Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Jako vždycky, tohle je sázka na jistotu, tyto příběhy pohladí po duši udělají dobrou náladu a člověka naprosto zaplaví klidem.
Od srdce jsem se zasmála, moc doporučuji.

26.10.2022 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Za mě nuda, a tak jsem knížku odložila, nějak poslední dobou nemám štěstí.

26.10.2022

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Nádherná kuchařka, já zbožnuji pečení a mou největší stálicí jsou pusinky a ořechové zákusky, případně v létě ovocné koláče, takový zlatý čas jsou pro mě Vánoce, pečení cukroví je pro mě posvátný rituál, který ty naše Vánoce dělá tak krásnými.
Z této knihy dýchá pokora k těstu a úcta k té magii co se nám děje pod rukama a nazývá se pečení. Obrovské doporučení, jedna z nej kuchařek. :)

25.10.2022 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Měla jsem smůlu na knihy, nedočetla jsem, přestože miluji Švédsko, Hygge i skořicové šneky a neméně také klasické drama Wiliama Shakespeara Romeo a Julie, nelíbilo se mi to. Poslední dobou mi začíná nějak vadit přeskakování v čase a nejvíce současnost × druhá Sv. Válka.
Mám ráda ucelené příběhy, které mohou probíhat třeba i několik let, ale tato "kličkovaná" už pro mě není a to jsem velký romantik a na knížku jsem se těšila, přesto zkusím pokračování, protože je vánoční a to si nemohu nechat ujít, vánoční náladu už totiž chytám zdatně od začátku Října.

25.10.2022

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Já se přiznám, že jsem tuto knížku nedočetla, protože mi nesedl styl, kterým byla napsána.
Nepřidám se tedy ke zdejšímu nadšení.
Co se týče knížky po stránce estetické, tak je prostě nádherná, jedna z nejhezčích jaké jsem kdy držela v ruce. Příběh by byl také fajn, nebýt toho nešťastného způsobu psaní či horšího překladu.
Navíc mě rozčilovala pečovatelka Doris Ulrika, protože z ní úplně čišelo jak má svou práci " na háku" jak ji vlastně člověk o kterého se stará vůbec nezajímá, nic o něm neví, což je ohromná škoda, moc mě mrzí, že staří lidé jsou pro spoustu lidí jen připomínky minulých let a nezachovávají slušnost, úctu k člověku a ke stáří, ti lidé mají duši, mají srdce, maji a měli sny třeba právě jako my a také spoustu lásek i trápení, můžeme čerpat z jejich zkušenosti a nezapomínat na to, že staří má svá práva, je moc důležité.

25.10.2022

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Toto nemůžu ohodnotit, tato autorka je tak svá, že to ani nejde. Její styl se mi velice líbil a nakladatelství Host je mé nejmilejší, přesto nemůžu úplně o té knize říci, že se mi líbila.
Byla hořkosladká a obálka s gumovými medvídky v barvách německé trikolory ji skvěle vystihuje.
Nikdy jsem plně nepochopila německou náturu nebo spíš úplně pochopit asi nechtěla, jejich strohost mě vždy spíše děsila a tato kniha je velice strohá, prosta otevřeného citu, vtipu či lásky, vše tam je, ale velmi zvláštním až netykavým způsobem a někdy jsem až měla pocit, že mě hrdinové či kniha sama odhání.
Na druhé straně je to příběh do detailu propracovaný, tak jak by to většina němců chtěla, ale mně nedělal dobře, a emocionálně mě rozložil, což vlastně není vůbec špatně, určitě nelituji, že jsem knížku přečetla, asi by na ni nikdy nebyl lepší čas.
A Francezka ta mi naháněla hrůzu a upřímně jsem ji nesnášela.
Mě osobě knížka uvedla do takového divného ponurého stavu, a opravdu mi neudělala dobře, cítím se jako kdyby na mě padla tíha celého světa a rodinu najednou nepovažuji za láskyplné a bezpečné místo. Až se otřepu dám si nějakou oddechovku.

19.10.2022

Pečeme moučníky po celý rok Pečeme moučníky po celý rok Lea Filipová

Super kuchařka, učí nás úplné základy pečení a ukazuje běžné a léty prověřené recepty, na které má každá hospodyňka ingredience ve spížce, když rodinka třeba v neděli dostane na něco chuť.

19.10.2022 5 z 5

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Pohodové čtení, které pro mě bylo balzámem na duši chystám se na další díly.

19.10.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

To vám byla jedna z nejlepších knih letošního roku... Dokonce u mě bojuje o první místo s knížkou Na smrt a to jsem myslela, že se to nikdy nestane. Je zajímavé, že obě knížky, které mě tolik oslovili napsali mladí muži a tedy nikoliv pamětníci, přesto tomu tak je. Tady je vše tak realistické a neutěšené, že jsem na jednu stranu chtěla knihu pořád číst dál a dál, ale zároveň mi z ní bylo psychicky zle a už jsem ji chtěla mít za sebou, abych mohla začít číst, nějakou velkou oddechovku, úplně by se teď hodila Julie Caplin, ale o tu se prý stará u nás Ježíšek, takže mám prozatím smůlu, ale něco se určitě najde. :)
Nicméně tuto knihu doporučuji každému, zvlášť proto, že je založena na skutečném příběhu lásky mezi SS dozorcem a vězenkyní, jen autor trošku pozměnil jména.
Přestože to pojednávalo o velkých hrůzách, bylo to napsané velice krásným jazykem, moc tuto knížku doporučuji i ke koupi, tady rozhodně litovat nebudete.

