nevadí, divné :D )

10.04.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Napínavé,nečekané zvraty, emotivní...O to víc, když člověk zná všechny postavy z předešlých dílů.Podle mě se pan spisovatel posunul dost dopředu, pokud to mohu tvrdit jako pouhý čtenář :)

20.03.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nuda nuda nuda...

05.03.2019 1 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Každý kdo má pejska a nebere ho jako zvíře, ale člena rodiny a stvoření co má duši, bude mít u této knihy stále slzy na krajíčku. Dojemné, roztomilé, vtipné, napínavé i plné zvratů.
Vypadá to, že se posléze pustím i do dalších dilů :)

03.02.2019 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Pan Wolker mě hodně zasáhl na střední škole. Přečetla jsem od něj spoustu básní a posbírala mnoho informací. Poté jsem si ho i "vytáhla" u maturity. Snad i díky němu mám na maturitním vysvědčení z češtiny za 1. Těžká hodina je pro mně srdeční záležitostí.

16.01.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Příjemné, nenáročné, poutavé čtení. Na tom vlakáči jsem fakt myslela, že přijde :D

25.08.2018 5 z 5