Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Ze života prababiček Ze života prababiček Jana Skarlantová

Toto bylo kouzelné, moc se mi to líbilo.

03.10.2022 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Jo dobré, ale není to úplně můj šálek kávy.
Četla jsem už dávno a sklouzlo to po mě jako po hromosvodu.

03.10.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Toto na mě byla až moc velká temnota, u čtení jsem se necítila dobře, ale je tam mnoho úmrtí dětí a moc únosů opět dětí... Beznaděj, děti vržené do neznáma. Bernice byla šílená, ale chápala jsem ji, přišla o dítě a špatně to uchopila, ale je to šílené, tudíž chápu, že zešílela, o dítě jsem také přišla a bolest je to nezměrná, sice jsem ji nesnášela, ale chápala. U čtení jsem neměla vůbec dobrý pocit a rozhodně knížku nebudu už číst znovu. Navíc v době, kdy nad námi stále visí Covid to působilo ještě hůř.

01.10.2022 2 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Krásné čtení.

01.10.2022 5 z 5

Agrese a agresivita v předškolním a mladším školním věku Agrese a agresivita v předškolním a mladším školním věku Jan Svoboda

Skvělá kniha, sice ne moc obsáhlá, ale napsána srozumitelně, krásně se z ní dělají výpisy, má vždy na konci kapitoly shrnutí, dobře se čte a je přístupná jak odborníkům, tak i laikům, mě na Vysoké pomohla hodně. A určitě se jí budu řídit jak v práci, tak ve výchově dětí vlastních.

26.09.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

(SPOILER) Já nevím no, dočetla jsem vlastně jen kvůli výzvě a ještě jsem použila místy své rychločtení, tak jsem se těšila, ne že by knížka nebyla pěkná, ale těch 93 % co má tady si dle mého nezaslouží, bylo to smutné, ale ne moc hluboké, já čekala více. Hlavně mi zde neseděl vztah Učitele Petra s Helenčinou maminkou Lottou, tam jsem tomu nevěřila a knihu mi to kazilo.

26.09.2022

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Skvělé, úžasné nejlepší. Už se těším na druhý díl.

22.09.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Já miluji rodinné ságy a na tuto jsem se strašně těšila, protože Gruzie a protože čokoláda, ale tady půjdu proti proudu, já se nedivím, že kniha boduje u čtenářů, ale já už mám v ságách hodně, hodně načteno a tady mi cosi chybělo... Bylo to psané krásným jazykem , ale na mě to klouzalo moc po povrchu, od nakladatelství Host , které já miluju (naše Brněnské :) ) jsem čekala víc. Nevadí, tedy příště.

22.09.2022 3 z 5

Začátek nové éry Začátek nové éry Carmen Korn

Toto už se mi nelíbilo, první a druhý díl ano, ale toto už být nemuselo , myslím,že se motivy moc opakovaly a bylo to už mlácení prázdné slámy.

22.09.2022 2 z 5

Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině Katherine Wilson

Tohle bylo jedno velké Au, nedočteno.

20.09.2022 2 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Hezky napsané, ale moc plytké.

20.09.2022 1 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Miluju psy, vždycky jsem je milovala a co si pamatuji z dětství, vždy jsme pejsky měli. Takže kvůli Hamimu jsem celou knížku vlastně i přečetla a on byl mého srdce šampión, jinak byla kniha rozvláčná, hrdinka mě štvala. Nečetlo se to snadno, ale dojímali mě chvíle Hemiho beznaděje.
Toho chlupáče miluju a už se těším až si nějakého zase pořídím.

20.09.2022

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

To bylo tak nádherné! Tolik lásky a citu.
Jakub je muž snů! Evě se tímto omlouvám.
Určitě jsem nečetla naposledy. Mé srdce romantika zaplesalo, jako už dlouho ne.

19.09.2022 5 z 5

Láska za lásku Láska za lásku Jiří Anderle

Krása.

19.09.2022 5 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Moc Americké, moc nepřesné, psychologií se zabývám, jinak bych si možná nevšimla, za mě tato kniha není zrovna nejlepší.

16.09.2022 2 z 5

Manželství jako trvalý stres Manželství jako trvalý stres Tomáš Novák

Dobrá kniha, srozumitelná a člověka připraví na to, že problémy byť přijdou se dají řešit.

16.09.2022 5 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Nádherná kniha vzala jsem si ji schválně teď ještě relativně daleko od vánoc, abych už letos podle této knihy mohla tvořit, vařit, rozjímat, moc se těším.

16.09.2022 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Děsí mě to, můj sen je mít hodně dětí a všechny chci tohoto ochránit, bude to výzva, ale musí se mi to povést, takové hrůzy v tak raném věku dítěte, opravdu mohu napáchat škody, kterým nejde potom již zamezit, děsivé.

16.09.2022 4 z 5

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

(SPOILER) Veroniko držte se !
Je dobře, že takové knihy vznikají a já ji vřele doporučuji. A Veronice moc fandím, je to statečná bojovnice!
Jen by mě zajímalo jak je to s panem M. , který mi moc neseděl, to co té ženské dělal bylo otřesné, zvlášť když věděl jak je na tom... Byl hrozný manipulator, sama jsem takový "vztah" ještě jako náctiletá zažila, takto přes psaní si a bylo to otřesné, dnes to vidím, protože mám vedle sebe skvělého chlapa, ale tehdy jsem uvažovala stejně jako Veronika, ničilo mě to ale já poslouchala a vše si dávala za vinu a jen se trápila.
Od takových ruce pryč!

13.09.2022 5 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Bylo to sice hezky napsané ani mi nevadilo, že to bylo smutné, naopak, ale vadilo mi jak tam hrdinka popisuje smutek že ztráty partnera, ale v zápětí je tam scéna jak jí přistane podprsenka na hlavě a srdce se jí rozbuší z no name chlapíka, kterého ještě ani nestihla pořádně poznat. :(
Autorka tímto tu linku o mrtvém manželovi zazdila, a nebylo to věrohodné, její pocity atd. Vše se tím stalo strašně laciné a humorné mi to nepřišlo, neboť se tam objevovali motivy, už otřepané a bylo to na sílu, pejska jsem si, ale oblíbila, za něj hvězda k dobru.

13.09.2022 3 z 5