Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

Skvělé a téma architektury neotřelé.

20.08.2022 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Sid prostě válí !

20.08.2022 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Skvěle a sugestivně napsané, ale tedy u scén týrání koňíků jsem musela přeskakovat nebo přivírat obě oči, kdo je jako já citlivý na násilí na zvířatech, může tato kniha být náročná.

20.08.2022 5 z 5

Noční můry / Sport královen Noční můry / Sport královen Dick Francis (p)

Tentokrát povídky a jelikož nejsem povídkový typ, nemohu hodnotit moc kladně.

20.08.2022 3 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Vedlejší téma veteriny a diplomacie seděla jsem nedýchala a byla zvědavá co se stane na další stránce. Skvělá kniha.

20.08.2022 5 z 5

Motiv koní Motiv koní Dick Francis (p)

Skvělá kniha, vedlejší téma je umění, obrazy, malířství a fungování galerií, plus rady jak rozpoznat falsifikáty. Zajímavá a navíc se velmi svižně četla.

20.08.2022 5 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

To byla jízda! Doslova a do písmene. Takové knižní Rychle a zběsile. :)
Téma dostihové přepravy a celkově Auto-moto, mě bavilo.

20.08.2022 5 z 5

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Vydáváme se netradičně do Itálie a nahlídneme pod pokličku zdejší mafie i přesto, že romány kde mafie vystupuje moc nemusím, tady se mi to líbilo a bylo to velmi příjemné osvěžení.

20.08.2022 5 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Krása, zde je jako vedlejší téma spisovatelství, tvořivost a popis nakladatelské činnosti, což mě velice zajímá, neboť už od malička si píšu příběhy do šuplíku a sním o dráze spisovatelky.
Děkuji za možnost krásně se zasnít.

20.08.2022 5 z 5

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Má úplně první Francisovka, čtena v mých patnácti letech, je z filmového prostředí a především odkrývá obor režie, toto prostředí a problematika mě moc neoslovují, v knihách ji nemusím, ale opět napsané a vymyšlené je to pěkně, kdo se o Film zajímá bude opět nadšen, je to skvěle propracované a nastudované.

20.08.2022 3 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

(SPOILER) Snad má nejoblíbenější Francisovka, je hlavně o nepravostech, které se dějí přímo mezi žokeji, o finančním nadhodnocení dostihového sportu, o tom, že každý sport, který se provozuje vrcholově má svou odvrácenou tvář.
A to co vidí divák je opravdu jen ta špička ledovce , ale praktiky trenérů, přetežování koní i jezdců, nucení k hubnutí či spíše nutnost nejedení, vyvažování, ponižující neustálé vážení, bičování koní před cílem, aby zvítězili, aby majitel či sázející nebyl zklamán... V podstatě je realita dostihového sportu velmi smutná.

Bič Bič Dick Francis (p)

Starý, dobrý Sid Halley, jeho příběh se mi vryl pod kůži a tento hrdina je prostě božan. Dozvíte se o nekalých praktikách korupce a uvidíte úskalí povolání soukromého detektiva.

20.08.2022 5 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Tady bylo i tak trošku tajemna, mystiky a špetka keltské historie, to bylo trošku něco jiného. Byl to velmi zdařilý experiment.

20.08.2022 4 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Tahle se mi moc líbila, dozvěděla jsem se něco o armádě, byli zde hezky popsány mezilidské vztahy a zajímavá zápletka, bylo to fajn počtení.

20.08.2022 4 z 5

Vyrovnaný účet Vyrovnaný účet Dick Francis (p)

Tuhle jsem dočetla silou vůle, mnoho počtů a sázkaření, koho zajímá tato problematika bude ve svém živlu, ale koně jsou tu jen jako jména na sázkových lístcích, takže u mě žádné nadšení.

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Zatím nedočteno, na knihu nenazrál správný čas.

19.08.2022

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Tato kniha byla Francisova slabší, vyšetřovalo se zde až příliš.

08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) První část knihy , kdy se Eugenie stává paní Ledeckou, kupují hotel, vzmáhají se atd. Byla prostě nádherná, jazyk, kterým autorka píše je dle mého názoru krásně poetický, místy melancholický a v částech dokonce až básnický, což se mi líbilo opravdu hodně, kniha je napsána čistým stylem, který je radost vtisknout na papír, Absolutně se nedivím, že je autorka tak oblíbená.

Hlavní hrdinka byla krásná a statečná žena, která mě občas sice pěkně štvala tím svým postojem k rodinnému životu a manželovi, který se tak snažil, aby byla šťastná a jí to bylo jedno, přičemž se k němu ještě chovala velice chladně, ale chápu, že alespoň pro ni to byl sňatek z donucení a sama si z dětství nesla vzpomínky na citově chladnou matku, tudíž s city neuměla pracovat ani jako manželka a matka. Navíc byla velice bystrá a manželství jí bránilo v možností se vzdělávat, tedy na jednu stranu chápu její chování. Na druhou stranu se mi stalo co už dlouho ne, zamilovala jsem se do mladého pana hoteliéra Ledeckého, tak jako dříve třeba do Old Satterhanda:) Už dlouho jsem si o žádném hrdinovi neřekla, že je opravdu formát a o těší mě to o to víc, že pan Ledecký byl osoba skutečná a všichni ho měli rádi, tak jako v knize, protože to dle názoru jeho současníků, skutečně byl úžasně hodný, obětavý , citlivý, vlastenecky založený a pracovitý muž.

Nehledě k tomu, že bylo velmi příjemné se dozvědět historii budovy, kterou jsem v životě již párkrát míjela, jelikož u Plzně máme chalupu a když, se nám vždy stýskalo po pulsu města, zajeli jsme si právě do Plzně a jelikož je Continental její dominatou, nelze ho nikdy minout.:)
Pokud knížku budu číst znovu , tak jedině přímo v Continentalu jako host na menší dovolené a budu si představovat jak tam po chodbách či okolí kdysi chodili hrdinové našeho příběhu. :)

08.08.2022 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

(SPOILER) Za tu nádhernou a čistou romantickou linku mezi hrdiny musím dát pět hvězd. Tím spíš, že lásku takto nádherně popsal mužský autor. Jinak ovšem historická hodnota je na nule, ale zase jsou tam opravdu krásně a dojemně popsány vztahy, ať už romantické, nebo pouto mezi otcem a synem , láska ke kořenům, k domovu, k rodné zemi. Je tu mnoho podob lásky, láska zakázaná, láska nespoutaná, láska ničivá.... je to za mě taková psychologická "vztahovka" s kulisamy druhé světové války.
Popisovat psychologii a pocity hrdinů jde autorovi skvěle, ale příště bez té historické linky, která byla zoufale nedotažená a nenastudovaná, jakožto milovník dějin a nadšený badatel v době Holocaustu jsem tiše trpěla, některými nesmysly, které se do knihy zatoulali, ale zase má duše romantika plesala. Škoda jen , že ten konec nebyl jiný.

31.07.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jo, líbilo se mi to, bylo to dobře napsané i dosti sugestivně,jen mi vadilo, že pasáž z pohledu Josefa, která mě zajímala nejvíc protože byla historicky nejpropracovanější tam byla jen jedna. A hvězdičku strhávám za to , jak tam autorka stále pletla upíry, to mi vadilo.

27.07.2022 4 z 5