18.10.2022 5 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Mě se knížky z této edice většinou velmi líbí a tady tato není výjimkou, jen mi přišlo líto, jak Marie Terezie měla zaškatulkované své děti na lepší a horší. A dcerám nedopřála lásku byť si sama brala manžela z lásky.

16.10.2022 5 z 5

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Smutné to čtení, vidět mé milované Brno, pod vládou nacistů bylo neskutečně bolavé a hrozně mě to i rozčilovalo a to to bylo jen skrze fotografie, bylo to ale zároveň velmi poučné a potřebné čtení.

16.10.2022 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Bavila mě, ale myslela jsem si, že mě knížka rozerve na kusy, což se nestalo. Kvituji prostředí Itálie a popis jak to v ní za války chodilo,ten byl myslím velice zdařilý, také se autorce skvěle povedlo vystihnout rozdíly a pojetí víry židovské a křesťanské, což pro mě byl největší plus knížky.
Takového otce jako měla Eva bych chtěla také, kdo také ne.

16.10.2022 4 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Čekala jsem větší parádu a toto bylo, ano hezké, a exotické, ale na tuto autorku slabé.

16.10.2022 3 z 5

Milenka Milenka Danielle Steel

Četla jsem před delší dobu a tehdy se mi to nelíbilo, proto jsem ani nedočetla, ale autorce šanci určitě ještě dám, neboť píše velice svižným stylem, který mi vyhovuje.

16.10.2022 2 z 5

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Na to jak moc se mi od autorky líbila Kočárová cesta, se mi toto zase tolik nelíbilo, styl psaní byl pro mě trošku zvláštní, stavba vět byla pro mě utrpením, ale líbilo se mi jak autorka vše prokládala lidovou moudrostí, zvláště pak pranostikami.

11.10.2022 2 z 5

Metoda Ludmily Mojžíšové Metoda Ludmily Mojžíšové Olga Strusková

V mém těžkém období je to velká pomoc ,poctivě cvičím a doufám, že mi to brzy pomůže i tak ale zatím kvituji alespoň to, že má člověk motivaci se hýbat a protahovat tělo, pomáhat zádům a pánvi a to je taky moc fajn, s velkou nadějí a pokorou děkuji autorce za knížku.

06.10.2022 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Miluji Rodinné ságy, ale tady tato mě moc nebavila, četla jsem ji hned po Pánském domě a bylo to za mě hodně podobné,hotelnictví mám moc ráda, tedy jeho začátky a tento přímořský hotel obklopen moly a mořem se mi moc líbil, hned bych tam vyrazila na dovolenou,ale hrát Bridž s tou ufňukanou paní s vyrážkou bych taky nechtěla a to ne kvůli vyrážce:)
Prostě se s těmito romány roztrhl pytel a za mě Je Panský dům prostě lepší, možná někdy zkusím druhý díl, zatím to nechám plavat .

06.10.2022 3 z 5

Asertivně na stres svátečních chvil Asertivně na stres svátečních chvil Tomáš Novák

Tato knížka mi pomohla si uvědomit, že svátky jsou především o vnitřním prožitku a klidu, tedy měly by být. Nechci péct horu cukroví? Nemusím, nechci slavit narozeniny? Nemusím, musím všechny pozvat na oslavu svých kulatin i když velké oslavy nesnáším? Nemusím, nemusím mít stromek, nemusím jíst na Vánoce řízek se salátem, nemusím jezdit na návštěvy, když nechci... takto by se dalo pokračovat dál, vy sami nejlépe víte jak nejlépe prožít sváteční dny, aby vám bylo dobře, tak se nikým nenechte do ničeho tlačit a udělejte to takové jak to cítíte.

06.10.2022 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tak po delší době neplánovaně vrácena do osidel Panského domu a moc se mi to líbilo ! Tyhle knihy mají prostě za úkol dobře vypadat, což splňují naprosto do puntíku, a pobavit čtenáře, mají také nesmírný dar přiblížit každodenost dané doby, což mám ráda, historie jako taková, a různé historické milníky jsou tam pouze na pozadí, ale líbilo se mi to, byť to je taková pohádka, kde se vše nakonec vždy tak nějak samo urovná a dojde alespoň trochu zdárného konce, na pokračování se těším, doufám, že válečné útrapy naše hrdiny úplně nezdecimují.

05.10.2022 5 z 5

Co děti nejvíc potřebují Co děti nejvíc potřebují Zdeněk Matějček

Pan Matějíček je prostě záruka kvality a zvučné jméno v oblasti psychologie dítěte. Knížka byla super a já na pana autora nedám dopustit, myslel to opravdově, šlo mu opravdu o blaho dětí a to je potom radost číst.

05.10.2022 5 z 5