Noisette73 Online Noisette73 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tohle byla jízda!
Tolik si toho člověk při čtení uvědomí, korejce jsem litovala a jen měla oči navrch hlavy a brada mi co chvíli padala také. Nemám slov.....
Dozvíte se zde i to co nechcete.

27.07.2022 5 z 5

Nina je statečná, velká sympaťanda, která nemá problém mluvit o věcech co zažila a viděla přesně tak jak opravdu jsou. Neměla problém rebelovat a svým způsobem upozornit na bezpráví a nespravedlnosti, které viděla i samotné severokorejce, což si velice cením.
Pohled češky na Severní koreu byl poutavý a neotřelý, bylo tam krásně ukázáno, že člověk si hodně rychle zvykne na všechno i na to špatné. Ale o Severní koreji se toho mnoho nedozvíte, je to spíše o tom jak se cizince studovalo a žilo v těžkém socialisticko - diktátorském režimu.
Pokud se chcete pustit do obou autorčiných knih, tuto čtěte určitě jako první dá vám základ a věci vysvětlí, ( je zde spousta cizích výrazů atd.) Ale nebojte jsou tu vysvětlivky, a až budete číst knihu druhou budete už jako doma a nebudete postrádat vysvětlivky, které v druhé knize už chybí.

27.07.2022 3 z 5

Forenzní psychologie Forenzní psychologie Ludmila Čírtková

Zajímavý pohled velké odbornice na věci o kterých se běžně nemluví, ke studijním účelům byla super, když jsem se k ní vrátila teď znovu už jen pro oživení, už to nebylo takové, protože už nemá takové využití, ale stále velmi zajímavé počtení.

27.07.2022 5 z 5

Rodinná terapie Rodinná terapie Šárka Gjuričová

Knížka byla napsána přehledně a srozumitelně, českými autory, tedy srozumitelně pro české podmínky i mentalitu rodin samotných. Velice cením mnoho příkladů kazuistik, mapujicich spousty různých rodinných trápení.
Jen je třeba dívat se na knížku trošku s odstupem, z důvodu roku vydání (papírové je z roku 2006)
Dnes se mění přístup, klade se větší důraz na etickou otázku těchto terapií a etické i emocionální dovednosti samotného terapeuta.
Ale jako počáteční vhled do problematiky je skvělá a velice komplexní.

20.07.2022 4 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Čtivá kniha o inspirativní ženě, škoda jen, že se výchovný směr Montessori stihl do dnešních dnů tolik zdeformovat, když je tento výchovný směr ve správných rukou je to ohromná pomoc a ohromný pokrok, když ve špatných tvoří chaos a nic moc dobrého. Asi jako všechno....

20.07.2022 5 z 5

Český lidový a církevní rok Český lidový a církevní rok Alena Vondrušková

Nadherná publikace, která vás nejen vrátí v čase, ale ukáže jak si užít oslavu svátků, které běžně slavíme o něco niterněji a bez zbytečného konzumu, přesto však plnohodnotně s odkazem a porozuměním co a proč vlastně slavíme.

20.07.2022 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Přestože je to fikce, je čtivá, plno skvělých myšlenek spojených s mateřskou láskou, která je bezbřehá a nikdy nekončí, ani když svůj poklad ztratíte. Může se jen násobit a v to také každá žena zřejmě doufá, nebo alespoň skoro každá.
Mě dala kniha moc, vědomost, že dítě je obrovský dar a pocit, že nikdy nemusí žádná žena ztratit naději ve své štěstí, které dřív nebo později přijde.

06.07.2022 5 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

První polovina knihy skvělá, to jak děvčata jdou studovat ošetřovatelství a jak se s tím každá pere po svém mě moc bavilo, popis Austrálie, zpočátku také fajn a linka Grace mě bavila až do konce, jinak ovšem knížka táhlá a kdyby byla tak o 200 stran kratší prospělo by jí to.

06.07.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Nejslabší romantický útěk, asi hlavně škoda prostředí na jachtě a přílišného dokazování, že hrdinové "na to mají" a rozhazují plnýma rukama peníze, které jsou jejich rodičů.
Vztahy zde byly povrchní a na mě to romanticky nezpůsobilo a to ani ta láska Maddie, která měla být asi happyendem. Taková nepovedená Popelka pro dospělé.
A Chorvatsko tentokrat nebylo moc vykresleno, což je škoda.

06.07.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, o silných ženách, která mi dodává sílu v těžkých chvílích, které mě teď pronásledují. Jedná z nejlepších knih , co jsem kdy četla, je to další poklad v mé knihovně.

06.07.2022 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Nevím, jsem z té knihy rozpačitá, asi jsem čekala lépe propracovaný příběh, který mě rozcupuje na kousky, nestalo se a jediné co se mi vážně líbilo, byl popis medicínských postupů.

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Poutavé, ale čekala jsem rozhodně víc a možná i něco trošku jiného. Kniha dobře ukazuje , že vlastně každý má v sobě kus psychopata.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Čteno hned po svatbě společně s manželem. Myslím, že nám to dalo opravdu hodně.
Je to taková průprava, že v manželství není jednoduché udržet harmonii a klid , také dostatek lásky, ale když se budou oba snažit jde vše.
Přijdou chvilky hezké i hrozné, ale po přečtení této knížky vždy přijde i uvědomění, že když máte jeden druhého, bude zase dobře a můžete se z manželství těšit. Jediné co knížce ubírá na kvalitě je časté opakování toho samého pořád dokola.

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Toto za mě ne, byla jsem na knihu nalákána, samými fajn ohlasy, řekla jsem si proč ne, je tam Španělská chřipka, budou tam v dost podobné situaci jako my dnes s Covidem, i když jasné, je to jiné a my máme lékařskou péči, oni ji měli v plenkách atd... Ale říkala jsem si seznámím se s tímto obdobím blíže, nepovedlo se, bohužel...
Je to spíše slátaná duchařina, psaná velice jednoduše, kombinovaná s Young adullt a fantazy s malými prvky historického románu...
Nedočteno, bylo to za mě o ničem.

22.02.2022 1 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Nedočteno,nedalo se. Francie byla popsána krásně, jen autorka mi byla šíleně nesympatická.

22.02.2022 2 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Vtipné mi to nepřišlo, bylo to táhlé a nebavila mě.

22.02.2022 2 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Kruté, až mi mráz běhal po zádech...
To, že se určitá etnika chovají k ženám jako k podřadným bytostem, víme dlouho asi již všichni, ale tady bylo dost překvapující, že se muž choval odporně i ke svým dětem, které většinou jsou v arabském světě celou rodinou bezmezně milovány.
Jestliže chcete nahlédnout do mysli psychopatovi, tady máte ukázkovou možnost. Hrůzné to bylo...

22.02.2022 5 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Josephine Cox

Knížka, která neurazí nenadchne, čekala jsem víc, líbilo se mi přátelství hlavní hrdinky s pejskem, ale jinak jsem z příběhu moc moudrá nebyla, víc bych uvítala, kdyby se autorka více věnovala i lince Rose.

22.02.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha byla krásná více info na mém Instagramu @knihomolka80

21.01.2022 5 z 5

Kniha poučná, ale patří ke slabším v toto žánru, ztrácela jsem se ve jménech a bylo to celé takové nanicovaté o pokusy Mengeleho či o blok 10 tu nějak výrazně nešlo a název je malý podvod.

17.01.2022